Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rugaciune de caintza


Recommended Posts

Stiu ca sunt multe femei care, fiecare din motivele ei, au facut intrerupere de sarcina la cerere...si am gasit o rugaciune speciala... RUGACIUNE DE CAINTZA PENTRU PACATUL UCIDERII DE PRUNCI Doamne, cel ce stapanesti viata si moartea, nu da mortii sufletele noastre pentru pacatul uciderii de prunci, ci opreste de la noi mania Ta, din pricina grelelor noastre pacate. Catre tine, Dumnezeul nostru, intru durere inimii noastre, cu umilintza te rugam: sa nu-Ti aduci aminte de faradelegile si de nedreptatile noastre, sa nu intri la judecata cu noi, nici sa Te intorci la noi cu manie; ca de vei cauta la faradelegi, doamne, cine va putea sa stea in fata Ta? Ca praf si tzarana sntem si starea noastra aici pe pamant este ca o nimica inaintea Ta; ci ca un indurat si iubitor de oameni, milostiveste-Te si nu ne pierde pe noi intru manie, pentru pacatul uciderii de prunci. Doamne, noi robii tai cu multa umilintza ne rugam milostivirii Tale pentru iertarea faradelegilor noastre si cu adanca cainta, incredintam Tie, Mielului celui Junghiat, si iubirii Tale celei dumnezeiesti atotcuprinzatoare, sufletele pruncilor lepadati de noi, cerandu-ne iertare de la acei prunci ucisi: "Iertati-ne, copiii nostri, ca v-am ucis, Iertati-ne, ca nu v-am dorit Iertati-ne, ca nu v-am iubit. Acum va incredintam iubirii Iubitorului de oameni, Dumnezeu. Sa nu ne osanditi cand ne vom intalni la infricosatoarea si la dreapta judecata a lui Hristos Domnul, ci sa va rugati ca sufletele voastre si ale noastre sa se miluiasca." Intru durere inimii, ne rugam Tie, Doamne, auzi-ne si ne miluieste. AMIN veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da.....chiar aveam nevoie si eu....iarta-ne doamne pacatele....eu am fost nevoita oarecum sa-l fac.Dar...motivul poate nu e important ..tot pacat e. Am facut o radiografie inaite de-a sti ca sunt insarcinata. Ar fi riscat ca aceasta sa fi afectat fatul..si-atunci poate e mai pacat sa te chinui si sa se chinuie si el bietul o viata. http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...