Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (3)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Laura mersi pentru sugestii. Cam asa ma gandisem si io, ca n-o fi foc in 7 saptamani daca oi mai manca si cate un cartof pe ici pe colo. Ca imi face mama o musaca cu soia, de te lingi pe degete, apropo oare soia o bagam la lipide sau la glucide, desi daca o pregatesti e clar si lipidica. Azi am mancat de dimineata 2 mere Mic dejun paine neagra cu vreo cinci sase masline Cand ajung acasa mazare cu salata de gulie. Diseara ceai si un fruct,ceva. Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa incep eu - azi mananc asa: - dimineata: portocala, apoi lapte cu musli. Am luat Lady Milk de curiozitate sa vad cum e... e f bun, dar are totusi 1% grasime; mai rar zic eu ca merge. - pranz: salata verde cu ton, lamaie, oua fierte - seara: ma gandeam sa pap niste zacusca pe felii de cascaval, ar fi prima data cand incerc combinatia, am auzit-o pe la fetele de aici. Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 8 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca azi sunt mai vesela, ca am scapat intr-o zi (ieri) de 1/2 de kg pe care o acumulasem in WE de pomina! Deci azi am avut 55.5kg (adica minus 3.5kg in 3 saptamani). Meniul de azi e cam "subtirel", ca vreau sa mai scad ceva: ora 10.30: o portocala; ora 11.00: cereale cu un iaurt mic 0%; ora 14.00: o salata din salata verde, castravete, rosie, branza; ora 17.30: 150ml suc de gref (de la un gref; l-am pregatit dimineata sa-l iau la mine si l-am uitat acasa); ora 18.30: o pulpa de pui la gratar cu salata verde+castravete+ceapa. Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CameliaH, soia asta de pe piata cred ca mai are ceva adaosuri, nu sunt numai germeni de soia puri (astia erau permisi). Dar in post nu cred ca-i o problema ca te abati de la Montignac, dupa cum am mai zis. Stii ce vroiam eu sa te intreb pe tine? Stiu ca tu tii mereu toate posturile. De obicei, anii trecuti cand nu era vorba de Montignac, tu slabeai in post? Sau mancai paine mai multa...Ca am auzit teorii cf. carora in post se slabeste oricum...Asa este? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu stiu cum sa va spun, dar eu am inceput sa am tot mai multe abateri. De ex si ieri si azi am mincat intre mese un iaurt de fructe. Mi-e toata ziua foame, lucru neexperimentat pina acum in cele 3 saptamini (decit in primele 3 zile). Cintarul arata tot aiurea, cind f mult, cind ceva mai putin, variatii de 600 grame de la o zi la alta. E aiurea cind te-ai obisnuit sa te cintaresti in fiecare zi, greu te dezobisnuiesti. Imi vine sa renunt, mi-e dor de dulciuri si de prajituri. Voi cum va motivati? PLus ca sint intr-o pasa mai proasta cu psihicul...care numai bine nu face la cura. azi am mincat asa: dimineata cereale cu lapte inainte de prinz un mar la prinz: ciorba de legume, salata de brocoli (care a iesit pt prima oara cam amara) pe la 16 un iaurt de fructe seara: ceva ton din conserva cu vreo 4 masline. o portocala. Si as mai putea minca cam tot ce este in frigider, pe platoul de fructe si jumate din camara! E aberant! Va pup si sper ca macar voi pastrati calea cea dreapta. GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mai tanara si tineam post mai slabeam dar nu semnificativ, pentru ca mncam paine destul de multa si cartofi prajiti si tot felul de produse de patiserie de post. Dar acum sunt hotarata sa ma tin si de Montignac. Azi mananc Dimineata: mar Mai tarziu un pic: paine integrala cu o rosie Cand ajung acasa: salata cu ciuperci calite Seara portocala. Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga GabiG, chestia cu abaterile am experimentat-o si eu zilele trecute, mai ales in week-end, am avut o foame si o pofta de lucruri interzise, de speriat! Si daca apuci sa te abati un pic, zici ca nu mai conteaza prea mult inca o abatere si tot asa... pofta vine mancand, nu? Dar cand am vazut ca toata saptamana trecuta nu am dat jos decat 0,5kg, mi-am zis ca mai bine ma abtin de la dulciuri (mai ales la astea am poftit), decat sa nu obtin rezultatele asteptate (eu sper sa pastrez ritmul de -1kg/sapt.) De luni m-am cumintit, daca simt ca nu mai pot fara dulce, iau o bucatica de ciocolata 70%cacao sau o lingurita de gem fara zahar. Si pot sa spun ca mi-au trecut si poftele! Cred ca in orice regim apar momente de genul asta, totul e sa le stapanim; o mica abatere nu poate fi daunatoare, as zice ca ne da chiar puterea de a continua cu restrictiile, cu conditia sa nu exageram. Nu e o nenorocire sa mananci o prajiturica, dar doar atat si nu chiar zilnic! Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 8 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Sper sa ma primiti si pe mine in clubul vostru cat de curand...Ma enerveaza ca nu reusesc sa ma apuc de regimul asta care mi se pare cel mai eficient si mai sanatos. L-am tinut acum 2 ani, cand am slabit 14kg in 5 luni. Incet, dar sigur. Cu mici scapari [ups] la ciocolata (intotdeauna amaruie). Acum insa nu mai reusesc deloc sa-l tin. Stiu cartea si pe dinafara si pe dinauntru dar...degeaba. Poate citindu-va o sa reusesc sa ma motivez ca nu se mai poate!!! Stau cu ochii pe voi [;)] ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bina ai venit printre noi, Salina, iti tinem pumnii sa te hotarasti sa incepi regimul... din proprie experienta stiu ca cel mai greu nu e sa zici 'gata - de maine incep!' ci chiar sa incepi si mai ales, sa te tii de regim. Oricum, faptul ca ai slabit 14kg in 5 luni e f.motivant pentru noi. Spune-ne, ce s-a intamplat dupa ce nu l-ai mai tinut, te-ai mai ingrasat, cu cate kg? Am vrea sa stim ce ne asteapta dupa! Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 8 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...