Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (3)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai ca am avut atata treaba la servici, ca abia acum am reusit sa va citesc... * GabiG, ce ti-am zis eu ca in curand trebuie sa schimbi prefixul la kg, si asa a fost, ai vazut ca acum ai alta motivatie? De ciocolata mi-e si mie o pofta...dar nu m-am mai atins in ultimele zile...Cacao cu lapte cred ca ai putea incerca (nu, fetelor?) dar fara zahar, eventual cu indulcitor... * Luna, cat ai slabit? Nu te lasa, continua! * Rely, de stagnat si eu am tot stagnat, vreo 2 saptamani, dar si abateri am avut ceva in perioada asta, dar de luni am scazut iarasi, si destul de repede vad - fara abateri, in schimb...Cate kg ai tu? Poate ai prea putine, ma gandesc, de aceea ritmul e mai lent... * Mariana75, e ok cum mananci, continua! Din cutia de ciuperci poti face tocanita sau oua umplute sau omleta cu ciuperci, ce alegi? * Valentinag, si eu tot la prajituri ma gandesc, abia astept sa ma scad vreo 2kg ca sa pot manca si eu normal (adica si dulciuri) macar o zi pe saptamana! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am "fractionat" raspunsul ca mi se tot opreste curentul si mi-era teama ca trebuie sa o iau de la capat cu mesajul... Azi am mai scazut ceva, ura! Aveam dimineata 54.6kg, deci am schimbat si eu putin "prefixul"..., ma lupt cu sutele de grame, ce greu e!!! Dar ieri am mancat cam putintel si am fost si la sala la aparate, a fost super! Abia astept sa ma duc iar maine!!! Meniul de azi este: ora 10.45: o portocala; ora 11.15: iaurt 0.1% + cereale; ora 15: salata verde + rosie + ton din conserva (facute salata); ora 18.30: rinichi sote + salata verde cu castravete si ceapa. Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

*Valentina, sigur ca nu m-am suparat! stiu ca nu e voie supa cu taietei, dar am zis ca o data nu o fi foc...Stai sa vezi ca aia nici nu a fost asa grav. [V] Acum am mincat 4 clatite (ca si muream daca nu mincam....): 2 cu brinza dulce cu zahar si galbenus de ou si 2 cu Nutela. Puteti sa aruncati cu tot ce aveti la indemina, dar mi-am facut pofta si eu zic ca daca o data pe saptamina ne facem o pofta nu e asa grav. E asa usor sa calci pe alaturi daca incontinuu iti este pofta de cite ceva... Aaa, si am mai mincat azi o trufa de ciocolata cu rom. Asta e! Miine punct si de la capat cu dieta! *LauraT, felicitari pentru coborire sub 55 (sper ca nu gresesc). Eu va admir pe fiecare in parte ca rezistati eroic si ca scadeti. Azi am avut iarasi 200 gr mai mult ca ieri dar nu ma mai atac asa ca la inceput. Se pare ca ritmul meu este mult mai lent, asa ca al lui Raly, dar o scoatem si noi la capat, asa-i? Va pup si va doresc weekend placut, fara tentatii prea mari! [flo] GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Multumesc pt sustinere sinteti minunate[:D] [bis]aseara am primit incurajari de la persoane apropiate si mi s-a facut atentie ca am mai slabit si ca se vede....[;)] fara sa se stie ce e in sufletul meu[bang]doar voua v-am spus [V]de supararea mea si va multumesc din nou parca am mai gasit vointa citind aici ca nu as fi singura cu pofte[yum] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca a inceput sa se dezmorteasca si cantarul meu de cateva zile. Am mai scazut ceva, am 54.4kg (deci minus 4.6kg intr-o luna si 5 zile). Sper sa pot continua asa. Poate contribuie si faptul ca am inceput sa merg la sala de 3 ori pe saptamana, la aparate. E super!! Azi am fost iar, ma simt minunat, chiar aveam nevoie de miscare, ca suntem tare sedentari... Meniul meu de azi: ora 9.30: un mar; ora 10: putin peste din conserva; ora 14: putina piftie + crap la cuptor + broccoli cu cascaval ras la cuptor; ora 18.30: 1/2 cana de fructe din compotul de ananas; ora 19.30: o cana de iaurt. Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am cantarit si eu dupa inca o saptamana, si ce vad? [bang] n-am slabit deloc sapatamana asta, poate doar vreo 2-300g, dar asta nu se pune! E adevarat ca si abaterile au fost multe in ultimele zile, dar eu ma simteam mai usurica si eram convinsa ca am dat jos cel putin 1/2kg. O fi perioada aia de stagnare pe care au mai avut-o si alte fete? Deci, dupa o luna si 5 zile de Montiganc, raportez -3,7kg. Oricum, eu merg inainte (ca inapoi e podu' rupt, stiam eu o zicala), n-am de gand sa ma las, deja se vede schimbarea si ma simt f. bine[bis][bis][bis]. Ce-am mai mancat: -dimineata - mar sau portocala, iaurtul 0%+fulgi de grau si secara+cativa fitness pt. gust mai bun. - pranz - friptura de porc, broccoli cu cascaval deasupra (tu mi-ai dat ideea, LauraT); salata cu branza si sunca; oua umplute cu maioneza si ton. - seara - fructe sau salata sau ce-a mai ramas de la pranz. Abateri: 1/2 pateu cu branza, un baton Dots (cu branza de vaci si ciocolata), f putine spaghete carbonara (ca manca sotul meu cu mare pofta si n-am putut sa rezist[pofta]), ciocolata neagra (una intreaga, repartizata pe mai multe zile), cereale de la Nestle, cu zahar. Multe abateri, nu-i asa? Ma simt cam [porc]. Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 8 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu de azi pana vineri, iau o pauza de 6 zile, adica tin post (asa mi-a venit mie sa renunt la carne cateva zile si sa-mi fac unele pofte "interzise" la Monti, adica orez, cartof fiert, mamaliga, fasole etc). Totusi principiile le pastrez. Daca tineti monti nu va luati dupa mine cu felurile de mancare din aceste zile. Oricum, daca vad ca o iau razna la cantar, ma opresc din aceasta "pauza", altfel voi mai tine asa si in ultima saptamana de dinainte de Pasti. Deci iata meniul meu ciudat: ora 10.15: un mar; ora 10.45: doi pesmeti integrali Wassa; ora 14.30: sarmale de post, adica umplute cu orez, ciuperci, morcov, telina, ceapa + mamaliguta; ora 18.30: o portocala. La pranz am avut si o abatere: 2 bucatele de tarta cu visine, am primit-o si nu m-am putut abtine!!!Rusinica... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu trece nimeni inca la faza 2? Sa ne anuntati si pe noi astea mai necajite... La mine o abatere azi: jumatate de ceva prajiturica de la Nestle, din aia de copii (cu crema de lapte) si citeva guri de inghetata. De ce D-zeu nu ma pot abtine de la tot felul de chestii, nu stiu... In rest am mincat chiftea cu ou (din aia in tava, in cuptor) si salata. Sint ca nebuna, mi-e foame incontinuu! Si pofte, sa nu mai vorbim...[V] Acum as minca ceva de cina, dar nu stiu ce! Un cal, probabil! I pup you! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun si eu ce mananc azi, desi, dupa cum am mai zis, sunt in alea cateva zile in care nu vreau sa mananc carne, deci voi manca altele interzise de Montignac. Sunt inca la 54kg "si ceva", dar mai am 12 zile pana la ziua mea, cand mi-am propus sa am max.54.0kg!!! Iata meniul meu nu prea bogat: ora 10.15: 125ml suc de gref (de la un gref); ora 10.45: cateva cereale Fitness goale; ora 13.45: 3 sarmale de post cu mamaliguta rece; ora 16.45: un mar; ora 18.00: cas dulce de vaca + o rosie, daca nu o sa mi se para suficient o sa mai pap iar vreo 2 sarmalute de post. Sper sa nu ma ingras de la ele!! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...