Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (3)


vilma

Recommended Posts

buna fetelor eu nu mai tin montignac pentru ca tin post. Ce vreau sa va intreb: daca mananc o chifla graham si ceva (produse din soia de exemplu, mazare, varza) la pranz doar o chifla graham ca nu am chef sa-mi aduc altceva la servici, si seara fructe, credeti ca o sa ma ingras? Am tinut o perioda montignac, dar dupa ce am renuntat m-am ingrasat un kg (56 la 1.62). In perioada postului nu sper sa mai slabesc, dar macar sa nu ma ingras... Astept parerile voastre Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna! [flo][flo][flo] Cate o floricica pentru voi, doamnelor si domnisoarelor! Am si uitat de cand nu am mai scris, dar ma bucur sa vad ca voi ati ramas active si chiar aveti rezultate in ce priveste slabitul. Ca sa incep cu inceputul: [bang] eu mi-am facut de cap in aceasta mini vacanta a mea si cumulat cu vreo 2 saptamani inainte de desfrau in toata regula rezulta doua kg in plus adeca: 78 kg [bang] De azi m-am pus pe treaba si am mancat asa: dimineata fix 3 linguri de iaurt cu 0% grasimi (Valentina vezi ca eu am gasit iaurt cu 0% de la prodlacta se numeste Bifidus si borcanelul este verde), la pranz: o pulpa de pui cu [bang][bang][bang] piure de cartofi si o salata de varza acra, iar diseara mai vedem cand ajung acasa... In orice caz ceva permis. Tin sa va spun ca am reusit sa rezolv problema constipatiei si sunt foarte multumita ca nu a fost nevoie sa apelez la medicamente... Am descoperit ca daca beau cel putin 2l de apa in fiecare zi problema este ca si rezolvata! [:D] Va doresc sa aveti o primavara frumoasa si sa intampinati vara mai usoare! Si eu la fel![:D] [pup] Andreea http://community.webshots.com/user/androix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! Ieri am dat-o in bara cu regimul.Am mancat snitel din piept de pui si cateva linguri de inghetata.A fost 8 Martie si... Azi...la 10-iaurt cu cereale 16-gratar cu salata de varza 19-crenwusti din piept curcan( e voie?) Intre mese portocale sau Kiwi. E voie piure sau cartofi fierti?Eu stiam ca NU. [pup] Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabid, ai dreptate cu cartofii, nu sint admisi sub nici un fel. Eu stagnez intre 60-60,3. Simt pe mine ca e ceva mai bine, dar cintarul inca nu vrea sa imi dea satisfactie. Ieri intr-adevar nu am avut ce minca la prinz si am mincat jumate de corn. seara am mincat chiftea cu ou si fasole verde. Dar dupa cina am papat un iaurt cu fructe si cred ca din cauza lui am absorbit toate grasimile din timpul cinei. Cert este ca nu mai beau deloc [pepsi] sau bauturi acidulate. Nici inainte nu faceam abuz, dar citeodata imi pica tare bine dupa ce mincam sa beau asa ceva, mai ales daca mincai in oras. Va pup si sper ca v-ati sarbatorit bine de 8 Martie! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca eu nu va mai dau meniul, ca inca sunt la post si azi mananc cartofi fierti cu salata verde cu castraveti. Si la pranz si seara la fel. In rest, portocala si mar. Cele cu Montignacul, nu va luati dupa mine, ca mie mi s-a pus pata sa tin post cateva zile, ca sa ma mai "dezintoxic" de carne, dar principiile de baza le pastrez. De sambata revin la Montignacul "ca la carte". La cantar vad ca inca stau binisor, adica am 54.7kg, oscilez plus sau minus 2-300g. Gabid, la Monti nu ai voie cartofi deloc. Cremwusti eu mananc, chiar daca banuiesc ca au ceva "adaosuri" dubioase... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragele! Eu alaptez inca si m-am hotarat sa adopt si eu metoda Montignac, macar pentru a-mi schimba modul de viata, daca nu pentru a slabi (desi asta urmaresc![:D]) Ce sa zic? De cateva zile am papat mai dietetic, urmand regulile principale si AM SLABIT 1 KG!!!!! Am mai multe intrebari pentru voi: 1. am voie sa pap ciocolata cu 70% cacao; cate bucati pe zi? sau doar din cand in cand? 2. cam cata apa (lichide) sa beau pe zi? 3. otetul folosit poate fi de mar sau de vin? 4. ce fel de iaurt cumparati voi, ca eu nu gasesc decat cu 0,1% grasime? 5. painea graham este buna? Daca nu, de unde sa cumpar paine de secara? 6. ce fel de mezeluri folositi? Crenwursti de pui (din ce am citit mai sus)? Sunca de la ce firma? 7. pot manca carne prajita? 8. intre mese, daca imi este foame, pot consuma cascaval sau iaurtel? Hai ca v-am ametit de tot! Multumim mult, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/bbcloanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, eu sunt fan Montignac, a fost singurul regim pe care l-am putut tine si cu care am slabit peste 4 kg intr-o luna si vreau sa-l mai tin, ca as vrea sa dau jos inca 2-3kg...Oricum, e bun de tinut pe termen lung, se obisnuieste organismul (pancreasul) si, chiar daca mai ai abateri din cand in cand, in general te mentii. Hai sa incerc sa-ti raspund la intrebari: 1. Mie nu-mi place ciocolata amaruie de nici un fel, in schimb am mai scapat la din cealalta 1-2 cubulete si nu a fost nici un bai...Fetele care consuma din cea amaruie tot cam atat mananca o data, din cat am inteles...Poate chiar putin mai multa... 2. Se recomanda 2litri/zi, dar eu beau cam 1 litru de ceai (musetel sau laxativ sau soc) plus ceva apa, supa, lapte, suc de fructe proaspat stors, in medie cam 1.5 litri/zi. 3. Eu folosesc otet de mere, dar f. putin. E preferabil sucul de lamaie. 4. Iaurt dietetic 0% de la Prodlacta. Il iau din Billa, Metro sau alte supermarketuri. 5. Eu nu mai mananc deloc paine, sau f.f.rar graham (am gasit aici in Ploiesti un fel care e mai negru si mai grosier, mi se pae f. bun, se vede ca faina nu e din cea rafinata), doar in combinatie cu branza dulce degresata sau cu iaurt degresat, si doar la micul dejun. Asa zice Monti. 6. Ca mezeluri prefer sunca de pui, muschiulet slab, cremvusti de pui, chestii de astea fara grasime. Salam nu mananc, decat poate Victoria, dar toate au ceva "adaosuri" nepermise. De aceea sunt de preferat cele mai neprelucrate, de ex. muschi sau piept de pui afumat. 7. Eu nu mananc carne prajita pt. ca nu prea prajesc nimic, in general. Prefer gratar (pe foc sau pe grill, ca e mai rapid) sau fiarta. Dar se poate manca si prajita cred, cu f. putin ulei, iar carnea sa fie slaba. 8. Da, Monti zice ca daca ti-e foame intre mese poti lua putina branza sau cascaval. Eu insa am evitat, adica am pastrat intervalul de minim 3 ore intre mese, ca gustare am preferat o fructa, dupa care am lasat minim o ora pana la urmatoarea masa. Succes! Daca mai ai nelamuriri, spune... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,bateti-ma,omariti-ma,sunt o maaaare magarita![bang] Duminica am dat-o in bara rau de tot,am fost la o petrecere unde am mincat ca nesimtita cartofi prajiti printre altele+tort de biscuiti[porc] ieri ca o fata cuminte,am tinut regim strict: ou fiert+brinza varza calita brinza,rosii,praz Azi de mucenici,am mincat un castronel cam marisor+2 bucati din aia moldovenesti[neand]numai asa merit! Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...