Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (3)


vilma

Recommended Posts

Laura, Multam pentru lamuriri! Hai sa-ti spun ce am mancat azi: ora 9:30 - un mar ras cu putina scortisoara ora 11 - o omleta dintr-un ou si cascaval, asezonata cu 1 lg smantana (nu stiu daca a fost bine) ora 14:15 - o portocala si vreo 2 cubulete ciocolata cu 70% cacao ora 15 - friptura din piept de pui cu salata de varza Diseara nu stiu ce o sa consum; poate branza de vaci cu castravete. A propos, cam cate fructe pot consuma intr-o zi? Ca daca ar fi dupa mine, as manca 1 kg portocale...[pofta] Sper sa fie bine! Daca da, spune-mi, te rog!! [pup] Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/bbcloanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ahaaa, am inteles! Merci pentru lamuriri. Dar ce ma fac eu cand imi vine cheful de rontait?? [bang][bang] O sa incerc sa ignor ce-i in jurul meu, asat o sa fac!! Tineti-mi pumnii, fetelor, ca imi e o foame (cateodata!!) de mor! [bang][bang] Hai ca trece si asta si o sa fiu [zana]! Aa, si mai am o intrebare: pot manca ficatei la cuptor? Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/bbcloanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moamaa Adriana numai de la chestii interzise tie gindu[:D]ca si mie de altfel[:D] Cica ficatul este recomandat doar in faza 2 ,daca ajungi la faza 2,ca eu...[mariaj] Daca vrei totusi eu cred ca poti sa maninci,asa 1 data pe luna sa zicem,ca sa nu mori de pofta[;)] [pup] Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate retin eu parca si ficatul era interzis in prima faza, iar in a doua era consumat cu moderatie. Din pacate a cam trecut ceva vreme de cand purtam cartile dupa mine la munca [:-)))] (aici rad pentru ca eu in ultima vreme mi-am cam facut de cap si nu am prea respectat litera cartii...)asa incat nu iti pot da o explicatie exacta de ce nu ai voie. Poate stiu celelalte fete. Cat despre ce am mancat eu aseara... va mai amintiti? "in orice caz ceva permis" ma alatur si eu gastii de [porc] ca am bagat o musaca de cartofi trimisa de mama soacra...[pofta] o nebunie. Asa ca va povestesc ce am mancat azi dar nu mai fac promisiuni solemne mai ales ca in seara asta ma asteapta o oala de macinici [pofta] Asadar: dimineata: nimic nimicuta de m-a gasit o foame pe la pranz [alcool] asta din motive de trezit prea tarziu.[bang] la pranz: un copanel de pui prajit cu curry, ciuperci cu cascaval la cuptor, o salata de varza acra. Va povestesc maine cate portii de macinici am bagat [:D] [pup] Andreea http://community.webshots.com/user/androix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oauuu![pofta][pofta] Si eu am papat ciupercute la cuptor si am pus si cate o bucatica mica de sunculita de Praga pe ele, apoi cascaval. Dar ce sa te faci cu husbandu'? Vrea si el, ca-i pofticios, si una peste alta, s-a lasat de ieri de fumat, asa ca papa tot ce prinde... [bruta] [poc] Las' ca nu mai vede el nimc![:D][:D][:D] Il trimit la plimbare! [bicla] Spor la slabit ca eu vreau sa dau jos vreo 14 kg, desi am ramas doar cu 8 dupa nastere!! [bang][bang] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/bbcloanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by adriana_mihnea
Spor la slabit ca eu vreau sa dau jos vreo 14 kg, desi am ramas doar cu 8 dupa nastere!! [bang][bang][i] Hi, hi si eu as vrea sa dau vreo 15 kile din care numai vreo 5 le-am luat dupa nastere. restu' erau de dinainte ca, atunic cind m-am "casapit" (adicatelea maritat) aveam 53 la 1,68. Acuma bat 68-u' si cind ma uit in oglina vad o [porc][grasa]!!! Eu sunt prezenta zilnic la citit subectu' asta ca "Monty" asteaptala coada dupa "disociat" si ma inspir din meniurile voastre. E foarte adevarat ca chestia asta are si un dezavantaj.... MA INSPIRA SI POFTELE VOASTRE !!!!!!!! da' asta este, imi pun amibitia la incercare (de 8 si 9 martie nu am reusit sa le tin piept [bang] Anamaria si bb Andutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, e ok cum ai mancat ieri, desi despre scortisoara nu stiu sa-ti zic nimic, dar nu cred sa fie vreo problema...Cu fructele, asa cum ti-au zis si fetele, poti manca cate vrei, poti inlocui o masa daca chiar vrei sa bagi 3 portocale o data!! Cu semintele, cu parere de rau iti zic, NU, NU ai voie...Si eu rontaiam inainte, tot ca-mi mai luau foamea, dar acum, de la 1 februarie, nu am mai pus gura pe ele! Oricum, tu nu trebuie sa te infometezi, dat fiind ca alaptezi inca... Fetelor, mie mi-a trecut repede ideea cu postul (3 zile am tinut), nu de alta dar, introducand putin orez si vreo 2 cartofi fierti, am stagnat la cantar (tot la 54.7kg arata) si as vrea sa-i mai dau un impuls, ca doar mi-am promis ca de ziua mea, peste 10 zile adica, voi avea max.54.0kg, asa ca... Meniul de azi: ora 10.15: 2 mere mici; ora 10.45: 250ml lapte 0.1% cu cereale; ora 13.45: fasole batuta cu un castravete in saramura; ora 16.45: 2 mere mici; ora 20.15 (dupa ce vin de la fitness): o pulpa de pui dezosata facuta la gratar + salata verde cu castravete si ceapa verde. Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, daca ar fi dupa mine, as manca nu 3 portocale, ci 1 kg odata!! [:D][:D](bine ca si 3 portocale pot fi 1 kg! [:D])... Azi: 8 - sucul de la 1/2 grapefruit 10:30 - o omleta din 2 oua, sunculita si cascaval 14 - sucul de la 1/2 grapefruit 15 - 6 ciupercutze si salata de varza diseara: nu stiu inca. Anamaria-Livia: si eu cand m-am casatorit aveam 1,70 si 55 kg!! Eram tare subtirica!![:D] Acum am 73 kg si vreau sa ajung macar pana la 60; sotul mi-a dat o limita! Cica sa intru in jeansii pe care ii purtam cand ne-am cunoscut!! [bang][bang][bang][bang] Oare o sa ajung vreodata acolo??? El e subtirel, nu stie ce-i aia sa nu mananci o ciocolata sau o prajiturica cu frisca...[pofta][pofta] Dar las' ca si el sufera ca nu mai are voie sa fumeze!![:D][:D][:D] Androix: merci pentru lamuriri. valentinag: pai daca am citit forumul cu retete!! [:D] Am vazut ficatei la cuptor si am zis ca-i ok! Faza 1 este de slabire si faza 2 incepe cand ai dat jos kg pe care ti le-ai propus? Ca daca-i asa, va mai curge multa apa pe Dunare![:D][:D] Va las ca bebe sughite si trebuie sa-i fac ceva, saracutzul! Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/bbcloanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...