Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (3)


vilma

Recommended Posts

de dimi nimic, c-am avut sedinta si n-am avut timp de cafea. La prinz am mincat o friptura de vaca cu un pic de spanac fiert bleahhh!!! De-atunci tot beau la apa, ca nu mi-a placut deloc. Deseara nu stiu, am musafir. Poate gratar de pui cu salata. De fapt monti ma pune sa fiu carnivora si io nu prea-s, asa ca ma nerveaza un pic!!! Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adriana si Laura_T Am in mana cartea lui Monty (ultima din ele) si spune asa, ca semintele, alunele, nucile, migdalele se consuma moderat si numai in faza 2 (daca se poate neprajite - pentru ca uleiul din ele se transforma in glucide rele la o temperatura ce depaseste 180 grade C). LOL, am ajuns la data sfaturi. Eu sunt inca la perioada de studiu si pana ma pun la punct, tin o cura numai cu orez integral. Sunt la ziua a 3-a si am slabit 1.5kg. Mai tin 3 zile dupa care continui cu cel disociat pe zile, fara carne pentru ca vreau sa tin post (catolic). Dupa perioada de post vreau si eu incep Monty. Pana atunci gatesc Monty pentru familia mea care nu tine post si in felul asta practic. Bine, ei mananca amestecat, tot felul de prajituri, fructe la orice ora ...etc. Dar le place si mancarea gatita Monty. Incet poate imi voi convinge si sotul sa respecte toate regulile... ca e mai "rotund" ca mine[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele am revenit. Am doua intrebari: daca se poate bea ceai de frructe sau orice fel de ceai in prima faza, si daca se poate face orezul cu ulei de masline sau tb doar facut simplu, adica numai fiert. In rest va spun ca am inceput regimul si a tb sa plec la Iasi. Am slabit 3 kg dar nu de la regim ci de la stres si nemancat. va pup si ...va urez ca un fulg, nu?! Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu cu ale mele :) deci am inceput sa slabesc, dar nu pot sa nu maninc piine!!!! Si carne mereu, e cam greu :( Aseara am mincat jambon si cascaval, salata facuta cu salata verde, rosii, avocado. Am mincat cam mult, ce-i drept, pe saturatelea :) Asta e defectul meu, ma indop cind ceva imi place :( Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Mihaela am o veste buna si una rea: cea buna este ca ceai ai voie sa bei oricat intre mese si fara zahar ci cu zaharina sau alt indulcitor. Cea rea este ca orez nu ai voie deloc. Poate te-ai referit la orez integral si atunci da ai voie dar fara nici un fel de grasimi (ulei sau margarina) In rest va spun ca eu stagnez binisor, nici nu pot spune ca am redevenit stricta cu ceea ce mananc pentru ca ma cam chinuie niste pofte...[:D][bang] Ieri dimineata nimic, iar m-am trezit tarziu [bang], la pranz ciorba de pui a la grec si am repetat ciuperci la cuptor cu cascaval si un copanel de pui plus o salata de varza acra, iar seara supa crema de legume cu unt si cascaval si o friptura la gratar cu salata de varza acra. iar intre mese am avut mici abateri pofticioase pe care nu vi le zic sa nu va ispitesc. [:D] [pup] Andreea http://community.webshots.com/user/androix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am reintors la Montignac adevarat, iar de stagnat tot stagnez la 54.7kg, cu tot fitnessul meu... Meniul meu de azi: - ora 10.00: un mar; - ora 10.30: 250ml lapte 0.1% cu cereale; - ora 13.30: branza+piept de pui afumat+rosie+castravete; - ora 16.30: o portocala; - ora 19.30: o pulpa de pui dezosata la gratar + salata verde cu castravete si ceapa. Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura daca stagnezi poate e ceva in neregula cu ce mananci tu. Ce fel de cereale ai dimineata? Sunt integrale? Sunt lipsite de banane deshidratate, stafide sau alte alea? Nu de alta dar in rest nu vad decat un meniu ca la carte! Nu te descuraja, insa, caci se intampla si sa te tii de regim si sa stagnezi. Pastreaza-ti increderea si nu renunta, si ai sa vezi ca mai devreme sau mai tarziu vei birui cantarul. Mai ales daca faci si fitness sa-r putea sa fi slabit la centimetri dar la kg sa stagnezi ceea ce inseamna ca creste masa musculara in detrimentul grasimii. [pup] Andreea http://community.webshots.com/user/androix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ma lupt cu sutele de grame, dar din cauza ca sint toata ziua plecata (la scoala) nu prea pot sa tin asa cum as vrea. Asa ca si azi si ieri la prinz am mincat salata de cruditati cu maioneza si cu piine (alba, din pacate). Acum seara am mincat piept de pui la gratar si salata cu telemea si maioneza. Dar inca mai imi este foame... Zicea cineva (nu mai retin si mi-e lene sa caut) ca intr-o saptamina a slabit vreo 300 gr dar alea nu se pun. BA se pun! CUm sa nu se puna??? Nu ma demoraliza, ca eu cu scoruri din astea jonglez: 200-300 gr /sapt.[flo] va pup! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang]Ieri am fost o nenorocita!Aseara eram cumplita,imi fusese toata ziua rau...dureri de cap ...nu au legatura cu regimul ci cu vreo raceala cred si seara ameteam asa ca ce-am spus eu...ia sa pap si eu niste Boni-bon de la Moni,fetita mea, si am facut-o.Rusine mie! Astazi numai calc stramb!Promit! 8.00 lapte cu cereale 12.00 portocala sau mar 16.00 gratar si salata de rosii cu castraveti 20.00 legume fierte cu smantana...e voie? E bine? [pup] Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...