Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (3)


vilma

Recommended Posts

Buna fetelor Revin acum, in mod serios la voi. Eu sunt lacto-ovo-vegetariana. Singura abatere am facut-o in sarcina si acum cat alaptez ca mai pap peste. As dori sa fiu si eu printre voi daca ma primiti cu drag… Am mai citit de reg. vostru, insa cartea nu am gasit- o la mine in oras. Deci m-ati putea ghida si pe mine sa incep siu eu acest regim? Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mi-e ciuda ca incepusem saptamana "in forta" (dupa WE de pomina) si ieri dimineata imi revenisem chiar (55.5kg), dar aseara, dat fiind ca a fost ziua unei prietene si ne-a chemat pe la ea, iar am mancat mai mult decat ma obisnuisem, am terminat masa tarziu cu o felie de tort diplomat de casa (f. bun de altfel), si in afara de faptul ca m-a durut stomacul (nu mai era obisnuit, saracul), azi dimineata iar aveam 56kg. Si cum asta nu ar fi fost destul, azi am fost in Bucuresti la o conferinta la Marriot, unde nu era sa stau sa ma uit la cocktailul de dupa, asa ca am gustat putin din delicioasele salate si nu numai, si am sfarsit cu o spuma de capsuni...Dupa ce m-am intors acasa in seara asta, n-am mai luat decat vreo doua linguri de spanac, dar cred ca e suficient ca maine sa cantaresc iar cel putin 56kg. Asa ca nu esti singura, GabiG, dar eu nu vreau sa renunt nici in ruptul capului la Montignac. Totul e sa nu mai am tentatii zilele astea, adica sa stau cuminte, fara vizite, ca altfel 55kg vor fi doar un vis! Pe maine, dragele mele, nu renuntati chiar daca ati calcat in strachini! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Salina
Buna fetelor, Sper sa ma primiti si pe mine in clubul vostru cat de curand...Ma enerveaza ca nu reusesc sa ma apuc de regimul asta care mi se pare cel mai eficient si mai sanatos. L-am tinut acum 2 ani, cand am slabit 14kg in 5 luni. Incet, dar sigur. Cu mici scapari [ups] la ciocolata (intotdeauna amaruie). Acum insa nu mai reusesc deloc sa-l tin. Stiu cartea si pe dinafara si pe dinauntru dar...degeaba. Poate citindu-va o sa reusesc sa ma motivez ca nu se mai poate!!! Stau cu ochii pe voi [;)] Salina sau cine s-o indura de mine, dati-mi si mie nishte repere despre regimul asta. Am avut acum trei ani cartea si imi amintesc ca erau in ea niste tabele cu ceva cu glucide, lipide, carbohidrati si celelalte interzise si nu, bune si rele. Punetzi-mi si mie pe forum cele cateva de baza Thanks, Carmen ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E, hai, ca dupa alte doua zile de mic "desfrau", rezultatul nu e chiar asa dezastruos, dimineata aveam 55.7kg. Mai am inca sanse sa ajung la 55kg pe 1 martie, asa cum mi-am propus (totul e sa nu ma mai duc in vizite...). Deci azi: ora 9.30: 200ml suc (de la 1 gref + 1 portocala); ora 10.30: 250ml lapte 0.1% + 4 pesmeti integrali (am gasit la MegaImage, se numesc "Wassa integrale" si contin faina integrala de secara si sare, arata ca niste crackersi, dar nu sunt prea sarati); ora 13.30: spanac; ora 16.30: o portocala; ora 19.00: pulpa de pui la gratar cu salata verde+castravete+ceapa. Caroline, cauta subiectul "Montignac: ce am mancat azi(2)", ca acolo am mai scris noi cate ceva din principii. Daca nu le gasesti, spune-mi si o sa ti le repet. Oricum, inspira-te de acolo la meniu si poti incepe deja, succes! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi mananc asa: - dimineata - portocala, apoi iaurt 0% + fulgi de grau - pranz - mancare de mazare cu piept de pui (stiu ca mazarea e permisa doar in faza 2, dar imi era pofta si am zis ca o data n-o fi foc) - seara - branza cu salata de rosii, castravete, ardei. Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 8 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Caroline Salina sau cine s-o indura de mine, dati-mi si mie nishte repere despre regimul asta. Am avut acum trei ani cartea si imi amintesc ca erau in ea niste tabele cu ceva cu glucide, lipide, carbohidrati si celelalte interzise si nu, bune si rele. Punetzi-mi si mie pe forum cele cateva de baza
Caroline,ti-am spus ca pot sa-ti mai dau ce am io salvat despre Montignac(inclusiv retete si meniuri) insa am nevoie de-o adresa de e-mail... [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubitelor, Nu v-am mai citit de doua zile, timp in care m-am afundat tot mai rau in mocirla celor grasi (mersi mult fetelor care mi-au transmis incurajari). Ieri am fost la un magazin nou si mi-au sarit in ochi "noi sintem M&M imbracati in ciocolata..." (stiti refrenul). Asa ca am luat o punga (320 grame). Am zis ca maninc numai 4 bombonele. Nu va mai explic toate fazele, cert este ca azi e gata punga! Sint aproape definitiv pe calea pierzaniei. Dar nu pot sa va spun cum stau cu kilele ca nu m-am mai cintarit de marti cind aveam 60,9. In fine, asa sta treaba la mine, vad ca nici voi nu faceti mari progrese, ce se intimpla? Adevarul este ca sint la a 40-a zi de ciclu, deci clar sint cam dereglata hormonal (nici inainte nu venea la fix). Eu tot astept sa vad cum ma prezint dupa. Va pup si va iau in bratele mele carnoase, ups, nu pot de burta! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GabiG, nu te lasa, chiar daca ai calcat pe bec in ultimele zile, continua! Si eu am dat-o in bara de vreo saptamana incoace, dar nu m-am ingrasat, nici nu am slabit - logic - dar oscilez intre 55.5kg-55.9kg. Mereu zic: azi - nici o abatere, si mereu se intampla ceva, adica vizite, musafiri, un biscuitzel, o prajiturica etc. Dar sunt decisa sa continui, daca voi reusi macar 4-5 zile la rand sa nu ma abat de la reguli, voi mai scadea ceva sute de grame! Hai, lasa bombonelele pentru Francesca, si treci la treaba! Ce ai mai mancat? Meniul meu de azi: ora 9.45: un kiwi; ora 10.30: 200ml lapte 0.1% cu cereale; ora 13.30: spanac cu pui; ora 16.30: un kiwi; ora 18.30: paste integrale cu suc de rosii. Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...