Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (3)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, ieri si alalta ieri am fost REA, dar de azi m-am cumintit. asa ca, azi dimineata cereale cu lapte la prinz salata din salata verde, un ou, citeva cubulete de telemea, mozarella si putina maioneza (am renuntat sa mai fac acasa, o cumpar asa cum e ea in magazin, ce sa fac? ma gindesc ca oricum este o cantitate infima de chestii nepermise in ea) peste vre-o ora maninc un mar si sper ca deseara sa rezist doar cu fructe. Vom vedea. ieri la prinz am mincat piept de pui la gratar cu salata verde. A fost super delicios. Azi-dimineata nu am rezistat si m-am cintarit. Dezastrul nici nu se poate numi dezastru, dupa 2 zile de dezmat. 60.4. Oricum sint decisa sa ma tin cit pot de mult de Monty, cel putin regulile de baza sa le respect si daca mai scap boii, asta e, nu e nici o tragedie...Nu mai fac atita caz, ca zau ca viata e prea scurta. merita sa ne bucuram de ea. Va trimit cite un martisor virtual fiecareia dintre voi si va pup, GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, eu nu am cartea lui Montignac. Tot ce stiu, stiu de la voi. Am o rpoblema: nu stiu ce sa-mi iau la servici. Va rog, dati-mi idei, plz. Nu am cantina, nu am pauza de masa, nu trebuie sa miroasa in birou. Eu de obicei trebuie sa mananc pe fuga "pe sub birou". Am incercat paine neagra cu branza de veci dietetica (de-aia de ti se lipeste de cerul gurii si nu luneca pe gat), ardei grasi sau rosii umplute cu aceeasi branza , sau cu cascaval in amestec, cand nu-s sefii imi iau salate, iaurt 0,1% cu seminte de secara, mere, portocale. Dar m-am cam saturat, ce sa mai fac[bang]? Astrid si micul Harald
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vineri am luat-o si pe langa pe la pranz. Dimineata am mancat niste cereale cu inka si pe la patru cand am plecat de la servici imi tremurau picioarele si imi venea sa lesin. Dar trebuia sa mai fac un drum in oras asa ca am mancat de la prima patiserie intalnita un strudel cu mere (de post). Ce bun a fost! Mi-am revenit cat de cat ca sa pot ajunge acasa. Seara am mancat varza calita si mai tarziu iar niste fulgi de cereale dar din aia cu ciocolata ca sa fie abaterea completa. Azi dimineata paine integrala prajita cu o rosie pranz din nou varza calita ca mai am o portie de aseara seara salata de legume Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ora 8: un kiwi si un ceai de musetel; ora 10: cascaval, muschi, o bucatica de macrou marinat; ora 15: macrou la cuptor cu sos de rosii, o feliuta de branza, ambele cu mamaliga!!! (abatere mica, zic eu!); ora 18: o portocala; ora 19: iar o bucata de macrou la cuptor cu sos de rosii, goala de asta data (parca as tine regim disociat pe zile, nu stiu ce mi-a picat pe peshte azi...) si DOUA CLATITE (abatere mare, nu faceti ca mine!). Nu stiu de ce mai scriu aici, ca va dau exemplu prost! Dar am primit niste foi de clatite (ca eu nu ma apucam sa fac, de teama sa nu mananc), si nu am rezistat sa le privesc doar, atata ca mi-am pus foarte putin gem, dar tot interzise sunt!!! Nu stiu ce am, dar de o saptamana si ceva, parca as fi la faza II de Montignac, ceea ce nu e corect, dar tot timpul intervine cate ceva. Cand zic si eu ca gata, azi nu fac nici o abatere, seara intervine ceva si apar "interzisurile" in fata mea si ...CEDEZ... Asa ca, CameliaH, nu esti singura...Tu cum mai stai cu greutatea?...Ca eu, de 2 saptamani incoace tot oscilez intre 55.5-56kg, nu mai slabesc deloc, dar ar fi si culmea sa slabesc, cand dau tot timpul "in gropi"!! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am cantarit: rezultatul dupa aproape 4 saptamani de Montignac -3,5KG. Eu zic ca e bine, desi sapt. asta n-am slabit decat 0,5kg, dar am avut si abateri, ce-i drept... Meniul de azi: dimineata - mar; iaurt 0% cu grisine integrale pranz - friptura de porc cu varza calita seara - urda cu salata verde+castravete+ceapa Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 8 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...