Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (3)


vilma

Recommended Posts

Nu stiu cum stau cu greutatea ca nu am cantar, sper totusi ca am in jur de 53, maxim 54, dar atentie la 1,50 m. Ma straduiesc din greu desi aseara ma baut pepsi, light e drept dar tot pepsi e. azi Dimineata 2 felii de paine integrala cu o rosie pranz supa de legume si salata seara paste integrale cu suc de rosii. Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Doar vineri am tinut cu adevarat montignac... Iaurt cu fulgi un pic de cascaval la pranz( am avut concert si eram prea emotionata sa mananc) Seara ( de bucurie c-a iesit bine) friptura de vita cu salata verde si o felie de cascaval Combinat cu parafango aveam ieri dimineata 51 de kile ( de la 52) Dar ieri am mancat o felioaie de chec...si caise uscate...singura abatere de altfel. asa ca...sunt alaturi de voi! Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi aveam 55.5kg de dimineata, deci 3.5kg in minus intr-o luna, in care in ultima parte am tot avut abateri. Probabil ca daca tineam chiar ca la carte, aveam minus 5kg, dar e bine si asa. Pt. luna urmatoare (adica martie) imi propun sa mai scad macar 1.5kg, adica sa ajung la 54kg, sa vedem ce va fi! Meniul de azi: ora 9.30: un ceai de musetel; ora 10.30: 200ml suc de gref (am stors un gref mare); ora 11: un iaurt 0.1%; ora 14: putina zeama de ciorba + mancare de bame cu pui + salata verde cu castravete si ceapa; ora 18: 1/2 cana fructe din compotul de ananas; ora 19: o bucatica macrou marinat + mancare de mazare cu pui. Mi-am cumparat Diomfibra, nu stiu daca o fi bun de ceva (a incercat careva dintre voi?), dar sper sa ma ajute putin la constipatie. Succes, mai scrieti si voi, ce mai mancati? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura care-i treaba cu ananasul ca io nu am reusit sa gasesc unul fara zahar? Ca as manca si io la masa de dimineata, daca mananci numai fructele nu se pune ca are zahar? Hai ca azi am facut-o lata, im meniul pe care l-am scris mai sus la pranz in loc de supa de legume am mancat o mare portie de cartofi prajiti, e drept cu o salata mare. Sper sa nu se puna prea tare. Dimineata si seara m-am tinut de program. Maine dimineata fructe mere si o banana (stiu ca nu e voie dar lesin fara paine si fara nici un pic de proteine animale) pe la 12-13 cereale cu inka pe la 17-18 spanac Hai va pup si spor la slabit! POate ajung si io sa ma cantaresc saptamana asta pe undeva. Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CameliaH, daca tii post, chiar nu ai cum sa te tii "ca la carte" de Montignac, caci ajungi sa pici pe strada, nu-ti dai seama? Iata, am gasit un site cu retete de post, mi se pare interesant, poate mai te inspiri de acolo: http://www.sdarm.net/romania/carti/SMS.pdf Eu voi tine post de duminica 7 martie pana sambata 13 martie, si abia astept sa mananc niste "interzise", adica am in plan: sarmalute cu orez si ciuperci (cu mamaliguta), fasole batuta si iahnie, orez cu legume, cartofi fierti cu salata, tocanita de ciuperci cu mamaliguta, spanac si urzici (daca gasesc), ciorba de loboda (am vazut la piata)etc. CameliaH, exista compot de ananas fara zahar sau cu mai putin (light), dar eu nu din asta am mancat, ci din cel obisnuit. Mi se pare ca nu e asa un dulce concentrat (mai ales fructele), asa ca poate fi mancat din cand in cand...Intra la "abateri mici"...pe langa alea mari, e insignifianta... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am cam ramas singura pe-aici...Mai scrieti si voi... Azi incep a doua luna de Montignac de la 55.4kg (cand am inceput, pe 1 februarie aveam 59.0kg) si imi doresc ca peste inca o luna sa am maximum 54kg (deci nu cer mult...). Stiu sigur ca voi avea si abateri, caci va fi ziua mea, voi face chef si voi manca, deci...ABATERI MARI!! De aceea m-as bucura si cu atat... De continuat, continui... Meniul meu de azi este: ora 10: o portocala; ora 10.30: un iaurt 0% + 3 pesmeti integrali; ora 13.30: omleta cu ceapa verde,marar,branza + castravete; ora 16.30: un mar; ora 18.30: putina zeama de ciorba + mancarica de mazare cu pui + salata verde cu ceapa. Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, te admir! Macar tu ne mai tii treze! Eu sint tot cu minus 1,5, miine am o luna (ca am inceput in 2.2). Ieri m-am abatut si eu cu 2 bucati de tort (de fapt una jumate), in rest am mincat ca la carte si aseara nu am mai mincat nimic. Si am luat citeva guri de sampanie (parca ar fi stiut ca tin cura, s-a varsat paharul aproape plin). Mi-am revenit si cu scaunul (vreo 4 zile am fost rau constipata) si sint si pe stop de azi. Asa ca peste vreo 4 zile sper sa am muuuuult mai putine kg decit acum, dupa ce ma mai reglez hormonal (si mai elimin niste apa, sper). Ma simt mai supla putin, insa sint f obosita tot timpul si ma gindesc sa nu fie din cauza ca iau prea putin carbohidrati (necesari pt o buna functionare a creierului). Va tin la curent Pina acum am mincat azi lapte cu musli si cereale de griu integral si jumate de portocala. Restul meniului este inca un mister si pt mine. Va pup si spor! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai GabiG, iti doresc sa scazi cat mai repede sub 60kg, sa vezi ca ai alt moral cand incepe cu 5.. Nu te lasa, ca suntem colege de suferinta doar... Hai mai scrie ce mai mananci... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa scriu si eu meniul de azi: dimineata - mar, iaurt0%, fulgi de grau pranz - varza calita cu piept de pui seara - inca nu stiu, am niste urda si cred ca-mi voi face o salata langa ea. Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 8 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...