Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (3)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
pai painea ce o mananc asta si este, e paine pentru dieta, e paine neagra pusa la uscat, de la wasa ... nasol cu sucurile.... ca eu nu beau altceva inafara de cola, ce sa mai zic de alea de fructe care nu le beau nici moarta... e clar... nu o sa mai beau deloc... beau apa si gata Multumesc pentru corectare Va pup lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loredana iaurt cu fructe nu ai voie,ca e combinatia glucide+lipide.Cit despre 0% eu nu am gasit nicaieri,asa ca maninc iaurt cu 0,1% grasimi. Cit inseamna 1 si jumatate piine,cit gramaj are?Normal piine se maninca doar la micul dejun,citeva felii,impreuna cu lapte sau brinza degresate,atit!In rest cu nimic. Cu cola mai atins si pe mine,cred ca asta este motivul pentru care nu slabesc asa cum ar trebuii.Eu sunt dependenta de cola light,oricum de cind am inceput regimul beau mai putin dar nu deloc asa cum ar trebuii. Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Valentinag... o felie de paine de care mananc eu are 12,5 g si contine 0,2 g grasime ... nu cred ca e asa tragic... e paine neagra si uscata... nu cred ca asta ingrasa si ca daca o mananc cu putina mozzarela light si o rosie ar fi problema ... observ ca sunt cu presul... sunt groaznic de aiurita... vroiam sa mai intreb ceva... am voie sarmale, facute doar cu, carne... fara orez? lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loredana, daca vrei sa ai rezultate trebuie sa renunti de tot la cola, fie el si light, cel putin asa zice "la carte". Despre pesmetii integrali Wassa, ii stiu ca mi-am luat si eu, dar ii consum doar la micul dejun, impreuna cu lapte 0.1% sau iaurt (fara fructe) 0.1%. Meniul meu de azi: ora 10: un kiwi; ora 10.30: 250ml lapte 0.1% cu cereale; ora 13.30: o feliuta cascaval, o feliuta sunca, 2 cremvusti de pui fierti si castravete; ora 16.30: un kiwi; ora 18: piept de pui la gratar cu salata verde+castravete+ceapa. Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Loredana, daca nu pui orez in sarmale, sunt OK. Gabi (gabid), daca te apuci acum de dieta asta, ai sanse sa slabesti 10kg pana la vara. Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loredana mozarela light inseamna ca e degresata,deci poti minca cu piine dar nu exagera,cit despre combinatia piine,brinza,rosii eu nu am gasit nicaieri in carte,ca ar fii permisa.Rosii cu brinza da,nu si cu piine. Sarmale poti sa faci,bineinteles fara orez,eu am facut si au iesit foarte bune.Te sfatuiesc in compozitie sa pui macar 1 ou,ca se se lege carnea bine si sa nu iasa prea tari. Uita-te si la Retete Monti,acolo gasesti ingredientele la fiecare.Eu una am gasit in bucataria romaneasca destule retete bune pt. Monti. De vointa duc lipsa,desii motivatie am..[bang] Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...