Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (3)


vilma

Recommended Posts

Acum am citit raspunsurile de pe pagina precedenta, scuze... Mihaela (pojogam), am 55.5kg la 1.62m, deci ar mai trebui sa slabesc ceva, sa ajung la 52kg, ca sa fiu OK. Nu (mai)sunt grasa, dar mai am un pic de burtica si ceva sunci pe fund, tare as vrea sa scap de ele...Mai nasol e ca nu prea pot sa rezist tentatiilor si calc pe bec destul de des in ultima perioada, mai ales cu dulciurile; de cumparat nu cumpar (decat pentru copii), dar daca mi se ofera sau imi ies in cale (ale copiilor), nu rezist, si gust, si uneori mai mult de atat, nu gust ci pap de-a binelea...Cat despre intrebarea ta cu privire la peste, da, poti inlocui puiul cu peste, fara probleme...Si mie imi place pestele la nebunie, dar si puiul... Dana (DD), dar ai slabit bine 4kg intr-o luna, cate kg ai acum? Cate mai vrei sa dai jos? Am eu impresia ca tu ai tinut mai "ca la carte" decat noi, adica nu prea ai calcat pe bec, asa-i? Mmmmm, ce bunataturi faci tu acolo, imi faci pofta cu peste si brocoli la cuptor! Cum ai facut brocoli, i-ai ras si putin cascaval deasupra? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Valentina, eu cumpar iaurt cu 0% grasime de la Prodlacta - e singurul pe care l-am vazut cu 0%. Se gaseste in supermarketuri. Mihaela si Alex (1 an si 8 luni)
quote:
Originally posted by valentinag
Loredana iaurt cu fructe nu ai voie,ca e combinatia glucide+lipide.Cit despre 0% eu nu am gasit nicaieri,asa ca maninc iaurt cu 0,1% grasimi. Cit inseamna 1 si jumatate piine,cit gramaj are?Normal piine se maninca doar la micul dejun,citeva felii,impreuna cu lapte sau brinza degresate,atit!In rest cu nimic. Cu cola mai atins si pe mine,cred ca asta este motivul pentru care nu slabesc asa cum ar trebuii.Eu sunt dependenta de cola light,oricum de cind am inceput regimul beau mai putin dar nu deloc asa cum ar trebuii. Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mariana75
Fetelor, de ieri am inceput si eu sa tin dieta... as vrea sa dau jos 10 kg... am 80 kg acum :(( INTREBARE: este permisa sarea in faza I? Multumesc mult, pupici.
Sarea e permisa in ambele faze. Eu pana acum am mancat normal, oricum nu mananc prea sarat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[font=Courier New]Pentru Laura T. si nu numai, Astayi am mancat asa ora 8,00 cereale Fitness_Nestle, lapte Dorna 1% grasime, stafide_ stiu ca e interyis dar la mine mergeº ora 13,00 +friptura de porc la gratar cu salata verde, ulei de maslineº ora 16,00 +o portocalaº ora 19,00 va fi +friptura de porc- pui la gratar cu muraturi Cam asta e! Cornelia si bb Rares
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am mai scris dimineata pe subiect.Sunt in prima zi de regim. Dimineata am mancat 2 oua(sunt multe?). La pranz castraveti de sera si gratar de pui. Seara cred ca o sa mananc branza cu rosii sau castraveti. Sper sa rezist.Deocamdata nu mi-e foame. Cand se mananca masa de seara?Inainte de ce ora?Dupa masa de seara mai pot manca o portocala daca mi-e foame? Eu am 1.70 m,80 kg[grasa]tare...vreau sa ajung macar la 70 kg pana in iunie...si apoi sa ajung la 66 kg asa cum ar trebui sa fiu. [pup] Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:

Dana (DD), dar ai slabit bine 4kg intr-o luna, cate kg ai acum? Cate mai vrei sa dai jos? Am eu impresia ca tu ai tinut mai "ca la carte" decat noi, adica nu prea ai calcat pe bec, asa-i? Mmmmm, ce bunataturi faci tu acolo, imi faci pofta cu peste si brocoli la cuptor! Cum ai facut brocoli, i-ai ras si putin cascaval deasupra? Laura
quote:

Laura, am inceput cura de la 91 kg, acum am 87kg la 1,76m. As vrea macar sa scad sub 80. Este singura dieta pe care o pot tine, am incercat zeci, slabeam,renuntam dupa max. o saptamana, ma ingrasam la loc, chiar peste. Am mai avut abateri (o pizza, o prajitura, zile in care am mancat cam mult dar permis); acum sunt foarte fericita ca merge si sper sa slabesc in continuare pentru ca nu ma las. Broccoli am luat congelat, l-am pus la fiert 10 min. in apa clocotita. Intr-un vas yena am pus putin ulei de masline, broccoli scurs bine de apa, sare, piper si l-am bagat la cuptor. Dupa ce s-a rumenit, am pus cascaval ras si l-am mai lasat 10 min. Se face repede si mie imi place mult. Apropo de peºte, am aflat astazi ca nu este bine sa mananci in post decat daca este dezlegare. Voi ce stiti? Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...