Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Salvati de la constipatie in timpul sarcinii


Recommended Posts

va multumesc tuturor si voi incerca toate variantele sa vad care lucreaza pt. mine. E ciudat ca eu in primele 3 luni de sarcina n-am fost constipata...dimpotriva. acum cind am intrat in luna 4 m-a rapus nebunia asta. multumesc, multumesc si bb-ei sanatosi si frumosi si destepti si cum va doriti voi. Catinca[grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Catinca draga... noi avem acum 4 luni si ceva in burtik ...si io am fost constipata cred ca din prima zi de conceptie![:D] E... nici chiar asa dar oricum pe undeva pe-aproape! Acuma serios vorbind, pana acum tot am avut probleme d-astea.Am inceput ...si continui de altfel sa fiu ca o oaie sau capra sau ceva[:D]... ca in asa hal ies la toaleta ( in cazurile in care fericite, adeca o data la 3, 4 zile).Am incercat cu de toate; si cu prune uscate ( a mers la inceput ca l-am pacalit, da s-a prins si acu nu mai mere), si cu cereale dimineatza ( oricum mancam, asa ca si fara efect ot continui obiceiul), cu fructe mai da totusi rezultate ca si cu salatele, din cand in cand mai mere si cu iaurt din ala fara fructe sau alte halea bagate in el ( da in cazu asta tre sa mananc o cutie destul de mare sa se cunoasca9.Io nu beau cafea, asa ca am sarit din start peste posibilitate, da merita si asta incercata! As bea si zeama de varza ....da n-am! A.... si ultima incercare ( fara rezultat) a fost sa amestec tot felu de alimente care in mod normal m-ar fi facut sa stau pe buda cam doua zile; n-a mers! Poate gasesti tu ceva...si-mi spui si mie, ca daca nu continui cu modelul `` oaie`` pana la sfarsit!![:D] ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe stomacul gol dimineata: un pahar de lapte cald indulcit bine de tot cu miere. Si multe, multe lichide in timpul zilei. Multe fructe, legume, porumb dulce.... De constipatie nu pre poti scapa dar macar o aduci in limite suportabile. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

catinca, eu nu am scapat de constipatie decit cu Metamucil. doctorul l-a recomandat. am luat zilnic o lingura intr-un pahar de suc de portocale. daca vrei sa incerci, sa cumperi Metamucil simplu, fara arome si sa nu fie extra strenght. toate leacurile bunicii (prune, apa dimineata, salata verde etc.) au dat gres la mine dar poate la tine va merge unul. mai incearca. Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Catinca, si eu am avut probleme cu constipatia si chiar urate de tot si mi-a sugerat o prietena de-a mea sa incerc cu Kiwi...si iti spun sincer in doua saptamani nu am mai avut probleme...am mancat kilograme de Kiwi si acum sincer mi-am reglat scaunul...si nici acum nu mai am probleme... Bafta si tie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am reglat f bine cu salata cat mai combinata, dimineata, la pranz si seara. am mancat salata in prostie in sarcina si mi-a fost f bine din toate punctele de vedere. si 3-4 l de lichide/zi, in afara de ceai, care e diuretic, in general. iar cea mai mare cauza a constipatiei in sarcina fiind lipsa miscarii... plimba bebe-ul! cat te tin piciorushele! sarcina usoara in continuare! PS sa vezi constipatie in priele saptamani dupa nastere! [consti]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...