Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre sterilet


Recommended Posts

Trebuie sa-mi pun sterilet si mi-e tare teama, nu cunosc procedura. Poate ma lumineaza si pe mine cineva si poate imi mai reduce din teama ca sunt pe punctul de a renunta, desi mi-a fost recomandat de medic. Doare? Cum se monteaza, ce imi face medicul? Cum a fost dupa? Adina si dragalasii ei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu am avut sterilet timp de 4 ani de zile si nu m-a deranjat cu nimic; cand mi l-a montat doctorul nu am simtit mai nimic iar dupa nu au fost probleme, exceptand un ciclu ceva mai abundent si mai prelungit. Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

l-am pus vineri si asistenta mi-a zis ca o sa ma doara putin cateva zile si o sa fie o sangerare usoara, dar pe mine ma doare destul de tare (cu perioade de acalmie) si sangerarea e la fel de abundenta la la menstruatie. e cazul sa-mi fac pribleme, sa ma mai duc la control? voi ati patit asa? doctorul mi-a zis sa ma duc la control peste o luna sa vada cum s-a asezat. mi-e teama, imi cam pare rau ca am facut asa, dar nu sunt singura femeie din lume, nu? mai astept sfaturi. Adina si dragalasii ei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am sterilet de fix 2 ani de zile. A durut un piculet "la instalare", dar in rest nu am avut nici un fel de probleme. Ciclul e normal, fara infectii, nu ma deranjeaza deloc. Nici barbate-miu nu s-a plans[:D]! Asta pentru ca doctorul ne-a zis ca exista o foarte mica posibilitate sa-l simta partenerul!!! Deci, eu ti-l recomand! Sanatate si La multi ani de martisor! Nora, mamica lui Andrei si a lui Victor http://community.webshots.com/user/NoraCosmin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am fost si eu azi la dr. si mi-a pus un sterilet. Mie mi-a spus dr. ginecolog ca este posibil sa am stari de disconfort si sangerari. Si asa este. Sper sa-mi dispara maine toate senzatiile nasoale din seara asta. Am luat INDOMETACIN supozitoare si mi-a zis sa iau inainte de culcare, o tableta de SCOBUTIL si una de PAPAVERINA. Cunoasteti cazuri in care steriletul nu a fost tolerat? Cele care aveti sterilet, ati sangerat cand vi l-a montat? Daca da, cat a durat sangerarea? Sper sa treaca starea asta, pentru ca nu as vrea s-o iau de la capat cu pastilele care mi-au facut rau(aveam niste greturi si niste migrene cumplite!!!) Angi si gemenii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...