Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de aug - sept 2003 (13)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
oana noemi, nu am avut probleme cu conopida; ii fac un piure din morcov, dovlece si conopida, pun carnita si ii place tare mult; nu am observat sa aiba gaze sau alte reactii dar nici nu ii dau in fiecare zi. Azi am facut branzica de vaci dintr-un litru de lapte la punga la care am adaugat o cutiuta de iaurt Danone si a iesit tare buna, nu e deloc aspra. irinuca, na bucur ca Raducu se simte mai bine si zic eu ca raul a trecut. Iar chestia cu jucariile m-a dat pe spate! deliak, eu am inceput sa ii dau iaurtel acum 2 saptamani si il mananca destul de bine; daca este simplu se cam stramba ea dar inghite. In schimb daca ii pasez niscaiva banana inauntru se linge pe botic! Cat despre premergator, am mai zis eu ca nu sunt de acord cu ideea. Nu cred ca bebe invata sa mearga stand acolo, dar ma rog, nu am nimic cu cei care il folosesc. mireaf, eu iau laptele ca sa il dau celor care au nevoie de el. Eu folosesc Nan asa ca nu stiu cum este Vitalactul dar am auzit fete care sunt multumite de el. Cat despre dintisori suntem si noi ca tine. Inca nimic!!! cristinamh, cum adica nu pot serba? nu e an bisect? [pup] Sergiu, Radu Petru, Michael! Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, fetelor, am multe sa va spun, stati sa ma pun pe treaba ! In primul rand, bine ca ne-ai mai dat un semn Tara, chiar ne gandeam la tine. Ma bucur din suflet ca tati al tau e OK, cred ca e greu tare sa fiti singurei si sa treceti prin probleme, dar gandeste-te ca important este ca el e teafar. Masina.. asta e ! Fii curajoasa ! Eu si acum ma cutremur cand imi amintesc de accidentul pe care l-am avut exact cu 3 zile inainte de a se naste Oana. Nu.. nu vreau sa-mi mai amintesc... Bine ca a trecut cu bine... Bun venit printre noi, Deliak ! Abia asteptam sa aflam cat mai multe despre voi. [pup] Vaiiiii, dar ce maricel este Darius !!!!!! Sa-ti traiasca ! Fiica-mea e o frunzulita mica, mica, pe langa el. Freia, ma bucur ca-i bine Alexuta. Ma gandeam la voi si speram sa fie bine [pup]. Iar in legatura cu bona: da-o afara ! Nu poti avea incredere in ea, cum sa uite de medicamente... Baiii, sunt fenomenale astea ! Hai sa va spun noutatile noastre: I-am facut Oanei baie in cada mare. Sa va povestesc cum a decurs prima baita: am pus apa in cada cam de-o palma, apoi am intrat eu cu ea in cada (hei ! eu in costum de baie!). Initial a facut ochii mari, dar nu s-a speriat. Cand si-a dat seama ca e inconjurata de apa, gata !, i-a trecut orice urma de indoiala si a inceput zbenguiala. Mai intai am tinut-o pe picioarele mele, apoi i-am dat drumul sa stea ea in fundulet singura. Mama-mama ce fericita a fost... Tati a asteptat langa noi cu prosopul si a preluat-o pe Oana cand am terminat baita. Apoi el a mers cu fata in prosop in dormitor pana m-am sters eu si mi-am pus un halat pe mine, apoi am urmat procedura obisnuita: masat, cremuit, gimnastica, imbracat, etc., etc. A fost mult mai bine si pentru mine si pentru ea, ca deja nu se mai putea in cadita: facea numai apa in jur si nici nu prea mai avea loc de zbenguit. A sosit tati cu martisorul pentru Oana. Eu una am ramas impresionata. I-a cumparat un pandativ de argint sub forma de inimioara si mi-a zis ca a vrut ca prima bijuterie a Oanei sa fie de la taticul ei si sa tina minte toata viata ca acela este primul martisor de la tati. Mi-a placut mult gestul si gandul lui si a fost foarte fericit cand i-am spus asta. [s][s][s] pentru sarbatoritii din zilele acestea: MIRUNA, SERGIU, RADU PETRU, MICHAEL, DARIA si ERIK ! Sa creasca mari si sanatosi [pup]! Deliak, eu am pus-o deja pe Oana in premergator, chiar daca am avut multe retineri, dar se pare ca n-am avut prea multe alternative, fiindca ea sta de mult timp in fundulet bine-bine si acum se ridica in piciorute daca are de ce se apuca. Asa ca am inceput ! Avem si poze cu premergatorul... Florentina, pai a luat foarte bine in greutate Alexandra, bravo ei ! Eu am fost vineri sa-i fac injectia cu D3 Oanei, dar n-am mai intrat si la control, ca era foarte aglomerat si am stabilit cu doctorita sa trec intr-una din zilele saptamanii viitoare ca s-o vada si s-o cantareasca. Cine stie ce surprize voi avea ! Ai grija cu cazutul din scaunel ! Vorbeste Stan-patitul [bang]! Eu o leg cu hamurile cand o tin in scaunel, ca-i toata numai valuri-valuri, se imburica, se apleaca, va ziceam eu ca-i nazdravana rau. Am vazut si eu pozele voastre... Frumoase sunteti amandoua [pup] ! Iar in pozele de dupa nastere parca ar fi o papusa, e scumpa de tot ! Cristina, m-am inmuiat toata cand am citit ca ai reusit s-o auzi pe Oana, draga mamii ! E dulcica, da, stiu, ah, m-am inmuiat... Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite ca a adormit domnisorul meu si am venit sa vad ce mai faceti. Dana - in legatura cu premergatorul, am tot auzit diferite pareri si de asta v-am si intrebat,ba ca e bine, ba ca nu e bine, nu stiu ce sa fac ca Si Darius da sa se ridice in picioare, ca e destul de fortzos. I-am dat astazi iaurtel (facut de mine ) si i-am pus si putina bananuta si l-a mincat pe nerasuflate. V-ati ales o baba ??? Eu mi-am ales pe 5, ca e ziua mea si a lui Darius. Sper sa fie cald si frumos. Si va urez anticipat si voua si la "motaneii" dragalasi : O PRIMAVARA PLINA DE BUCURII !!![flo][flo] P.S. Apropo, Oana , Darius face baita tot in cada mare [baie], cu mine, ca in cadita lui nu mai incape decit in fundulet si face balta in jur. E distractiv, ii place de nu mai poate si chiuie si ride de-ti vine sa-l maninci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Oana e in premergator, chiuie si acum ma pregatesc sa-i fac baita (in cada mare, desigur!). Sunt asa de incantata, ca abia astept ! Uraaaa, Darius face si el baita ca si noi, BRAVO ! Deliak, eu mi-am ales baba pe 9 martie. Asa mi-am fixat-o de foarte, foarte multi ani si sper si eu sa fie o zi frumoasa. Fetite si mamici, sa aveti o zi de 1 MARTIE frumoasa si fericita ! [pup] Gata, fug sa-i fac Oanei baieeeeeee! Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...