Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de aug - sept 2003 (13)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
In primul si-n primul rand LA MULTI ANI [cheers] pentru: - Michael al lui Moosy (despre care nu mai stim demult noutati…) - Erik al Oanei-noemi (care pe februarie nu a avut data corespunzatoare, deh, ce ti-e si cu lunile astea…) - Daria a lui Tango (la fel si ei) Sa fie sanatosi, cumintei si sa-si bucure parintii!!! In al doilea rand un martisor din suflet, cu mult noroc si bucurii, de la Raducu si de la mine, pentru toate mamicile scumpe si bebeii lor, sa aiba numai zile insorite cum este cea de azi! Apropos, baba mea este (si a fost mereu, buhuhuuuu!!!) pe 4 martie. Ca eu am adunat cifrele din data nasterii mele 22 aprilie, deci 2+2=4 Deliakkkkk, bine ai venit!!! Te-ai incumetat sa te amesteci si tu printre atitea mamici care mai de care cu ale ei [biz]? Ce bine-mi pare, ca de-acum schimbam mai des pareri despre bebeii nostri! Mi-a “placut” faza cu soakra ta, hehe, deci cam asa sta treaba...hmmm, da’ tu de ce nu i-ai zis direct ce pretentii ai? Sa-ti traiasca vlajganul scump de Darius, uite inca unul care l-a “luat” pe fii-miu la dimensiuni. In legatura cu suptul de noapte, eu stiu de la alte mamici ca, atita vreme cat ii dai san nu va renunta usor la mesele de noapte…Iar despre dormitul in patut, va dfi din ce in ce mai greu sa-l dezobisnuiesti sa doarma cu tine, daca zici ca si acum face scandal daca-l pui in patut. Eu observ la Radu ca prinde din ce in ce mai multa putere cand e vorba de scandal, cu cat creste, si daca nu-i convine ceva acum plinge mult mai tare si mai mult timp. Cat despre premergator, eu am mai zis intr-un mesaj acum cateva zile, pediatra ne-a spus sa nu-l punem in premergator pina nu-l vedem ca vrea el singur sa paseasca si se tine cat de cat pe picioruse. Asa ca, daca la voi a venit acest moment, poate ca-l poti pune. Intrebare: daca-l puneti pe bebe pe jos nu e curent, ca oricum podeaua e mai rece decat un pat? Si eu l-as pune jos, ca in curand cred c-o s-o ia de-a busilea, dar mi-e teama rau de raceli. Eu il tin inca pe patul desfacut, i-am cumparat doua materiale late si lungi, super-colorate (unul cu un corb si o coarba (care-o fi femininul [:D]?!?!?!) si altul rosu cu ursuleti si pui de ursuleti. E asa haiosel Radu cand sta pe burtica si “discuta” brrrr, brrrrr, gheee, cu personajele. Roisin, si noi stiam de mosteneala culorii ochilor de la bunici, pai ce-ti ziceam: socrul meu ii are verzi, soacra mea albastri si se pare ca Radu va avea un amestec de verde si albastru... e drept ca bunica mea (Dumnezeu s-o odihnesca!) pe care am iubit-o si admirat-o mult de tot (si reciproca era valabila!) avea tot asa ochii amestecati albastru cu verde si eu mi-am dorit mult s-o mosteneasca copilul meu la culoarea ochilor, si se pare ca aproape s-a indeplinit dorintza mea! Nu mai spun ca asa l-am si visat pe Radu cind eram gravida, blondutz cu ochi deschisi la culoare si zambaretz.[mamica] Ina-nz, vad ca in ultima vreme si Radu al meu vrea din ce in ce mai multa atentie, sa-i zornaie cineva o jucarica, sau sa-l intoarca de pe burta, ca uneori nu-i mai reuseste intoarcerea invers si incepe un scandaaaal, pfff[bang]. Cand era mai micut mai adormea usor dupa suptul de dimineatza, inca o ora, si apucam sa mai fac si eu cate ceva, acum trebuie sa fiu mult mai mult la dispozitia dinsului, ca deh, creste printisorul, cresc si pretentiile lui. Cristinamh, te rog sa-i transmiti lui Andrei multumirile noastre pentru martisorul frumos si scump pe care ni l-a trimis! Cred ca laptele de care zici e Cedra de la Napolact, e super, au produse f. bune astia. Dana-ene bravo pt prima baita in cada a Oanei, cred ca ne paste si pe noi cat de curand, ca Radu e mai lung decat caditza si sta cu picioarele indoite ca broscutza. Nu mai zic de stropit pe cei din jur... Ideea este ca el inca nu sta in funduletz, deci nu stiu cum il putem tine cat mai sigur. Vom vedea si asta... Radu a fost cam bazait ieri, ca am facut greseala (de neiertat[bang][bang][bang]!!!) sa-l trezim noi dimineatza, el ar mai fi dormit, dar am tinut neaparat sa-l duc la impartasit, si trebuia sa ajungem pina la 9, asa ca saracutul a fost extras din patutz...drept rezultat, a fost cam cu fundul in sus toata ziulica. Nu mai fac greseala astaaaaaa!!!!!![alcool] Noroc ca dupa-amiaza au venit nasii lui si nasii nostri de cununie, si a fost luat de n persoane in bratze, pupat, lugu-lugu, a papat un biberon, cu spectatori, a dat spectacol si de opereta cu “iiiiiii” de-ti vibrau timpanele, si cu “brrrr” cu ploicica [bis]. Dar dupa ce au plecat, nu va pot spune ce scandaaaaal, plinsete, tipete, se pare ca piciul e constient ca noi suntem cei doi fraieri cu care isi poate permite orice[mariaj]! Era si vraiste de oboseala si nu putea adormi, s-a trezit de 2 ori si noaptea, ceea ce nu s-a mai intamplat de nu stiu cand. Sper ca ziua de azi sa-l puna pe picioare din nou, sa-si reintre in ritmul lui. Si lui ii place la piureul de legume brocoli, si-mi pare bine, ca stiu ca, contine multa vit. C, la fel si kiwi-ul pe care il storc la sucul de fructe. El papa bine banana cu brinzica si mar ras, in schimb piureul de legume cu carnitza e tare greu sa i-l dai...rabdare si tutun, adicatelea! Nu stiu cum sa-l fac sa-l accepte mai usor, ca nici nu-mi place sa-i bag mincarea cu fortza ca am inteles ca pot capata o aversiune fata de respectivul aliment. Voi cum ati reusit sa-i “convingeti” cu legumele?!?! Cat despre intalneala de Paste, si noua ne-ar placea si speram s-o putem onora, dar mai e timp mult pina atunci si-om mai discuta despre asta. Pupici si o primavara insorita si vesela ca ziua de azi!!! [flo][flo][flo] danat http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, dragelor dragi!!! Sa fiti sanatoase, sa aveti mereu primavara in suflet si sa va iubeasca si sa va binecuvanteze Dumnezeu! Multumim pentru urari, bun venit noilor mamici si pruncilor lor si multa sanatate si pofta de mancare sarbatoritilor de azi si de toata luna!!! victoria si minunea mea Daria http://community.webshots.com/user/tangorezu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Freia, cu bona ce sa mai zic, e o loterie si asta. A mea este o femeie tare buna la suflet, se poarta foarte bine cu Sergiu, este grijulie, dar este cam tantaloaica, pricepe greu si uita repede [:D]. Trebuie sa-i scriu pe hartie, ca la prosti ce si cum, dar pana la urma sunt multumita. Mai bine una din asta fricoasa si "cu mai putin creier" decat una care se da mare si tare si face figuri. Apropo de mostenirea culorii ochilor, eu ii am caprui, tati verzi, iar baiatu` albastri, dar bunica-su ii are albastri, asa ca e legata treaba. Mi9-ar placea sa-i ramana asa. Roisin, la noi treaba cu vit. D3 se datoreaza cresterii prea rapide si din cauza asta are inca oasele moi si trebyuie sa ia cat mai mutl D3 si Ca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor pentru urarile din prag de primavara [pup][flor][pup]! Oana a primit martisoare, hei, mandra mamii !!!!! De la tati v-am spus ce-a primit (pandativul de argint), eu i-am luat o papusica in miniatura (ca mi-a placut mie [;)]!), bunicul i-a adus o mingiuta ([hagi]) Erik, Erik, deja cu ochii dupa fetite !!!! Cristina, mersi mult ca i-ai trimis si lui Alex_2003, [pup]. Cand poti tu pentru program, eu pot sa mai astept ! Anny, nu-mi mai aminti de masuri ! Si eu mi-am propus sa slabesc, dar am fost in oras si mi-am cumparat un costum (sacou+fusta+pantalon) si initial am luat sa probez unul marimea 44 (inainte purtam 42, da' am zis ca deh !, m-am mai ingrasat, asa ca sa-l incerc pe 44). Offff! Ce credeti, ca mi s-a potrivit ? Nu, nu, nu ! Era mic ! Asa ca am luat unul marimea 46 ! Vai de mine, umflata [grasa]! Bun venit printre noi, Loredana !!!! Ce sa-ti spun, eu o iubesc deja pe Lisa-Marie, ca si eu sunt nascuta tot pe 28 septembrie, asa ca... [pup] multi, multi, multi! Va asteptam cat mai des la "o vorba mica" ! Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pt. suportul moral si gandurile frumoase!E tare bine sa stii ca in momente mai grele cineva se gandeste la tine! Tuturor mamicilor si bebelusilor le dorim o primavara senina, plina de liniste si caldura sufleteasca! Desi aici nu se sarbatoreste Martisorul, stiu sigur ca micul meu "irish man" va cunoaste intotdeauna semnificatia acestei zile. [flo][flo][flo][flo][flo] si [pup][pup][pup] Cu drag, Tara si [bibe] David Ioan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor! Si la multi ani mamicilor si bebeluselor cu ocazia Martisorului! Chiar ma gandeam zilele trecute, pe cand urmatoarea intalneala...deci a doua zi dupa Pasti a ramas...dar nu e cam prea dupa Pasti?? stiti cum e a doua zi, parinti, socri, vizite, etc..ne inscriem si noi la intalneala dar nu promitem ca ajungem sigur, desi am vrea tare mult.. Ei..chestia cu ADN e fobia multor barbati, si sotul meu mai face glume pe seama asta( care nu sunt tocmai pe gustul meu ). La mine povestea e ca am fost plecata din tara toata luna noiembrie 2002 si m-am intors tocmai la sfarsit. Sisi: Se poate f. bine ca un copil sa aiba ochii albastrii daca parinti au ochii de alte culori, e vorba de genele recesive pe care le au parintii, si care pot fi transmise de la a n'spe mia generatie. [b][b]Crisitina : Nu sunt eu mare experta in genetica, dar imi aduc aminte ca grupa de sange a copilului e intotdeauna o combinatie a grupelor de sange ale parintilor, insa se poate ca un copil sa aiba OI, chiar daca un parinte are AII si celalalt BIII (depinde de tipul de AII si de tipul de BIII). Ce mai m-am distrat de pacaleala pe care i-ai tras-o fratiorului tau saracutu'.. In rest sa va spun de Horia ca e un pianist in devenire, am gasit un pian de jucarie pe care-l aveam de cand eram eu mica...e fi'miu nespus de incantat de acest pian si zdrangane la el toata ziulica.. Asta ca amuzament si sa compenseze faptul ca noptile le face vraiste...se scoala la 2, la 3, la 4, la 6, si apoi la 7:30-8 trezirea definitiva. Am inceput sa-mi aduc aminte de vremea cand era mititel si faceam noptile aproape albe.... Multi pupici! Tigresa si tigrisorul Horia http://horia.photoart.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa zi, intr-adevar, da iar se raceste. fetelor nu stiu ce a fost azi cu mine, parca dumnezeu mi-a luat mintile.ce credeti ca am uitat? mi-e si rusine sa va scriu, am uitat sa-i iau martisor puiutului meu.am fost dimineatza la dentist ca am descoperit ca stau tare prost la capitolul asta si am venit cu limba amortita de nu puteam sa vorbesc. si sunt asa racita, ca mi-e frica sa nu-i dau si alexutei.in sfarsit, m-am intors de la dentist si repede sa-i dau sa manance(eu inca alaptez), am imbracat-o si hai afara. apoi am venit, iar papa, kk s.a.m.d. si mi-am dat seama abia acu ca am uitat sa-i cumpar.nu pot sa cred ca sunt asa tampita! chiar acum vorbeam cu gaza si-i ziceam ca mami a ei e o tampita ca a uitat asa ceva si ea radea in hohote... maine abia astept sa ma duc sa-i iau ceva. si ce credeti...cand ne-am intors in lift ne-am intalnit cu vecinu de sub noi, un pensionar cam ciudatel. acum 2 ani cand ne-am mutat aici am avut numai probleme cu ei. si ce credeti?? avea in mana 2 buchetele de flori si unul i l-a dat alexutei. am fost asa impresionata..... in sfarsit, am avut un 1 martie cum nu se poate de prost. sper ca al vostru a fost mai bun. cristina, dc poti trimite-mi si mie te rog listuta aia cu primul ajutor pe mail. am fost si eu la "sanitarii priceputi" da nu mai tin minte mare lucru. erik, mai da ce iubaret suntem noi, manca-l-ar mama pe el! aaa, sa va mai zic o faza. acum vreo 2 zile seara dupa baita i-am dat lu alexuta putin lapte praf, completare ca nu prea mai am lapte. si ce credeti? obisnuita cu tzitzica s-a pus pe un plans, ca pana nu i-am dat san nu s-a linistit. acum s-a mai obisnuit, da cand mananca da din maini si din picioare, ca azi mi-a zburat biberonul prin camera si ea radea in hohote la mine. si mananca, mama, m-a speriat. ii dau dimineata un castronel plin cu mar, banana si biscuite, peste o ora, max o ora jumate lapte si apoi mananca cam la 2-3 ore tot lapte. azi i-am dat supa si s-a cam strambat, poate maine o sa-i placa. va pup si va doresc ca "primaverile" voastre sa va umple sufletul de bucurie. florentina si bebita alexuta http://community.webshots.com/user/alexuta2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...