Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mezeluri??


Recommended Posts

Brrrrrrr!Ce ororare!Si eu care eram mare, mare amatoare de mezeluri!!!!!Dar, cind mi-a adus mama, ultima data, am constatat ca nu mai au acelasi gust, nu sint ca inainte ( eu am pus-o si pe seama faptului ca poate mi-am schimbat gusturile?)......Muschiul file avea acelasi gust cu pastrama, salamul de Sibiu.....Doar slaninuta afumata m-a mai atras, asta ptr ca a reusit mama sa o afume la cineva care si-a facut o afumatoare in curte.Acum inteleg!Si cind ma gindesc ce mezeluri bune mincam acum 8-10 ani!!!!!!!!In special de la Peris!Chestiile noi, de genul Cris-Tim sau altele nu prea m-au atras niciodata!Prea industrializate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetele dar si salamul de Sibiu atat de cunoscut si apreciat inainte de '89 credeti ca se produce in acelasi mod. Eu aveam incredere in el, nu ca sa-i dau copilului ci ca sa mancam noi. Si spuneti-mi daca stiti cum se pot face cremvustii in casa ca si al meu copil e innebunit dupa ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi mancam numai mezeluri de la Angst. Am vazut "din usa" cum arata fabrica dar nu am intrat chiar in hala caci iti trebuie halat..E curat si au tehnologie. De fapt sotul e mai carnivor si ii plac cremvustii, tobita si pieptul de curcan. Mie imi place sunca de praga( cand nu are apa asa multa) si muschiul de porc. Si salamul de sibiu e interesant (il fac la Sinaia). Dar parca mai bun este Salamul de Sibiu facut la Salonta (se gaseste mai ales in Carrefour). Am inteles ca cel mai naspa ar fi parizerul, ca baga te miri ce in el. De Cris Tim...am mancat doar cremvusti de la ei nu ne-au placut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca si Ubi,cumpar mezeluri doar de la Angst,pentru ca am incredere in ei.Bine,in general cumpar,muschi,ceafa,sunca de praga,cremvursti citeodata si salam sasesc neaparat[pofta]e preferatul meu! Cumpar de la ei de cind au deschis si nu am avut niciodata reclamatii de facut,spre deosebire de Cris-Tim,de unde am cumparat niste mici pe care nu am putut sa-i maninc,aveau un gust infect,iar salamul lor sasesc este o mare porcarie,ori cauciuc ori ss tot aia e! Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi acasa am interzis mezelurile. M-am lecuit cand eram gravida. N-am mancat dar am vazut la TV un scandal despre crenvusti, ceva cu faina de oase .... resturi expandate ..... Ma rog, de unde nu aveam greturi, am crezut ca-mi dau sufletul din mine ...[bang] Mie mi-a fost suficient. Sa-l vedeti pe sotu' ce suspina pe langa galantarele cu mezeluri, da' nu ma las. mamaL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...