Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

tzepe luate...prin strainatate!


Recommended Posts

Eu am luat tzeapa aici anul trecut cand am intrat intr-un magazin cu aur si argint si mi-am cumparat o pereche de cercei despre care vanzatoarea spunea ca sunt de argint dar dupa o perioada cam de 1 saptamana am constatat ca erau niste simple tinichele.Mi-a parut rau apoi ca nu am tinut bonul ca sa ma pot duce inapoi cu ei la magazin. Alta tzeapa a fost cand intr-un magazin de haine, deasupra unor bluze care nu aveau nici o eticheta cu pretul era o hartie mare pe care scria ca costa 50 koroane iar cand m-am dus sa o platesc mi-au cerut 100 koroane.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Idora
Eu am luat tzeapa aici anul trecut cand am intrat intr-un magazin cu aur si argint si mi-am cumparat o pereche de cercei despre care vanzatoarea spunea ca sunt de argint dar dupa o perioada cam de 1 saptamana am constatat ca erau niste simple tinichele.Mi-a parut rau apoi ca nu am tinut bonul ca sa ma pot duce inapoi cu ei la magazin. Alta tzeapa a fost cand intr-un magazin de haine, deasupra unor bluze care nu aveau nici o eticheta cu pretul era o hartie mare pe care scria ca costa 50 koroane iar cand m-am dus sa o platesc mi-au cerut 100 koroane.
Ha ha ha, pai eu n-o cumparam. Si mai faceam si scandal. O anti-teapa de genul asta am patit aici. A ras sotul de mine o saptamana intreaga. Exact asa, iau obiectul din raft pe care scria un pret, ma duc la caserie, era alt pret, si desi nu scoteam o vorba pe japoneza, m-am facut inteleasa, iar pentru ca a fost greseala lor mi-au impachetat produsul, mi-au mai pus in plasa un "cadou suplimentar" si mi-au dat si banii inapoi ! Adica mi le-au dat pe gratis si cea ceruta si inca un produs! Iar tot anti-teapa am avut la benzinarie, cand le-am cerut pe limba lor 5 litri si mi-au facut plinul (34 litri) si cand sa platesc, normal mi-au cerut suma pt 34 litri. N-aveam atatia bani la mine, asa ca am replicat dar de ce ? ca eu am cerut 5 litri ! Si in final am platit 5 litri ! Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat o teapa, la un magazin de felicitari cand ala mi-a dat mai putin cu fo' 7 dolari si nu m-am prins pana nu mi-a numarat sota-miu restul ca eu nu cunosteam prea bine banii atunci, da' pot sa insir o zi intreaga la cate traznai face el[:D]: dezlipeste etichetele de reduceri de pe un produs si le pune pe altul, cumpara o scula sau alta o foloseste si o duce inapoi, cumpara un produs la reduceri si cand se termina reducerile duce produsul inapoi fara bon si logic ca aia ii dau inapoi pretul normal nu ala de la reduceri si nu-mi mai vin in minte da' mai sunt. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Lia ,razbunatoarea noastra!!!!!eu am trecut alaturi la 5mm de una pentru care si acum ma pupa sotul de ma albeste .Suna una la telefon si ma intreaba daca avem cablu eu zic "nu" ca-i prea scump ,apoi ea-mi zice ca sint o firma de instalare de modul numeric si parabola fara abonament si ca putem avea televiziunea prin satelit fara abonament ,ma intreaba cind sintem amindoi acasa si a doua zi trimite un "tehnician" la noi acasa ,ne arata asta "materialul" lui ne explica ca foarte curind toata lumea va fi obligata sa treaca la "numeric" din cauza televiziunilor care au trecut toate la "numeric" si ca daca subscriem acum avem taxele de instalare facute cadou taxe de 400 de euro !!!"si materialul cit costa" ?intreb eu "pai 70 de euro pe luna 48 de luni si apoi gata totul este al dv"!in total erau 3250 de euro si daca nu aveam bani ne faceau ei credit la banca si cu rambulsarea creditului ajungeam la 5000 de euros!!!eu zic ca vreau sa-mi lase hirtiile si sa reflectez el zice ca daca nu semnam acum mine poate fi prea tirziu si adio oferta de conectare gratuita,sotul zice "hai sa semnam si gata" eu zic "n-am obiceiul sa semnez nimic inainte sa ma documentez "eu dau din colt in colt ,nu vreau dar sotul ma preseaza caci avea o intilnire si era grabit atunci semnez dar i-i zic tipului ca nu o fac cu toata inima ,pleaca omul si eu ma apuc sa caut pe internet date despre ei cine sint ,unde sint ,toata dupa amiaza am facut cercetari si banuelile mele erau intemeiate asa ca seara cind a venit sotul am semnat deja retractarea contractului (avem dreptul sa retractam in termen de 7 zile de la semnare) si am trimis hotarirea noastra a doua zi si lor si la banca cu semnatura de confirmare de primire ,acum ca sa-i demonstrez sotului ca sint niste escroci (il simtisem pe tip cum transpira si facea fete la intrebarile mele )i-i zic duminica dupa amiaza "hai sa cautam dupa adresa din contract in "Pages jounes" si sa facem o plimbare sa vedem unde este sediul lor,zis si facut ,era cam la 80km de noi ,ne ducem noi la adresa si ce gasim l adresa aceia nici urma de firma nici un spatiu ceva cit de mic ci doar o cutie postala printre multe altele invechita cu usa sparta si stricata in care nu era nimic ,nu stiu cum dar totusi confirmarea noastra s-a intors semnata si de atunci n-am mai auzit de ei......pina saptamina trecut la o emisiune speciala despre "excrocherii" de pe France2,sa raminem interzisi amindoi cind vedem la televizor o familie care sa facut excrocata de "texnicienii" secolului ,aveau aceiasi placheta cu oferta pe care ne-au dat-o si noua ,venisera si instalasera si faimosul material care de fapt poti sa-l iei din orce magazin de profil la preturi intre 90 si 200 de euros si se uitau sarmanii oameni la tot felul de canale straine ,arabe ,turcesti si libaneze din care nu intelegeau nici o boaba!!!sarmanii oamenii i-au dat si in judecata si tot nimic ,televiziunea a aflat ca mai erau dati in judecata si de catre alte persoane si ca erau condamnati si la despagubiri si la inchisoare dar ca nimeni nu-i gaseste de fapt....... de atunci sotul zice mereu ca e tare buna o femeie la casa omului si tare bine ar face barbatii sa mai asculte de neveste cite odata!!!!5000 de euro va dati seama? Invatati ,invatati din pataniile altora ca costa mult mai putin!!!va pup si numai bine![flo][flo][flo][flo] Aura&Luca,2 ani! http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Oana_B
Eu am luat o teapa, la un magazin de felicitari cand ala mi-a dat mai putin cu fo' 7 dolari si nu m-am prins pana nu mi-a numarat sota-miu restul ca eu nu cunosteam prea bine banii atunci, da' pot sa insir o zi intreaga la cate traznai face el[:D]: dezlipeste etichetele de reduceri de pe un produs si le pune pe altul, cumpara o scula sau alta o foloseste si o duce inapoi, cumpara un produs la reduceri si cand se termina reducerile duce produsul inapoi fara bon si logic ca aia ii dau inapoi pretul normal nu ala de la reduceri si nu-mi mai vin in minte da' mai sunt. Oana_B
Mda, imi imaginez ca asta cu schimbatul etichetelor este o gluma, nu? Sau cel putin asa sper....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut una in urma cu 10 ani, cind nu stiam boaba franceza si tuta cum eram imi era rusine sa spun ca vorbesc numai engleza. Suna unii si incep sa-mi turuie ceva in franceza, eu , in loc sa zic "english, please", nu ziceam decit oui, oui la un moment dat tipul pare extrem de entuziasmat si ma intreaba (cred ca nu-i venea nici lui sa creada ce i se intimpla) ceva la care eu raspund cu toata gura "OUI". A doua zi, ma trezesc cu un pachet adus de posta, un pachet cit toate zilele in care era frumos impachetata enciclopedia "Britanica" legata in piele de vitel si cu o hirtie de-asupra (factura, adica[bang]) .Totul se ridica la "modesta" suma de 1200$. Sorin era sa faca un atac de cord, daca n-a dat saracul la telefoane s-a chinuit sa le explice la aia ca n-am semnat nimic si ca au vorbit cu copilul la telefon[;)] .In sfirsit, dupa saptamini de chin, scrisori etc, vin aia si isi ridica coletul. Si acum , cind pleaca de-acasa imi zice "Sper ca nu mai comanzi vreo enciclopedie, ceva..."[:D] Asta e, eram la nici doua saptamini de Canada! [:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat dovada de o naivitate si o prostie iesite din comun cu niste dvd-uri free, am vazut pe internet oferta era de la Columbia House si nu am mai citit conditiile de mebership ca era scris cu litere mici mici si f mult detaliat si am primit BraveHeart gratuit colet! dupa o luna vine Ocean's Eleven, apoi 7 Sins samd si apoi o hartie de la banca ca am intrat pe minus... ma sochez ma duc la banca, ma uit pe internet la cont si vad ca platisem fiecare dvd cu 32$/bucata! era sa fac infarct ca aveam 6 dvd-uri deja! am inchis si contul de teama sa nu se mai intample nimica desi am renuntat la membership etc. de atuncea citesc tot cu f mare atentie... la tel nu accept nici o oferta ca e cu parleala dupa si daca insista ii intreb Are you a spam? of course you are...[:D] si inchid, sau odata a sunat cineva de la o companie de electricitate cu o oferta si eu am inceput sa le cer sfaturi aiurea despre telefon si au inchis ei....[:D] si nu semnez nimica fara sa citesc cu f mare atentie.... pupici si atentie ca tepele sunt ascunse peste tot...[:D], allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...