Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

tzepe luate...prin strainatate!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da, fetelor, si eu am luat-o ca pe o teapa, dar una care m-a afectat, cel putin la momentul acela. Mai ales ca era primul job gasit in Ca. Dupa aceea, am lucrat la o alta firma, unde am fost platita corect, nu pot sa ma plang. Dragut a fost motivul pentru care m-au angajat. Sa va povestesc, pe scurt: Am ajuns la interviu, si, dupa ce am discutat initial cateva aspecte legate de experienta, tra-la-la, m-au intrebat de unde sunt. Le-am spus ca din Romania, iar patroana mi-a zis, incantata, ca si mama ei este emigranta din Romania, dar venita in Canada de cand era micuta, impreuna cu parintii ei. Apoi, totul a decurs perfect, in cateva zile incepeam jobul. Dupa o vreme a urmat o sarbatoare evreiasca si firma s-a inchis pentru 2 zile, pentru ca apartinea unor evrei (patroana de care va spuneam era evreica). Patroana m-a chemat la ea si m-a felicitat pentru sarbatoarea respectiva. Eu am ramas blocata, caci nu stiam cum sa reactionez. Apoi am spus ca nu sunt evreica, sunt romanca get-beget si sunt ortodoxa. Nu va spun ce mirare am starnit, iar patroana mi-a zis ca era sigura ca in Romania majoritatea sunt evrei [bang]. Ea de-aceea ma angajase imediat, a crezut ca sunt evreica, si, stiti, ca au o comunitate foarte unita. A fost norocul meu ! De ce m-am intors ? Destul de complicat de explicat... Au fost motive pur subiective. Eu am trecut acolo printr-o experienta traumatizanta (am avut o sarcina extrauterina - operatie - recuperare, etc.) si nimeni n-a fost alaturi de mine si de sotul meu. Nu vreau sa comentez mai mult pe tema asta. Apoi a fost momentul 11 septembrie, care a produs un soc in economia Ca, iar noi, care eram proaspat angajati ne-am pierdut joburile. Ma rog, v-am spus, au fost motive subiective. Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...