Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Epilat si tratament facial pe perioada sarcinii...


Recommended Posts

As vrea sa stiu si eu daca epilatul de unica folosinta si tratamentele faciale au vreun efect secundar asupra sarcinii. am citit intr-o carte ca cica n-ar fi prea bine sa te epilezi...eu nu inteleg de ce. Intre timp ma tot gindesc si razgindesc si arat de parca m-as duce la cosit in fiecare dimineata. Poate stie cineva ceva sau auzit de asa ceva... Catinca[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu m-am epilat de cateva ori in timpul sarcinii - norocul meu ca nu mi-s tare paroasa, insa de mers tot am fost. Trebuia sa fiu frumoasa nu ? Pupici, Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4,5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am epilat toata sarcina..ba mai mult cu vreo 2 zile inainte sa nasc m-am epilat inghinal de tot..[bang]si nu au fost probleme.. Nu este f indicat in cazul in care ai o piele mai sensibila si suporti greu durerea din cauza careia se presupune sa ti se pot declansa contractiile...altfel..da-i bataie. La fel si cu tratamentul facial. Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, eu mi-am intrebat cosmeticiana despre tratamentul facial. Mi-a raspuns ca pot face in continuare doar curatirea fetei, fara tratamentele "electrice", adica toate aparatele pe care altfel mi le punea pe fata. Despre epilat nici o problema atata vreme cat nu te doare prea tare in zona inghinala pentru a nu provoca mici contractii. Sanatate tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...