Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gardnerella in sarcina


Recommended Posts

Fetelor, sunt in saptamana 15 de sarcina si m-am procopsit cu o secretie nasparlie de cateva zile. La analiza a iesit flora gradul III, nu mai stiu ce gram pozitivi si Gardnerella. Ginecoloaga mea mi-a zis sa fac spalaturi de doua ori pe zi cu solutie diluata de Betadine dupa care sa-mi pun un cate un ovul cu Betadine. Le-am luat de la farmacie dar pe prospectul de la solutie scrie "a nu se folosi din luna a treia de sarcina" iar pe cel de la ovule "a nu se folosi in timpul sarcinii". Am sunat-o pe doctorita si mi-a zis sa fac cum mi-a spus ea, ca trebuie tratata secretia. Nu prea stiu ce sa fac. Am incredere in ea insa cand vad "Atentia" aia mare de pe sticla ma cam trec fiorii. Am zis sa astept pana maine poate mai aflu ceva de la voi. Multam Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, In primele saptamani nu am luat ovule, dar inainte de a naste cu o saptamna, din cauza unor scurgeri si mie mi-a indicat dr ovule:Colposeptine. Intr-adevar stiu ca nu e bine sa iei in primul trimestru ovule. Eventual mai intteaba alt dr. Multa sanatate! Corina si bb Ilinca 11 luni http://community.webshots.com/album/102112374prZfDZ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...