Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trenul


Recommended Posts

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Uneori imi vad si eu viata ca pe peisaje derulate din viteza trenului... merge repede trenul meu, si opreste cand vrea el... merg si eu la clasa a 2-a, as vrea sa pot sa fac macar "blatul" la cls. 1, peste cativa ani (gari?!) sa vada si puii mei cum este... A fost candva o gara in care parintii mei tineri au coborat, s-au iubit si s-au casatorit... si-apoi s-au urcat iarasi, si-a aparut si mogaldeata blonda care eram eu...in alta gara. Am calatorit de-atunci impreuna, si a fost o gara in care ne-am intalnit pt scurt timp cu surioara mea, dar ea a coborat si-a luat alt tren de-acolo... Si-au fost atatea gari pe drum, nu pot acum sa le amintesc... in alta gara m-am trezit studenta, si apoi sotie... si parintii s-au urcat atunci parca in alt tren, merge si el in aceeasi directie si-i vad uneori din fuga trenurilor, sau in gari... Garile acum sunt mai darnice cu mine, m-am coborat si m-am urcat apoi mamica in tren de doua ori... foaaarte fericita, si sper de-acum sa le arat si puilor mei atatea si atatea minunatii pe ferestrele trenului nostru... si poate inca mai astept o gara... oare o voi gasi?!?! Stiu ca acolo asteapta fetita mea, bruneta si-are ochi albastrii... dar oare va trece trenul meu prin gara ei??? Si oare va opri acolo putin, putin, cat s-o iau in brate si sa poata calatori alaturi de noi??? daca dragoste nu e, nimic nu e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:)))) marusika sa nu dai ! :))) La mine trenu asta e mai mult un fel de lift :))), unde m-oi duce...sus? sau jos la aia cu cornizte....oi vedea :)) Aidi pupici ca ma apuca depresia, iontelesai ce vrei tu sa zici acolo da' deh karotasha ie mai puternica :)) Luizax - karkotash shef!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trenul vietii..hmmm...eu cred ca toata lumea prinde cite un tren, asa-i firesc, depinde de care: expres sau personal... Dar un tren exista pt. fiecare, totul e sa-l vezi la timp, caci altfel pleaca.... oricum pleaca... si asta e normal...n-avem decit o viata...si cum se mai spune: "D-zeu iti da dar nu-ti baga in traista"... O concluzie este locul in care te-ai plictisit sa mai gindesti...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...emotionant .Ca in toate povestile scrise de tine.Aceasta este o poveste adevarata.povestea ta si a fratelui tau mai mic.Te rog sa nu te resemnezi.Cred ca ai puterea si datoria de a face ceva. Lumina ochilor este poate,cel mai scump dar pe care ni l-a oferit D-zeu.Vorbeste cu dr. care l-a operat. Intreaba-l ce sanse are ca fratele tau sa-si recapete vederea. Nu pot sa te vad resemnandu-te...Daca e nevoie,sunt sigura ca oamenii minunati de aici te pot ajuta... intreaba si vei afla...Cere si ti se va da... Ortansa-de[copil][copil]X mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suntem unici in felul nostru dar suntem plamaditzi din acelashi aluat. Noi...cei care te ascultam, care suntem cu sufletul alaturi de tine, noi cei care simtzim la fel chiar daca nu folosim aceleashi cuvinte...aceleashi emotzii... Itzi multzumim ca impartasheshti cu noi ceea ce este in sufletul tau . Itzi multumim ca ai incredere in noi ....caci noi avem incredere in tine . Bucuria , implinirea exista in sufletul tau....adu-le la suprafatza, lumineaza-tzi sufletul prietene caci saorele ne incalzeshte pe toti. Aprilutza ( mama a doi copii minunatzi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In asteptarea unui alt tren care sa apara, copilul cel blond se naste iar si creste, purtat de mama apoi de frate , copilul aduce iubire, bucurie si lumina in inimi [:)] Plin de speranta sta un tinar la inceput de drum, vegheat de inimile in care a adus lumina, bucurie si iubire [flo] Cu prietenie, Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...