Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Lipoaspiratzie/ liposuctzie/lipoplastie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu cunosc aici pe cineva care a facut masaj anticelulitic si arata super!!!![zana] I-a facut si un abdomen plat, nu-mi vine sa cred. In 10 ore s-a rezolvat! Costul unei sedinte (1 ora) ~70 euro (am convertit eu din franci elvetieni). In total 700 de euro ar fi... Acum sa vedem cat o tine. [il] ~~ Adela & Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o prietna foarte buna si-a facut liposuctie.Acuma sincer,arata ca la inceput pentru ca este foarte pofticioasa si nu se abtine de la nimic. Operatia este foarte faina dar dupa ce te operezi tre' sa ai totusi grija ce mananci ca altfel,ca orice om normal...te ingrasi ceea ce a scris adela este foarte profitabil succes miru&nana=>fetele mele frumoase
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, au fost cazuri de deces dupa lipoabsorbtie - si nu putine, din pacate. Riscurile decurg din anestezie, infectii postoperatorii si sangerari incontrolabile, mai ales in cazurile in care se recurge la lipoabsorbtie pe suprafete intinse intr-o singura interventie. Acest ultim risc poate fi eliminat prin efectuarea operatiei de cateva ori, de fiecare data cate o "bucata" :)))) Mai e o chestie despre care nu se vorbeste - dupa lipoabsorbtie trebuie sa porti un timp (cateva saptamani) niste bandaje elastice - si aproape intotdeauna interventia se lasa cu dureri si vanatai. Uite de asta io am lasat-o balta si am zis ca mai bine nu mananc nimik - si-am facut mai bine :)))), au disparut "colaceii" care ma deprimau la culme :)))) J.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O prietena de-a mea mi-a povestit depre o tipa pe care ea o cunoaste bine. Cica si-a facut lipoaspiratie chiar in cabinetul doctorului nu l-a spital (dar aici cabinetele doctorilor sint dotate cu de toate) si cica a costat-o in jur de 1500$ ambele coapse. Si prietena mea mi-a zis ca s-a vazut ce misto ia iesit operatia. Ea a vazut-o la doua luni de la operatie si mi-a zis ca de-abia se mai zareau mici cicatrici care cica se duc in timp. Dar dr. i-a impus regim strict, trebuia sa poarte nu stiu ce bandaje pe picioare un timp, etc. Dar cica arata f. bine dupa operatie. A inceput sa poarte pantoloni strimti, si fuste strimte si arata perfect. Ea i-a spus prietenei mele ca i-au facut anestezie locala, deci era constienta cind i-au facut operatia (dr. plus o asistenta atita). Si cu un tub f. subtire introdus pe sub piele au scos cantitatea de grasime care era in plus, si cica a vazut si cum arata. Nu stiu, prietena mea e convinsa ca nu e o operatie grea, din moment ce se face la cabinet acuma si nu se mai practica in spital si se poate face cu anestezie locala nu neaparat generala. Eu va doresc succes ptr. cine va incerca, si daca mai aflu detalii vi le spun aici, Flory
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si io si io sunt in club.... haideti mey cu muritul ...atat timp cat nu vrei sa dai jos 20 kg de grasime si nu te duci la orice cabinet de pe strada (adevarul e ca in bucuresti cel putin au cam aparut ca ciupercile). Io ma interesai pt ca sunt tot genul slab da cu grasimi pe alocuri care nu se duc cu nimic. Am reusit partial cu parafango dar nu mi-a iesit din minte liposuctia. La nivelul meu, doar de pe coapse o portiune nu extrem de mare interventia se putea face intr-o singura operatie , cu anestezie locala (ti se fac toate analizele inainte), tb sa port cam o luna acele bandaje medicinale dupa care olalala. Si costa max 500 euro. Nu era nevoie de spitalizare. Numa ca m-am apucat de facut bb 2 si am intrerupt temporar demersurile. Asa ca daca mai aveti rabdare frun an (cat sa nasc si sa-mi stabilizez greutatea) si daca al meu sot nu ma va omori intre timp pt ca zice ca e cea mai idioata idee care mi-a dat prin cap, o sa va povestesc din proprie experienta cum e. Oricum la vremea aceea voi fi facut deja 4 anestezii (2 cezariene + 2 cerclaje) asa ca voi fi cea mai curajosa posesoare de picioare suuuuper! Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor .Sotul meu este medic chirurg si el face asemenea operatii daca doriti mai multe informatii eu il intreb astazi cind vine acasa de la munca si o sa va raspund referitor la Liposuction la ce riscuri sunt. Am vazut si eu si sotul meu ca aici in Japonia parca undeva in Yokohama la o clinica a fost un caz in care a murit pacienta stiu ca la burta era aceasta operatie. Niponel si Emmytsu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina ambele picioare 500 de euro? In bucuresti? Aici eu am intrebat la o singura clinica si liposuctia costa 2000 de euro de picior. Asa mi-a zis tanti aia cu care am vorbit la telefon. Depinde de cita grasime vrei sa scoti oare? Faza cu decesul e adevarata , eu am vazut pe Dicovery cum se face, baga un tub si rascoleste cu el , extrem de agresiv , prin picior si grasimea galbena curge...[cool] eu stiu ca doctorii nu accepta sa scoata mai mult de 4 kg la o operatie . Ca sa fie cit se poate de safe interventia. ma gindesc ce fain ar fi si ptr mine, cu 4 kg in minus de pe picioare cred ca m-as simti altfel...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vedeti si pe http://www.clinica-lascar.ro Doctorul Lascar e cel mai tare din Ro la capitolul chirurgie estetica (a facut parte din echipa care a operat-o pe femeia cu tumoare uriasa). Eu stiu 2 persoane care si-au facut operatie: cineva la picioare si altcineva si-a micsorat sanii. Ambele femei se simt bine si la mom operatiei aveau o virsta destul de innainatata - cam 45-47 de ani. Si eu m-as baga la o operatie de genul asta, insa stiu ca se pot forma cheaguri de singe (ca la orice operatie) care nu te omoara, dar pot sa-ti ajunga prin inima prin creier si sa lase sechele grave. Acum vreo 2 ani am fost la o consultatie la o clinica "Hipocrat" si mi s-a cerut 1000$ pt interventie. Simona & BB Eugen http://community.webshots.com/user/simonabb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...