Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestisorul de aur!


Recommended Posts

Am vazut pe un alt forum o intrebare si m-am dus direct la ea: "Unde sunt pestisorii de aur?", dar era vorba de zodii si nu despre ce credeam eu. Aceasta m-a determinat sa va pun urmatoarea intrebare: Daca ati intilni pestisorul de aur, care ar fi cele trei dorinte pe care i le-ati cere sa vi le indeplineasca? Dupa un timp o sa va spun si eu dorintele mele. PS> O fata frumoasa, frumoasa, salveaza o broasca urita, urita de la uscare la soare. Dar pasa-mi-te aceasta broasca nu era una obisnuita ci una fermecata si ii spune fetei, care nu era chiar fata, ca-i va indeplini trei dorinte, dar sa fie atenta ca la fiecare dorinta sotul va primi de 10 ori mai mult( :)), ca intotdeauna). Buuun! 1. as vrea sa fiu cea mai frumoasa; (deci sotul de 10 ori mai mult)2. as vrea sa fiu cea mai bogata; (stiti cu sotul);3. as vreau un infarct mic,mic de tot.(!!!) Eu nu strivesc corola de minuni a lumii.......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
1. sa faca "Puf!" si sa imi dea o putere supra-naturala sa calatoresc prin timp, dar in asa fel incat sa pot trai pe viu in diferite epoci, nu ca fantoma. cel mai mult as vrea sa experimentez era calatoriilor spatiale, cand unii vor locui pe Beta enshpe dar vor merge la job pe planete invecinate, teleportandu-se sa zicem :) la restul ma mai gandesc, ca acuma m-a furat peisajul din creieri :) p.s. m-am mai gandit: 2. sa imi dea darul de a intelege toate formele de comunicare intre fapturile lumii si de a intra in legatura cu ele. 3. sa nu mai murim niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. asta era si prima mea dorinta!!!!!! Sa calatoresc in timp! E formidabil cum la asa o distanta putem gindi la fel! As vrea sa fiu in Galateea pe vremea cind a venit Iisus!!!!!! Nu crezi ca moartea are si ea rostul ei? Eu nu strivesc corola de minuni a lumii.......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

3 dorinte... doar trei... sunt cam putine, mi-e greu sa aleg dintre atatea visuri si sperante! hai sa incerc, totusi... 1. Pt familia mea, doresc sa fim toti sanatosi (asta ar putea fi 1 dorinta, sau avand in vedere ca suntem 4 membrii ai familiei mi-am depasit deja norma?!) 2. Sa nu cumva sa fiu nevoita sa traiesc dupa ce mi-ar muri un copil.. 3. Sa castig la loto!!! Acuma sa vedem ce-o zice pestisorul de aur... si sper ca nu e surd, ca unul despre care-am auzit eu... ... un tip s-a trezit intr-o dimineata si s-a dus sa-si faca gimnastica in fata ferestrei, cand l-a vazut in curtea blocului pe vecinu’ lui jucand tenis cu Andre Agassi – si, imaginati-va, il mai si batea!!! L-a intrebat cum reuseste, si ala ii zice ca a pescuit pestisoru’ de aur, care i-a zis sa-si puna o dorinta... si i-a implinit-o! Dupa indelungi insistente, ii zice unde sa-l caute pe pestisor, si-l atentioneaza ca e cam surd.... Se duce asta, pride pestele, ii cere mult aur... se intoarce si gaseste in fata casei un ... TAUR! Il gaseste furios pe vecin, il bate bine... “Da ce-ai patit, vecine???” “Uite... i-am cerut mult aur, si mi-a dat un TAUR!!!” Ala bufneste in ras... “Da ce dom’le, esti prost?! Ti-am zis ca-i cam surd... ce tu crezi ca eu i-am cerut sa fiu TARE –n TENIS???” daca dragoste nu e, nimic nu e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mate
Eu nu am trei dorinte,am doar una.As vrea sa am puterea sa vindec toti oamenii bolnavi din lumea asta,astfel incat sa nu mai existe boli,sa se moara de batranete.Asta as vrea sa pot sa fac. Oana
[cool][flo] Eu nu strivesc corola de minuni a lumii.......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi doresc sa fim cu totii sanatosi, astfel incit sa murim la o virsta rezonabil de inaintata, "brusc si dintr-odata". Si poate, un dram de noroc pentru a ne putea realiza prin propriile forte proiectele de viitor - adica, sa nu ne stea soarta impotriva. Cam atit. Va doresc sa gasiti cu totii pestisorul de aur... Catalina. This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...