Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ceaiul verde si alaptatul...o problema?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu sunt o mare consumatoare de ceai verde, dar dr. mi-a interzis sa beau in timpul sarcinii si al alaptarii, explicandu-mi ca ar contine cofeina, care nu e buna pentru BB. Daca o ceasca de cafea contine 16 mg. de cofeina, o ceasca de ceai negru contine 5 mg. iar una de ceai verde 2,5 mg. Cantitatea de cofeina este foarte mica, dar si BB este mic si poate sa il agite. Eu am reusit sa fac rost de ceai verde decofeinizat de la un magazin chinezesc de pe langa service-ul mare din Pantelimon si am baut din asta ca, de, eram addicted. Am si eu un viciu, cafea nu beau, de fumat nu fumez, dar ceai beau la greu. Am cautat insa din nou zilele trecute si nu am mai gasit. Ceaiul verde la pliculete contine mult mai putina cofeina decat cel cu frunzele uscate intregi. Oricum, aceasta cofeina trece si la BB si daca prietena ta nu e dependenta ca mine, poate ar fi mai bine sa nu mai bea pana o intarca pe cea mica. Daniela si [copil] Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa beau si eu ceai verde de ceva vreme. Un timp am avut ceai verde varsat, la cutie. Iar acum am luat la pliculetze, chinezesc. Insa simt ca de cand beau cel la pliculetze, am dureri de cap si nu stiu care e cauza. Auzisem o vorba cum ca cel chinezesc este mai tare decat cel varsat!Explicati-mi si mie ce se intampla! Am citit ce ati scris voi, si chiar nu stiam ca contine cofeina. De asta spune ca revitalizeaza organismul?!?[bang][bang][bang] Eu nu beau cafea, nu fumez, si...credeam ca fac si eu un lucru bun cu ceaiul verde. il beam ptr dezintoxicarea organisumului (conf. prospectului)...[bang] insa... Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...