Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un articol interesant!


Idora

Recommended Posts

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
in suedia painea-i buna daca ti-o faci acasa [:D] altminteri zici ca mananci burete. acum as vrea sa ne spuna aici pe forum, cinstit lautareste, dl rosengren ce interese de afaceri are domnia sa in ro mai exact? nu si-a rezolvat situatia parcelei inca? de ce wax lyrical de mai-mai sa-mi dea si mie cinica lacrimile? pt. vorbitorii de franceza - wax lyrical = to talk about something with a lot of interest and excitement) - nu vreau sa jignesc inteligenta nimanui dar cica asa-i regula - sa traduci. ''Cand ma plimb pe Magheru, simt o vibratie anume, imi spun ca as putea foarte bine sa traiesc si sa mor aici, unde stramosii mei si-au trait ultimele clipe.'' si ce-l impiedica s-o faca? asa la modul teoretic eu as putea sa traiesc si sa mor undeva prin africa dar este acel ceva care ma tine aici in europa... [;)] de la distanta si mie mi-este un dor de romanica dar cand ajung acolo abia astept sa vad pista de decolare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint de acord cu Guestus, pina una alta tara de bastina a respectivului tot Suedia ramine, acolo a crescut si acolo traieste in ciuda legaturilor lui strinse cu Romania si a dragostei pe care o poarta. Ciudat ca nu zice nimic de sotia lui nascuta si crescuta in Ro care acum traieste in Suedia, oare asa simte si ea ? Articolul mi se pare realist si vede destul de bine binele si raul din cele doua tari si ca fiecare ia decizia care il avantajeaza. O zi buna, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...