Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebei dupa 35 de ani?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
am implinit 36 de ani in decembrie si am in burtica o bebica care-o sa vrea sa iasa in mai:) - primul copil si sper ca totul va fi in regula. pina acum, n-am avut nici o problema, ma simt excelent, gravida - toate semnele sint bune si eu de-abia astept s-o tin in brate pe sufletzica mica[il]. sotul meu doreste neaparat inca unul, daca nu inca doi:). bunica mea le-a nascut pe fetele ei la 34 si la 36 de ani, asta prin anii '40! viata e o-nsiruire de momente nascute din dorinta de-a trai, nu? e un privilegiu si o binecuvintare sa porti in pintec un suflet... mona (cu lia mica in burtica - "31+" saptamini)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas insarcibata cu al doilea copil la 37 de ani si l-am nascut la 38 de ani.L-am nascut prin cezariana ca asa am vrut si asa este indicat peste 35 de ani.Copilul este perfect.Nu-ti fa probleme ...doar sa ai grija de tine...odihna, vitamine, liniste si multa miscare.Eu faceam zilnic minim 3 km pe jos. Aprilutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nascut-o pe Francesca la 34 de ani! Mama mea mi-a facut un fratior cind avea 39 de ani! Si tare mindra sint de el! Curaj DianaVig! Nu-ti mai face atitea griji! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Finul meu s-a nascut cand mamica lui avea 45 de ani, iar tata 46. Bineinteles ca nu era "asteptat". Acum are 6 ani si e sanatos tun, desi ea, nestiind ca e insarcinata, a facut tot felul de "trasnai" care ar fi putut sa-i dauneze. La sarcina dupa 35 de ani te duci mai des la control medical, mi se pare ca se fac si niste investigatii suplimentare, pentru ca totul sa mearga bine Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nascut al doilea copil la aproape 36 de ani. Am suportat a doua cezariana parca mai bine decat pe prima. Sarcina a fost fara probleme, doctora nu mi-a recomandat analize suplimentare desi eu imi faceam tot felul de griji. La cezariana am fost de acord sa mi se lege trompele gandindu-ma ca imi ajung doi copii si ca voi fi prea batrana peste cel putin doi ani cum este pauza intre cezariene. Apoi, cand am vazut ce fericita sunt cu puiul meu, si mai ales acum, citind aici despre atatea cazuri de mame mult mai in varsta decat as fi eu peste un an, imi pare tare rau ca am acceptat sa mi se lege trompele. E minunat sa fii gravida si sa cresti un copil, mai vreaaau.... http://www.babiesonline.com/babies/i/ilinca http://community.webshots.com/user/danaf123
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...