Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (13)


Recommended Posts

bubu, fiica-mea la 3 luni isi dublase greutatea de la nastere, adica avea 6,3 kg.(s-a nascut cu 3,150) si avea 63 de cm. La 3 luni jumate avea 6,7Kg. Tb sa o mai cantarim sapt.viitoare la 4 luni (pe 10). Eu ii dau san exclusiv si ii voi da asa pana la 6 luni, dar mananca si la 2 ore si la 6 ore (noaptea), adica ii dau cand vrea ea. Si inca ceva, fetelor eu muncesc din greu! Bebelina nu ma solicita prea mult ca unde o pui acolo sta si se joaca singura, dar am un job pt.care lucrez de acasa si basca de tinut casa. Stau inca la parintii mei (casa noastra va fi gata la vara-toamna) si suntem 5 maturi si o bebelina. Am de facut curat, macare, spalat de nu ma plictisesc ca si casa e mare si suntem si multi..... Nu m-as intoarce la servici ca daca ma duc acolo ma uita Dumnezeu la birou....[:D]desi ei ma cheama disperati (mi-au propus sa stau 3-4 ore si sa-mi dea salariul care-l aveam inainte sa intru in concediu). De cand sunt in concediu am si eu timp de mine, mai o masca pe fata, mai o masca pe par, mai un coafat.... Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor care aveti bebei "dintosi" care au fost simtomele care au precedat eruptia dentara? Alexandra de 2-3 zile roade la manute de nu se poate si cand e satula, ca sa nu mai zic de jucarioarele care-i pica in mana, de le spal zilnic....si mai si baloseaza la greu.... astea-s simptomele? Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Dana, la ora la care iti scriu noi am facut deja schimb de nr. de tel, si daca vremea nu tine cu noi sa facem o plimbarica, ne vedem la mine acasa, las' ca mai povestim noi la tel.[:)] Bubu, intr-adevar, a fost cam sec sotul tau, dar am inteles, n-avea chef de conversatii cu niste necunoscuti, fie ei chiar si bistriteni......[^] .......dar nu ma pot abtine: de ce a spus ca "am fost odata bistritean"??? [V] Ma rog, never mind! [:D] Fleur, imi pare tare rau ca sunteti bolnavioare, las' ca trece, da-i cu lamaie si miere la greu!!! Sa stii ca pt. tuse e ffff bun ceaiul de zahar ars cu ceapa...acuma nu stiu daca la Rose poti sa i-l dai, dar la adulti da efect GARANTAT!!! Chiar, i-ai dat pana la urma ceva de tuse??? Mai avem o ora si mergem la vaccin, sa ne tineti pumnii, sper ca de data asta sa ni-l faca, vom minti frumos ca am facut trat. cu antibiotic si ce bine ne simtim acuma......[:D] Asta e! Mi-am luat robot de bucatarie, sunt fascinata de el, dar cre ca imi trece fascinatia cand o sa am de spalat la el la greu.....[:D] Si mi-am mai luat 2 carti foarte faine, pe care vi le recomand cu caldura daca le gasiti: Anne Bacus - Bebelusul plange? Ce-i de facut???Anne Bacus - Cresterea copilului - 1000 de sfaturi practice Ambele sunt de editura Teora. Va pupacesc! Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...