Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (13)


Recommended Posts

[s][s] pentru sarbatoritii de azi (sunteti multi, mai [:D]): Alexander Constantine, Timea Alessia, Aris Alexander, Andrei Cezar. Sa cresteti mari, cuminti si sanatosi. P.S Am pus cateva poze de ieri cu el, de, doar a fost ziua lui [:D] http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele, Noi maine facem 2 luni si ne pregatim de vaccin. Pediatra ne-a zis sa cumparam din comert un vaccin mai bun. Intrebarea mea este: voi l-ati cumpprat sau v-ati limitat la cel gratuit de la circa? Daca da cat costa si de unde? Din orice farmacie? Si inca o intrebare in marsupiu de la cat timp? Multumesc Layla si Daniel Alexandru http://community.webshots.com/user/layla374
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Update: Tudor a facut laringita. O forma destul de usoara, dar raguseala a fost simptomul cel mai impresionant. Marti aproape ca nu mai avea voce deloc, plansul s-a transformat intr-o soapta. Nu pot sa va spun cata disperare.... A intrat pe antibiotic de luni seara, azi mi se pare ca se simte cel mai bine. A scazut putin in greutate, pentru ca de luni pana joi a mancat ca un mâtz. Azi mai tuseste putin, de ieri a inceput din nou sa ne zambeasca. Anca e si ea pe antibiotic. Dar starea ei e satisfacatoare. Cam asa a fost ultima saptamana la noi. Sa auzim de bine. Vilma, Anca si Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by layla
Buna fetele, Noi maine facem 2 luni si ne pregatim de vaccin. Pediatra ne-a zis sa cumparam din comert un vaccin mai bun. Intrebarea mea este: voi l-ati cumpprat sau v-ati limitat la cel gratuit de la circa? Daca da cat costa si de unde? Din orice farmacie? Si inca o intrebare in marsupiu de la cat timp? Multumesc Layla si Daniel Alexandru http://community.webshots.com/user/layla374
Layla si noi am cumparat vaccinul pentru fetita. Ideea e ca sunt productie franceza sau nu mai stiu ce, si sunt mult mai bune decat cele romanesti. Dar sunt foarte scumpe... romanul de rand nu cred ca si le poate permite[:(] Unul din ele este vro 500.000 si altul vreo 800.000. Cred ca te referi la cel pentru hepatita si antipolio. Adriana, Codrin si Olguta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, fetelor, e asa de dulce puiul meu, mai ales dimineata cind se trezeste. Cum doarme pe burtica, cind face ochisori incepe sa ma strige pe limba lui ca nu-i mai convine pozitia. Atunci ma duc la el, il intorc si atit e de fericit de nu mai poate. Imi zimbeste, gingureste, se intinde si nu mai poate de bucurie. Mami ii vorbeste, il papa tot si ii face masaj, iar el nu mai poate de incintare [olala] Willa, si eu am patit la fel cu "alarma falsa". A tinut doua zile in cantitati fff mici si inchis la culoare. Cred ca a fost ovulatia, ca dupa o saptamina a venit adevaratul ciclu, rosu, cantitate normala, dar lung, mamaaaaa, vreo 10 zile. Layla, unde ai fost mama pina acum ? Postezi cumva la bb de ian-feb ? Va dati mari pe-acolo, ca aici sinteti prea micuti [:D] ? In legatura cu vaccinul, mie dr. nu mi-a zis nimic, nici n-am stiut ca exista altul mai bun, asa ca i-a dat ea ce-a stiut. Ma gindesc ca rau n-are de ce sa fie, atita vreme cit isi face treaba, in sensul sa creeze imunitate la bb impotriva bolilor pt. care se da. Cel francez in ce sens e mai bun ? Banuiesc ca nu are cum sa dea o imunitate mai buna, pt. ca imunitatea si-o face bb singur ca urmare a virusilor din vaccin. Bineinteles ca in vaccin sint virusi morti, astfel incit sa nu provoace boala, ci doar sa stimuleze sistemul imunitar sa produca anticorpii respectivi. Cred ca asta e principiul unui vaccin, nu-i asa ? Allya, hai ca tu te pricepi mai bine, am dreptate sau nu ? Eventual vaccinul francez poate contine mai multe ramuri ale virusilor bolii respective, deci imunitatea sa aiba o acoperire mai mare ? Nu stiu, dau si eu cu presupusul. Vilma, imi pare rau de voi ca sinteti bolnaviori, dar lasa ca trece [pup] Carmen, e tare dulce pelicanul tau. Sa-ti traiasca. Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu mai fiti ingrijorate pt Martijn. M-am speriat si eu rau de tot, ce-i drept, dar a fost un pic rosu pe frunte, iar pana seara s-a dus. Nu cred ca e cazul sa-l duc la doctor pt asta, pt ca el e exact la fel ca inainte, nici o schimbare. Totusi, trebuie sa-l duc pt o radiografie la solduri, ca sa vedem daca are si el luxatie congenitala de sold, cum am avut eu, si bebelusii surorilor mele. Avand in vedere istoria familiei, are mari sanse sa aiba si el, iar daca nu o depistam la timp nu mai avem ce face dupa. Ce m-a enervat, insa, este ca, desi i-am zis doctorei de la prima vizita, cand m-a intrebat, abia acum mi-a sugerat radiografia, cand Martijn are 4 luni...ceea ce, din cate stiu eu, este destul de tarziu. In fine, om vedea. In rest, suntem bine, am inceput si eu sa mananc, mic dejun, pranz si cina, ca toti oamenii...sper sa nu incep sa ma si ingras, ca mananc cu pofta. I-am facut azi baita lui Martijn si tare fericit a fost, dadea din picioruse cat putea. Acum doarme bine. CARMEN77, nici martijn nu se orstogoleste, ca nu are ocazia. Asta e, nu-i place sa stea pe burtica decat atunci cand doarme. Cum s-a trezit incepe sa urle sa-l intorc. Dimineata e asa de dulce....il iau in pat la noi la 8, cand se trezeste, il asez pe spate si ne zambeste si vorbeste cam o ora, chiar daca noi ne vedem mai departe de somn, sau macar incercam. Pupici, fetelor...si la multi ani sarbatoritilor...eu nu le am pe-astea cu urarile, scuze. Ancuta & Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, sper sa nu calci pe urma mea cu trezitul noaptea. [:D] Si pune-l si pe tati sa se trezeasca, eu asa fac, cand simt ca nu mai pot, jap, jap un sut in fund la tati si se duce buimac de somn sa rezolve problema. [:D] Vilma, imi pare rau pt Tudor ca e bolnavior... Sanatate multa! Layla, noi am facut vaccinul de la circa, ala normal, n-am luat altul mai bun, nu mi-a siz nimic doctorita. SimonaR, felicitari pentru un bebe asa somnoros, sa-i tina Dzeu obiceiul. Azi i-am prins parul lui fi-miu cu o clama de-a mea, ca-i intra-n ochi si-l deranjeaza. Arata bestial. [:D] cand naiba cade parul de la nastere? Nu ca ala nou ar fi mai scurt... [pup] http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspunsuri fetele. Daca gasesc vaccinul il iau daca nu, asta este. Simona eu postez mai mult la ian-feb, dar in ultima perioada de cand am ramas fara ajutoare nu prea mai am timp sa intru pe forum ca Blondul nostru imi ocupa tot timpul. Pupici, Layla si Daniel Alexandru (maine 2 luni) http://community.webshots.com/user/layla374
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor a venit primavara,sper ca am scapat de frig,azi am tinut-o pe pitica 5 ore afara si imbracata mai subtirel,ca a trebuit sa o schimb ca transpirase. Willa a mea papa numai san,de citeva zile ii dau putin ceai de musetel si i am dat si putin suc de mar cu morcov,citeva lingurite,eu ii dau sa suga de cite ori vrea si la 2 ore citeodata ca e mai puturoasa si dupa ce papa de la un san nu l mai vrea pe celalalt,dar noaptea maninca la 12-1 si se mai trezeste dimineata la 9-10. Vilma sanatate multa puiului tau. Fetele care stiti daca eu am voie sa manic miere?Ca stiu ca bb nu are voie pina la 1 an,dar nu stiu daca eu pot minca daca alaptez,ca vreau sa mi fac miere cu lamiie pt git si raceala. Care dintre voi mai stati prin dr tab?Ca poate ne intilnim cu bebeii in parc. Va pupam si va dorim un wk superb Julia23 http://community.webshots.com/user/julia062003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...