Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (13)


Recommended Posts

"La multi ani!"pentru sarbatoritii de azi: Timeea Alessia, Alexander Constantine, Aris Alexander si Andrei Cezar! Sunt asa de fericita ca azi vine fratelo meu la Montreal. Nu ne-am mai vazut din august..vine sa-si vada si el nepoata....am tot pregatit pe-aici cate putin..dar n-am nici un chef de bucatarie, fetelor.Am o lene in fizic!!!!!!1Rusine sa-mi fie!!! Mi-am terminat curatenia...si sunt tare bucuroasa.Nu stiu de ce ..dar de fiecare data (asta in sfarsit de saptamana) cand imi termin curatenia ma simt asa de usurata.....si doar strang in fiecare zi de prin casa, nu pot sa zic ca e asa de mare diferenta dupa ce termin curatenia..dar ma simt de parca mi-as lua o piatra de pe suflet.. Hai ca trimit mesajul asta sa nu ma trezesc cu vreo surpriza... http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cred ca ma paste si pe mine o raceala, ca imi e infundat nasul..si ma cam pisca gatul. Am bagat deja 2 cani mari de ceai cu lamaie si zahar... Julia..mie deja mi-a venit odara ciclul..fi fericita ca inca nu ti-a venit..Oricum nu o scapi..doar daac nu te pregatesti pentru un alt bebe:-)Si lui Andtrea ii place tare mult sa stea in fundulet..bineinteles ca eu sunt langa ea sa nu s ebalanseze intr-o parte. Si in picioare la fel..eu nu cred sa-i faca rau atata timp cat ei parca cer sa-si mai schimbe pozitia...doar daca vezi ca incepe sa planga si nu-i place nu e bine sa-l fortezi..parerea mea. Si felicitari pentru nunta si botez.....am si uitat sa-ti scriu ieri... BBcloanta, sa sti ca si mie imi ma face figuri de-astea Andrea. Ce trebuie sa-i fac...sa o plimb vreo 5-10 minute in brate sa o obosesc putin ...si pe urma papa fara probleme.Eu cand am avut ciclu....n-am observat o diferenta la felul ei de-a papa. A mancat exact la fel ca de obicei.Poate mai incolo..nu stiu Si felicitari pentru nunta si botez.....am si uitat sa-ti scriu ieri... Allya, nu am cum s asalvez mesajul..ca de fapt..pur si simpu mi s einchide calculatorul cu totul asa dintr-o data si n-am ce face.Imi pica si internet si tot...doar eventual sa salvez asa cu frazele..ceea ce nu merita. Ancuta.....gimnast ai sa-l faci!!!Aveti grija, mai ales la scari ca alea sunt periculoase rau.Doamne, ce m-am mai speriat si eu cand a cazut Andrea din pat..imi imaginez cum o fi fost pe scari.Oricum..daca nu mergi la doctor, incearca sa-l pipai peste tot sa vezi daca nu cumva il doare ceva. Vilma..trebuie sa fi avut o saptamana tare obositoare s plina de stres. Dar, lasa ca trece si revine si zambetul pe fetele voastre... Pupici..si poate intru mai incolo daca am timp... Andrea 25.10.2003 http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor!!!! Ce bine e afara, am stat si noi 4 ore afara pana ni s-a facut o foame de am speriat oamenii de afara. Julia, cand iesim in parc???? Vilma, sanatate multa baietelului tau!!!! Dupa botez bebelusul meu s-a schimbat in privinta mancatului, acum mananca cel putin la o masa 170 ml, dar de obicei vrea 190-200 ml. Am fost la pediatra si avem 7 kg si 62 cm. Am inceput sa- i dau si suc de morcov, dar ma enervez ca tre sa-i dau cu lingurita si se pateaza si toata fata lui e in morcov. Dar vad ca i-a placut mult morcovelu. Fetele cand se inchide fontanela? Si cate picaturi de Vigantol dati? Mie mi-a venit si al doilea ciclu, la interval de 29 de zile.Si a fost pe cat se poate normal fara dureri si cu o cantitate destul de rezonabila. Fetelor aveti niste bebei pe cinste!!!!!!Sunt toti bestiali!!!!! Va pup ca ma cheama puiul!!!!! alina si bb Alex(12 saptamani) http://community.webshots.com/user/alinkava
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wilma, mishto gagica ta, pupici de la noi! Si, by the way, avem patutri la fel cred. [:D] Ba nu, al meu are gratiile ceva mai dese. :)) alina, fontanela nu se inchide decat dupa un an, iar Vigantol 2 pic pe zi luam noi. Julia, ti-am zis eu ca ai imbracat fata prea gros. [:D] [pup] http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Mai fetelor, dar vrednice mai sunteti!! SimonaR- desi am laptic (mai ales cand trec 4-5 h de la ultimul alaptat), intr-o luna bebelul meu nu a luat decat 300gr, ceea ce este foarte putin!![bang] Dr. mi-a spus sa-i dau gris de la Knorr Puiut, dar acela contine gluten (doctorii astia!!) si am preferat sa-i dau Humana 1, mai ales ca si in prima luna de viata i-am suplimentat (din saptamana a doua). Stiu ca acest lapte praf este cel mai apropiat ca compozitie cu laptele de mama, asa ca, dupa masa, mai papa cu lingurita (ca daca ii dau cu bibe refuza sanul!) vreo 50 ml. A luat vreo 500 gr in 2 saptamani, deci mult mai bine!![cool] Carmen77: nici bebelul meu nu se rostogoleste. Lui nu prea ii place sa stea pe burtica (nu l-am obisnuit asa), iar in patut sta pe spate si se uita la caruselul de deasupra. Las' ca vine si vremea lor, nu-ti face probleme!! [mamica] layla: lui Mihnea i-au facut doar vaccinul (cel de la 2 luni, pentru 4 luni mai avem de asteptat ceva zile) gratuit , la Policlinica. Nu mi-a zis nimeni de altul! Eu cred ca este de ajuns. Willa: mie mi-a venit ciclul la aproape 3 luni de la nastere si a fost foarte scurt si putin, deloc dureros. Bebe nu pot spune ca a simtit ceva! sympa: pana la urma aplic si eu aceeasi metoda. Dupa ce refuza sanul, il tin in brate cateva minute, scoate aerul si il pun iar. Trece ceva timp pana se satura, dar n-am ce face![bang][bang][bang] alinkav: Puiul meu ia vitamina D3 injectabila, dupa schema: injectare maternitate, 2, 4, 6, 9 si 12 luni. Am inteles ca este mult mai bine sa-i dai o doza soc, injectabila, decat picaturi pe cale orala. Se absoarbe mult mai bine, singura neplacere fiind intepatura! Nu exista efecte dupa (febra sau dureri) Puiul meu a fost tare cumintel azi; a papat pe la 12 si in vizita facuta de noi a dormit tot timpul, plus cand am venit acasa. In total, 5 ore!!![pup]. Acum a adormit iar, dar vad ca s-a obisnuit sa faca lucrul asta la mine in brate. Odata adormit, nu conteaza unde il pun!! Isi continua somunl. Ptiu, ce vreme![pic] Si tuna, pe deasupra...[ups] Hai ca mi-a amortit mana, caci, ce credeti? Suntem la mami in brate... Aaa, si o intrebare: cum introduc fotografii cu bebe? Voi aveti camere foto digitale? Pupici multi, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor..ce scumpici sunt bebelasii..acum m-am mai uitat la poze..cum prind cate putin timp ma si uit ce poze ati mai postat..sa va traiasca si sa fie sanatosi..si sanatoase.. Vit. D eu o dau lui Andrea in fiecare dimineata..cate 1 ml...nu stiu cate picaturi ar fi.. http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...