Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (13)


Recommended Posts

adameasca,, si mie mi s-a parut ca seamana [cool] am vrut sa-ti spun: Luca si stefan sunt numele mele preferate de baietel. si Alexandru. dar Luca mult de tot, si Stefan.[flo] Adriana, vad ca te-ai descurcat si tu![foto] sa-ti traiasca!da, eu una am digital. aaa, si in alta ordine de idei: la mine au fost doar niste pete, intr-o singura zi, si cu oaresce dureri. abia maine ma duc la doctor, nu am reusit deloc in timpul saptamanii[q] Bianca si bb Iulia Maria http://community.webshots.com/user/happysaphire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna ,fetelor! Vreau sa va intreb si eu ce lapte praf cumparati?Care este mai bun?Eu am luat nan. Ileana ce fel de cereale cumperi? Layla ,lui Sandra i-am facut vaccinurile de la circa.Nici mie nu mi-a spus dr. sa cumpar altele,ca astea nu ar fi bune. Willa mie nu mi-a venit inca. Alinkav,eu ii dau 2 pic. de vigantol , dar am avut o perioada in care dr a recomandat 4. ana si bb sandra(23.10.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor de urari! BBCLOANTA, WILLA sa va traiasca puiutii sunt dulcici! CARMEN e fff simpatic Matei! imi place poza in care se uita smecherel la caciulita! e tare dulce! sa-ti traiasca! pupici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SIMONAR nu am idee de ce o fi mai bun vaccinul de la farmacie decat cel de la medic....poate modul cum o fi preparat sa difere (depinde daca e facut din microbi-bacterii inactivati cum sunt vaccinurile ce se fac la varsta aceasta, sau e o colectie de proteine virale de la diferite tulpini in cazul vaccinurilor virale), poate fi si asa cum zi zis tu adica tulpinile virale sa fie mai bine alese si mai multe (daca e un vaccin antigripal de exemplu). Despre celelalte vaccinuri nici nu stiu ce se recomanda in Romania stiu ca aicea cel pt poliomelita nu e oral (nu se ia pe gura) e injectabil pt ca cel oral desi mai eficient in combaterea raspandirii poliomelitei poate chiar cauza poliomelita in unele rari cazuri (1 la 2.4 milioane de oameni). Aicea se fac separat fiecare vaccin adica bebe primeste o injectie pt poliomelita, una pt hepatita, etc. Inclin sa cred ca datorita conditiilor din laboratoare s-ar putea ca cel frantuzesc sa fie mai bun, dar nu sunt in masura sa te lamuresc daca nici nu stiu despre ce vaccin e vorba si asa in general despre vaccinuri stiu doar niste chestii generale nu detalii tehnice de fabricare. [:D] LENA bravo! asa arata-le ca suntem romani si suntem destepti si culti nu cum cred unii care nu vad decat partile rele cele cu orfelinate in paragina, cu hotii, etc. pupici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza fetelor! noi iar ne-am trezit cu urlete azi noapte, dar e clar de la dinti. i-am dat putin Nurofen si calgel si a dormit neintors vreo 7 ore. oare ne-or mai iesi dintii astia odata? deja ne chinuim de o luna... Willa, hai sa-ti spun una buna: pe sotul meu il cheama Alexandru [:D] BBcloanta (cum naiba ti-a venit sa-ti pui nick-ul asta? [:D]), poza aia unde sunteti toti 3 in scara magarului e misto. Sandra, noi am incercat multe cereale: Bebelac cu orez si cu mar si orez (le-am schimbat pt ca fac cocoloashe), apoi faina de orez de la Jotis (nu i-a plcut lui Luca), apoi gris de la Milupa dar am observat dupa ce i-am dat o data ca are gluten si acum ne-am oprit la Hero, cu mere si pere. Astea ne plac. [s]pentru Alexandru Andrei! Sa cresti mare si sanatos! [pup] http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Cam liniste pe aici... Noi am mancat si acum ne uitam la televizor. Azi dimineata m-am trezit singura, fara ajutorul copilului, gandind ca bebe mai doarme, dar el statea treaz si tot discuta de ale lui. De as avea in fiecare zi asa copil cuminte. Ma enerveaza vremea de afara, sper sa se imbunatateasca pana la ora 12-13 cand iesim si noi afara. Ei bine, ma duc sa mai stau cu fii-miu la tv. Pupici![flo] alina si bb Alex(3 luni si o saptamana) http://community.webshots.com/user/alinkava
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na ca m-am speriat degeaba ... azi noapte Matei a fost iar cuminte ... a redevenit Matei pe care il stiam [:D]. A dormit de la 9 seara la 8 jumate dimineata, si, multumita dopurilor de urechi pe care le-am achizitionat [:D], am dormit si eu mai bine, nu l-am mai auzit toata noaptea cum se foieste. Dar maine mergem la vaccin, si probabil ca urmeaza o noapte naspa ... sper ca nu, ca la primul vaccin nu a facut nici o reactie. Am citit in Larousse-ul pentru parinti ca daca se scoala noaptea pruncul, sa nu faci greseala sa ii dai sa mance, ca intretii un cerc vicios ... asa ca eu am gresit ieri noapte, ca i-am dat niste ceai ... dar eram hotarata daca mai face scandal si azi noapte sa nu ii mai dau nik ... n-a fost cazul. La noi in Timi e o vreme absolut oribila, toata noaptea a plouat cu galeata, acuma ninge cu fulgi mari cat un ou de prepelita!! Nu mai pleaca odata iarna asta? Ca eu as mai vrea si niste soare, ma deprima vremea asta posomorata [xx(]. Willa, BBCloanta, v-am vazut pozele ... super faine, sa va traiasca bbeii, sa creasca mari si sanatosi. Allya, Sympa, multumim de aprecieri. L-am cantarit iar pe Matei, la 4 luni 8500g ... dar ultima saptamana nu a mai pus decat 150g, ceea ce e rezonabil ... fata de 300 cat crestea el de obicei. Ieri i-am dat o masa de fructe ... banana cu mar ras, plus 2 lingurite de cereale de la Milupa ... a ras tot bolul, de am zis ca i se face rau ... da' n-a avut nimic. Eu cred ca e suficient daca ii inlocuiesc o masa de lapte deocamdata. Carmen si bb Matei Gabriel http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna diminewata, s-au trezit si puturosii[:D] dupa ziua de ieri, prea incarcata de informatii pt o puiuta de nici 4 luni, ca am stat o gramada in Herastrau (chiar ma gandeam, vazand atatea mamici cu caruciorul, care dintre ele o fi membra aici), apoi am fost la cumparaturi de 2 ori; seara aveam o copila vorbareatza de ne-a asurzit[bis] a povestit cateva ora cu ursuletii si calutii tot ce-a vazut ea ieri! mi-a adormit f greu, cu plansete... dar a dormit binisor, pana pe la 6, apoi pana la 9. La multi ani, Vlad Stefan si Irina Ana Maria, sa cresteti frumosi si sanatosi, sa aduceti numai bucurii parintilor vostri![s][flo][flo][flo] ma bucur si va multumesc ca v-ati facut timp sa va uitati la puiutza mea mica, si eu incerc sa recuperez, sa va cunosc pe toti [cheers] adameasca, LASA-MA!!![cool] ce sa-ti raspund la asta? ca pe-al meu nu-l cheama asa [;)], dar ca ne iubarim la nebunie![olala][olala][cina2][bis][xinpat][duel][:D][:D][:D] mai pun ceva poze, cat mai papa Maria, dupa care ne pregatim sa mergem la biserica sa o impartasim. sa vaeti o duminica superba! Bianca si bb Iulia Maria http://community.webshots.com/user/happysaphire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...