Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine mai are XNet?


Recommended Posts

Sunt disperata! Nu stiu ce se intampla cu internetul meu dar de cateva sapatamani merge.... mai mult nu. Imi fac o mie de nervi, prefer sa nu mai dau drumul la calculator. Nu vine nimic, orice chem, imi apare pagina aia cu "The page cannot...." sau "DNS error" Dupa multe insistente, daca am noroc, reusesc pana la urma sa intru in Dc, ca acum. Mereu m-am intrebat daca e de la mine sau de la "ei". Asa ca va rog, ajutati-ma cu raspunsurile voastre, la voi merge internetul prin Xnet? Pana acum ceva timp, pateam numai noaptea dupa ora 22 chestii din astea, intelegeam, era aglomerat din cauza pretului mai mic la telefon. Atunci si intram foarte greu, formam si o juma de ora pana prindeam legatura. Dar acum merge prost si ziua, asta ma ingrijoreaza, nu cumva am vreun virus? http://www.babiesonline.com/babies/i/ilinca http://community.webshots.com/user/danaf123
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu i-am dat mamei mele accesul la cont si stiu ca numai dupa 10 seara reusest sa se conecteze... dar paginile le acceseaza cu usurinta si nu are probleme (nu mi-a spus nimic deci nu are... de obicei vine si ma intreaba). Ai verificat cu cei de la *222 serviciul xnet? poate te pot indruma ei. Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am Xnet si merge cumplit... [:(]. De cateva luni ne-am si mutat si aici este centrala analogica, iar diferenta fata de dinainte, cand centrala telefonica era digitala e ca de la cer la pamant... Am si eu probleme cu incarcarea paginilor - uneori nu se incarca, dar ce ma dispera e ca merge FOARTE greu!!! Asta e - probabil nu meritam mai mult, ca deh, e pe gratis! Cred ca daca as plati la o un furnizor de net un abonament + plus telefonul as ajunge sa platesc mai putin decat porcaria asta de "free xnet"!!! Flaviana si "pisicuta" [copil] din burtica - saptamana 36
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa-ti cumperi cartele valorice de la alta provider de Internet. Eu, pana sa am cablu ma intelegeam destul de bine cand cu Idilis, cand cu Euroweb, cand cu PCNet... Merg oricum mult mai bine ca xnet-ul. Singurul inconvenient va fi ca va trebui sa-ti faci din nou conturi, dupa caz, pentru fiecare provider. Probabil ca te va costa un piculet mai mult decat "gratuitul" xnet dar, crede-ma, merita! Macar vei avea parte de putin Internet! Ah, si inca ceva! Daca ai un vecin sau doi cu care sa partajezi o conexiune pa cablu e de 1000 de ori mai avantajos, tinand cont de faptul ca Romtelecom-ul te fura ca-n codru cand e vorba de Internet (mai ales). Eu aveam abonament la Euroweb de 20 de ore iar la telefon plateam ca pentru 48 - 50 de ore si aveam facturi, in total de peste 1 milion... Daca te intereseaza iti mai spun... Dana si bb Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as putea sa ma plang de Xnet ... A mers si zilele astea, cum merge mai tot timpul. Eu intru destul de putin, insa zilnic. Este adevarat, ca seara intru mai des, pentru ca atunci am timp. Acum 2-3 zile nu am reusit sa intru pe DC, dar nu cred ca din cauza Xnet-ului, pentru ca pe alte site-uri am putut intra. Insa, de saptamana viitoare vom avea internet prin cablu si sper sa nu mai existe probleme... Angi si gemenii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu folosesc Xnet o experienta de genul "DNS error" am avut si eu in perioada cand schimbam providerul. Cu toate ca instalasem bine modemul si totul parea ok, ma conectam imediat dar nu incarca paginile, am sunat la serviciul clienti si cu tot ajutorul operatoarei nu s-a rezolvat nimic, ea neajungand la nici o concluzie, poate doar reistalare de protocoale, a spus ea. Atunci m-am gandit eu sa o iau frumos de la capat, ca s-asa nu mai reistalasem win-ul demult si exista posibilitatea unui conflict deoarece inainte fusesem conecatata la net prin LAN. Dupa reistalare de windows totul a fost in regula, si incarca binisor comparativ cu conectarea prin cablu. Nu stiu daca asta e solutia pentru tine, poate fi altceva, de ex. ai bifata optiunea de "always dial my default connection" de la Tools/internet options/connection ? Cat despre gratuitatea Xnet-ului va anunt ca de pe 30 martie vor fi incluse numai 10 ore free , restul se platesc cu 50centi/ora, scrie si undeva pe site-ul lor. Numai bine! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...