Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

VA ROG MULT SFATURI !!!


Jeff

Recommended Posts

Mai fetelor,Melania nu v-a cerut batai pe umar,nici sfaturi,nici floricele!Doar o informatie concreta despre o procedura si un dr.Daca i le puteti da bine,daca nu cred ca-i cazul sa va abtineti!Nu aveti dreptul sa judecati si nu aveti de unde sa stiti ce-i in familia,viata si sufletul ei.Deja v-a rugat sa nu mai puneti sare pe rana...O puteti ajuta concret sau nu? [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ca multe fete (inclusiv eu) ne-am aratat contra unui avort, a fost si postarea subiectului atat de senina din partea lui Jeff, de genul: "sunt deprimata ca am ramas insarcinata...." daca arata situatia sa de la bun inceput poate nu-i mai punea nimeni sare pe rana ci din contra din 2-3 raspunsuri poate avea informatiile dorite> Scuze daca am suparat pe cineva! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Sunt deprimata....Daca nu-mi raspundeti voi cred ca ma ingrop mai tare...!!![q] Jeff disperata!!!" Daca asta suna a postare senina,recunosc ca eu am o problema!Nu uitati ca nu toti suntem maestri in manipularea cuvintelor incat sa ne facem intelesi si ca-n spatele unor randuri insirate pe o pagina se ascund fiinte si sentimente!E drept ca titlul subiectului nu-i cel mai inspirat,dar cred ca fiecare dintre voi a citit mesajul si a vazut ca fata nu cere pareri pro/contra avort ci doar informatii despre doctor si procedura.Sunt pur si simplu situatii in care chiar daca nu suntem de acord cu persoana,daca nu putem ajuta e mai potrivit sa ne abtinem de la a judeca.Asa e omeneste!Se numeste acceptare ,intelegere si compasiune pentru semenii nostri! Si nu,Petra,nu se pune problema ca ai suparat pe cineva!Insa mie mi se pare evident ca Melania nu e fericita si senina in fata hotararii ei ca sa judecam atat de aspru!Exista un judecator pentru fiecare dintre noi!....[flo] [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Melania, daca cumva ai vrut incurajari pentru un chiuretaj, nu ti-ai gasit locul; imi pare rau ca nici eu nu-ti pot spune vre-un cuvant bun in privinta asta. Oricum, decizia e a ta. Despre care doctor Ples vorbesti? Despre doamna doctor Ples, sau d.nul doctor Ples? De la maternitatea Bucur? Nu ai dat nici un fel de detalii. Eu am nascut cu d.na doctor prin cezariana, iar cu d.nul Ples am trecut printr-o operatie . Amandoi sunt foarte buni din punct de vedere profesional. Daca mai vrei amanunte trimite-mi un PM. Laura, mama lui Andrei http://community.webshots.com/user/tcatlaura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de tot celor care au inteles cu adevarat ceea ce am vrut sa spun in mesaj. Poate nu am fost cea mai inspirata exprimare pt a arata ce vreau si ce simt, dar cred ca a fost f. clar ca am intrebat strict ce presupune un avort prin aspirare si ce fel de Dr. este NICOLAE PLES !!!!! Nu aveti cum ma convinge sa nu renunt la manevra pentru ca nu sunteti voi in situatia mea, si nici floricele nu v-am cerut.!!!! Nu va doresc sa fiti in pielea mea, sa vedeti cam cum este, sa vrei totusi un copil si toti din jur sa se opuna sau cel putin sa se abtina, mai mult sa sti ca ai luat medicamente si ca poti nenoroci pe viata un copil si pe noi in acelasi timp. Am o prietena, medic psihiatru care are o fetita handicapat si stiu ce inseamna. Nu numai ca nu a profesat niciodata, dar a avut ea nevoie de psihiatru si a trebuit sa plece din tara in Canada pt ca fetita ei sa poata avea cat de cat o viata...daca se poate numi viata... Sunt fericita si recunoscatoare lui Dumnezeu pentru ingerul de fetita pe care il am -Anna Luciana care joi implineste 3 anisori si care a dat sens intr-adevar vietii mele!!!! Multumesc mult celor care au inteles cu adevarat ce fel de sfaturi astept, si am vazut ca exista si persoane care se pot abtine de la aprecieri personale si nefondate! TE ROG MULT TLAURA SA-MI DAI INFO DESPRE DOMNUL DR. NICOLAE PLES LA CARE VOI APELA !!!! Va multumesc mult,si va ofer acest martisor virtual![flo] Jeff melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Va multumesc celor care au inteles (poate in starea mea am gresit in exprimare) cu adevarat ce simt si mai ales ca fel de sfaturi imi doresc. Nu am cerut parerea daca sa pastrez sau nu acest copil ci am cerut clar info despre avortul prin aspirare si despre dr. Nicolae Ples. Nu v-am cerut nici floricele, si cred ca nu este deloc amuzant ce am primit de la multe dintre voi. Nu va doresc sa treceti prin ce trec eu si nici nu ma simt obligata sa ma justific in fata cuiva, poate doar in fata lui Dumnezeu. Sunt totusi consolata ca mai exista printre noi si oameni care au inteles exact ceea ce am cerut eu (era destul de clar) si care au dat dovada de suficienta inteligenta sa nu judece un om despre care nu stiu mai nimic, ci s-au rezumat la a ma ajuta cu ceea ce am cerut si cu ceea ce am nevoie!!! Una dintre prietenele mele -medic psihiatru-are un copil handicapat, si nu numai ca nu a profesat niciodata din aceasta cauza, dar are ea nevoie de psihiatru, si mai mult a plecat din tara pentru ca fetita ei sa poata avea cat de cat o viata...daca se poate numi viata... Asadar, sfatul meu pentru voi, caci simt nevoia sa vi-l dau este sa nu mai taiati in carne vie cand nu este cazul si mai ales cand nu v-a cerut nimeni sa judecati in locul lui. Nu sunt o criminala, iubesc f. mult copii, dar acum chiar nu se poate. Incerc sa ma bucur (cu toate ca imi plange inima) de fetita mea , un ingeras - Anna Luciana- care joi implineste 3 anisori si care a dat cu adevarat sens vietii mele. Sa ne auzim cu bine! Jeff TE ROG DIN SUFLET TLAURA SA-MI DAI CAT MAI MULTE INFO DESPRE DR. NICOLAE PLES, CACI DESPRE DANSUL ESTE VORBA. iTI MULTUMESC F. MULT.[flo] melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...