Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noiembrie-decembrie 2004


Recommended Posts

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare, Am vazut bebicul din nou de data asta din exterior. Si ii bate inimioara. Multumesc Try de raspuns, sa stii ca am trecut limita. Si mi-a zis tipa de la ecograf ca sunt in 7 sapt si 5 zile deci, desi eu nu prea cred in estimarile lor(o gramada de prietene au stat cu bagajele la usa anul trecut degeaba[gravi])totusi doctorul(unul din ei ca, merga doi sa fiu sigura[hopsieu]) zice ca 1 nov. Calc imi da 30 oct deci tot acolo...In fine deocamdata azi nici o pata sa vedem, da daca bate inimioara, sansele cresc la 97%[cheers]. Doamne ajuta.Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

irina, tot 7 sapt. si 5 zile am si eu. Ai avut UM pe 26 ian? sau pe 25? Eu am avut UM pe 26 si ovulatie in a 16-a zi. Im mod normal dupa calcule mai precise ar trebui sa decalez DNP-ul cu 2 zile (pentru ca n-am ovulat in ziua 14, cum e stas, ci 2 zile mai tarziu), dar din comoditate il pastrez pe 1 nov. Oricum data este estimativa, atunci ar trebui sa nasc, insa in realitate bebe poate veni mai devreme sau mai tarziu. Aia e doar o data probabila, de fapt asta inseamna si prescurtarea DPN=Data Probabila a Nasterii. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 7 sapt. si 5 zile DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, legat de estimari, nu-i mare inginerie. Numarati-va singurele zilele de la UM pana in prezent si impartiti la 7. Vedeti cate sapt. si cate zile va ies. Aia e varsta sarcinii voastre, nu e mare inginerie. Eu cand imi calculez socotesc si ziua in care mi-a venit ciclul. Medici de regula au un mic fel de tabel rotund (2 discuri de hartie pe care le potrivesc ei acolo la luna si la zi) si le indica automat DNP-ul. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 7 sapt. si 5 zile DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

try, aime, nu am apucat sa va felicit pentru sarcina desi am citit vestea buna la aspirante. asa ca, felicitari!! try, nu te speria la orice pata ca se mai intimpla si nu e anormal. pina la urma totul va fi bine. pt calculat DPN e pe pagina principala desprecopii.com un calculator. pe stinga, jos de tot. apasati pe "cind vine barza". sarcini usoare la toate gravidutele. Lorelai DPN Sept 16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ! Cum va simtiti azi? Eu ,deocamdata ma simt bine. In afara de slabe dureri de spate si burtica ,nimic! Inca n-am fost la control(pe 28 ma duc) ,am inceput sa iau acid folic.Se fac analize de sange la primul control??Ce fel de analize? [gravi] in 5 saptamani DPN 28 Nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada uite chiar vroiam sa-ti zic ce si cum arata acidul,ma bucur insa ca deja ai gasit. Sanatate lui bb. Fetele voi ce mai faceti?A ,fiindca am vazut listuta,eu am avut UM pe 4 februarie.DPN pe 10 sau 11 NOV[:D]. Deocamdata nu am fost la dr.Cind aflu mai multe va zic. Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! Iata si adaugirile: 1. Elyanne ....UM 22 ian....DPN 2. IrinaA ....UM 24 ian....DPN 3. Camys2000 ....UM 25 ian....DPN 31 octombrie 4. Ela2001 ....UM 25 ian....DPN 5. Try ....UM 26 ian....DPN 1 nov 6. Gioni ....UM 28 ian....DPN 7. Roserb ....UM 14 ian....DPN 8 nov 8. Hannen ....UM 4 feb ....DPN 10 nov 9. Hena ....UM 6 feb....DPN 16 nov 10. Aime....UM 16 feb....DPN 11. Madachan ....UM 17 feb....DPN 28 nov 12.Printess2 ....UM ....DPN Eu sunt relativ bine, secretiile maronii mai apar si dispar, parca sunt ceva mai decolorate totusi. Din cauza progesteronului cam retin apa si am dimineata mainile putin umflate, dar trece si asta . Abia astept sa treaca cele 2 saptamani, sa vad daca este totul in regula. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata burtici! noi intram azi in saptamna 5, si suntem cam ingretosati de dimineata.da' numai putin, asa...pe voi va doare burtica cate putin ca si cum te-ar atentiona ca e si puiucu' pe acolo? Dupa calculatorul de pe site, DPN = 22 noiembrie aime
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza, dragi burtic! Bebe meu a implinit ieri 6 saptamani. Eu ma simt bine, tot nu am greturi. Simt din cand in cand mici intepaturi in burtica, la bebe. Apropo, vineri bebe meu avea 1,5 cm[:D]. O singura problema am in aceasta sarcina: plang aproape in fiecare zi, o sa am un bebe foooaarte smiorcait. De ce plang? Nici eu nu stiu, ma apuca din senin. Trebuie sa ma calmez, ca nu-i a buna... Va pup pe toate! Carmen [gravi] DNP 31 octombrie http://community.webshots.com/user/camys_2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...