Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noiembrie-decembrie 2004


Recommended Posts

Scumpa carmen, plangaceala se datoreaza schimbarilor hormonale prin care trece organismul mataluta. stai linistita ca nu faci niciun bebe plangacios, si io am patit la fel. In general se intampla la prima sarcina asa ca curaj si sa fii sanatoasa. te pupa dulce nashica lu bebita ta andreea/ mamica lui theo si a lui florin'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutari [hia]tuturor viitoarelor mamici, Acum pot si eu sa ma inscriu, fiindca m-i s-a confirmat sarcina. UM-ul meu este 22.02, sunt deci doar in 4 sapt. si 2 zile. Sper din tot sufletul ca toate sa decurga bine, si sa ramanem colege inca multe luni. Acum sunt un pic speriata, fiindca am facut azi si Rh-ul care la mine a iesit negativ, iar la sotul meu pozitiv. Eu am avut in urma cu 9 ani o sarcina pe care am intrerupt-o, asa ca am motive de ingrijorare. Pe atunci nu-mi stiam Rh-ul. Maine aflu si titrul anticorpilor. Daca stiti careva dintre voi cat de problematica poate fi treaba asta, va rog spuneti-mi si mie. Eu ajung la medicul de fam. numai maine, iar la ginecolog, un picut mai tarziu. [pup]ici Dana, DPN 27 nOv. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Si eu sunt o viitoare mamica,...am trecut de 6 sapt(UM 05.02.04) si l-am vazut pe out la ecograf deja....astept sa iasa celelalte analize sa fiu sigura ca-i totul ok. Banuiesc ca Rh-urile nu coincid. Dar stiu ca la prima sarcina este ok, chiar si daca anterior a fost un avort, daca acesta n-a ajuns pana la 4 luni si jumatate nu-s probleme. Cu toate ca m-am informat tot ma infioara ideea...Cel mai greu mi-e ca sunt tare ingretosata, si nu doar dimineata ci cam toata ziua, si am si un fel de stare febrila, si ma incearca din cand in cand si dureri de burtica. Mi-e destul de greu, dar raman cu speranta ca trec si asa cum spera sotul meu, se va naste pe 10 nov( ca si mine). Sanatate va doresc, sa puteti trece de perioada aceasta care dupa mine-i cea mai dificila!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai MariaO, ce bine ar fi sa fie cum zici tu, referitor la treaba cu Rh-ul. Adica chiar daca a fost un avort ( in mai putin de 4 luni jumate'), se poate sa nu dezvolt anticorpii.Da? Doamne, de-ar avea si bb Rh -, ce bine ar fi.... Si pe mine ma doare burtica. Mai mult sunt niste intepaturi. Uneori insa durerile dispar, si atunci nu mai am nici un simptom, fiindca pe mine nu ma dor sanii, nu am greturi si nici ameteli. In schimb mie somn intr-una... pupici, Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit danette ()[;)] si mariao. Eu credeam pe joi-vineri ca m-au mai lasat greturile, dar cand colo nu m-au slabit deloc. Parca am norma la vomat de o sapt. incoace, nu ratez nici o zi, iar daca se intampla sa ratez, [vom] in zilele urmatoare ca recuperare si pentru ziua lipsa. Maine mergem la medic din nou. Am emotii, ma gandesc capoate-l vad pe bebe la eco. Doamne ce bine ar fi! Si sa fie sanatos si voinic. Sincer nu mi-am imaginat ca voi fi printre mamicile cu atata rau de sarcina, intotdeauna am avut sentimentul ca eu voi fi printre cele "nesimtitoare". "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 8 sapt DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mada,nu stiu in alte parti dar in japonia numai mamei ii fac analize la singe.Analizele incluzind si RH.Nu are un nume aparte in japoneza,tot asa ii zice RH.Daca ii scrii pe o hirtie si pui + sau - sigur o sa inteleaga dr.-ul,presupunind ca nu intelege accentul. Cind mergi la dr?Eu tre` sa mai astept[bang]ce ciuda am.Ca astea mi-au zis sa ma duc la sf lunii martie,inceputul lui aprilie.[q] Rezist eroic,ce sa fac[:)] Va pup,si sa aveti zile mai linistite,fara prea multe simptome neplacute. Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] salut fetele, ma primiti si pe mine ?Ieri am aflat ca sunt insarcinata , ultima menstruatie fiind pe 15 febr. cu DPN pe 28 noiembrie. Deja am fost la ecograf pt. ca nu-mi venea sa cred ca sunt inarcinata mai ales ca ne dorim de mult un bebe si nr.[gica]-lor a fost dintodeauna fff mic. Dr. a zis ca pe vineri, cind vor fi 3 sapt. de la conceptie, se va putea vedea mai bine ce si cum.... Deocamdata traiesc o imensa stare de frica sa nu se intimple ceva , de fapt sunt inca putzin socata [soc] ...dar foarte fericita ! Voi cind v-ati dus prima data la echo ?Ce s-a vazut ?Ce analize tre facute ? Eu deocamdata nu am nici un simptom clasic , poate sapt. viitoare... Am un milion de intrebari .... Va pup, Miha. [flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit ,Mihaela!!!!!!!! Iti doresc sa ai o sarcina usora si un bebic sanatos si frumos!
Eu am UM 17 feb. dar inca n-am fost la control,pe 28 ma duc,ca am zis sa nu fie prea devreme.De analizele nici eu nu stiu mare lucru ,(sunt la prima sarcina) am inteles ca RH-ul se face. [gravi] in 5 saptamani si 1 zi ,DPN 28 Nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...