Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noiembrie-decembrie 2004


Recommended Posts

ieri mi-a fost great vreo 2-3 ore, nu cumplita cum se vaita fetele de la lunile anterioare, dar a fost acolo prezenta. Poate zice-ti ca-s paranoica, dar pentru mine a fost motiv de mare bucurie. Orice simptom pentru mine e o dovada ca bebe e acolo si ca treburile decurg oarecum normal. Lipsa simptomelor in schimb ma innebuneste. Mi-e teama de un nou avort spontan, mi-e teama sa nu ma trezesc intr-o zi ca mi se spune "a incetat din evolutie". De-aia imi urmaresc simptomele cu fervoare. Nu va spun ca inca-mi mai iau temperatura bazala. Dar ce se intampla? Nu-s multe viitoare mamici pentru noiembrie? sau e prea devreme si inca nu au descoperit sarcina? "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 5 sapt. due date 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Betilina, ti-am citit povestea la subiectul fetelor din lunile anteriaore. Imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplat, dar te admir pentru pozitivismul de care dai dovada atat de repede. Sper din tot sufletul sa ramai insarcinata imediat si sa ni te alaturi. Mai ingrosi un pic randurile astea si asa firave din Nov. Se pare ca Neda este cu mult mai afectata de situatie, o inteleg. Si eu am facut o depresie anul trecut dupa ce-am pierdut sarcina. Nici nu stiu daca mi-am revenit complet. De-aia am nevoie de voi aici pe forum tot timpul. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 5 sapt. due date 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna viitoare mamici de Noiembrie 2004. Felicitari, sarcini usoare si bebei sanatosi. Am venit si eu pe aici pe la voi, nu de alta dar vreau sa vad cum e atmosfera, SPER din tot sufletul sa ma alatur voua in foarte scurt timp. UM 11 feb04. Mai am cateva zile de asteptat pana sa fac un test de sarcina. Si sper sa iasa pozitiv.[bis] Daca se va intampla, o sa mai auziti de mine pe aici. Pana atunci va cer permisiunea sa va mai vizitez, sa va citesc randurile, ca sa fiu in tema. [:)] [pup] si sper sa ma alatur voua soon. Tina cea plina de speranta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Aurica, iti doresc din inima sa fie bebele mult asteptat. Eu am fost ieri la medic, m-a ' cercetat" si dupa nu stiu ce culoare a dat verdictul: " Da, e sarcina". Eu avand uterul mai mititel, mi-a dat sa fac o injectie de Gravibidon (cred ca asa se numeste:)) si de luni voi lua acid folic, vitamine E si inca ceva Care incepe cu A.... Mi-a mai spus ca daca am scurgeri rozalii si dureri sa nu ma impacientez, ca nu e grav si sa mai merg la el peste 2 saptamani. Cam atat. De acum incolo va trebui sa stau mai linistita, s-a terminat si cu fitnesul... Sa dea Dumnezeu sa nu apara probleme si sa pot duce sarcina la capat! In rest...greturi nu am deloc, nici pofte... Sunt in saptamana 4 . Draga Ela, te-ash ruga sa schimbi tu titlul subiectului in Mamici de noiembrie-decembrie 2004. Va pup pe toate micile burtici! Carmen http://community.webshots.com/user/camys_2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Bun venit viitoarelor mamici de noiembrie-decembrie 2004. Eu sper sa fie noiembrie si nu decembrie, ca nu vreau sa ma apuce sarbatorile prin spitale.Voi ce stiti de zodia scorpion ca probabil ca in zodia asta mi se va naste copilasul.[:X] Simbata trebuie sa ma duc din nou la ginecolog si sper ca de data asta sa-mi spuna clar ca sint insarcinata ca parca pina nu-mi spune el nu e oficial[:)]Ard de nerabdare;de-abia astept sa vina ziua de simbata.Sa-mi tineti pumnii.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tina si Aurica, sper din tot sufletul sa va alaturati grupului, loc e destul, slava Domnului. Carmen, tu esti in a 4 sapt. a bebelusului, nu de sarcina, nu-i asa? Asta inseamna ca esti in 6 sapt. de sarcina. De ce nu iti adaugi burtica la semnatura, iti pui nr. de sapt si data probabila a nasterii? Si eu am asteptat sa pun burtica aia acolooooo, de-o gramada de vreme. Cum va simtiti, ce stari aveti? "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 5 sapt. due date 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine se vede un pic de burtica, e adevarat ca am ramas cu ceva burtica de la sarcina trecuta. Eu, care am fost o scandurica toata viata, anul trecut am pus pe mine aproape 10 km. Asa de bine mi-a parut ca nici nu m-am chinut sa ma-ngrijesc de burtica. Mai ales dupa ce mananc stau din profil si ma admir. Doaaaamne, sa nu-mi iei bucuria asta ca atunci chiar cred c-o sa innebunesc. Blugii ii port deschisi si cu puloverul peste, sa nu se vada. Deja mi-am schimbat anul trecut toti pantalonii, dar nu vreau sa ma grabesc la cumparaturi pana nu ne asiguram ca e totul OK acolo si mormolocul meu e sanatos si creste cum trebuie. Voi cam cand aveti de gand sa anuntati la servici? Eu anul trecut am zis c-o sa anunt dupa ce ma duc prima data la ginecolog (eram programata la 12 sapt., asa e mersul pe aici). Bine ca n-am apucat sa-i anunt pentru ca am pierdut sarcina cu 5 zile inainte de programare. Asta-i si motivul pentru care nu as vrea sa ma grabesc nici anul asta cu anuntatul la servici. As vrea sa-i anunt dupa ce trec cele 14 sapt critice. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 5 sapt. si 2 zile DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Mi-am permis sa mai scriu pe aici. Nu am inca nici un semn cert, in afara de mici greturi (o fi sau nu o fi?) Multumesc pentru invitatie Try, sper sa o onoram amandoua foarte curand (eu si Aurica). Aici puteti citi despre scorpion, si nu numai: http://www.portal.ro/?RID=horoscope_sign&sign=Scorpion "Intre 23 Octombrie si 21 Noiembrie. Scorpionul este un semn de Apa, planeta care guverneaza aceasta zodie este Marte. Extrem de puternic, Scorpionul poate fi un prieten exceptional sau un dusman de moarte. Capabil de eforturi incredibile, este de fapt un indivdualist. Greu de controlat, poate deveni un element destabilizator in grup, o data fidelizat, insa, devine lider natural al aceluiasi grup. Ideograma care caracterizeaza acest semn, un Scorpion, nu este intimplatoare: scorpionul nu are urmasi si nici predecesori, de la inceput perfect, el strabate timpurile inchis intr-o aura de suficienta. Preferind locurile intunecate, poate sta nemiscat zile intregi, actionind o singura data, mortal. Atit femeia, cit si barbatul nascuti in Scorpion sint carismatici, marcati de o frumusete damnata, extrem de puternica. Mai mult ca oricare alta zodie, existenta lor se invirte in jurul sexului ca obiect al puterii, ca si instrument al posesiei. Foarte inteligenti, Scorpionii prefera insa profesii in care este nevoie de analiza profunda, investigatie, critica, distrugere, creatie: pot deveni buni chirurgi, famacisti, politisti, agenti secreti sau psihanalisti. Napoleon, Richelieu, Trotki, Richard Burton, Albert Camus, Dostoievski, Indira Gandhi, Charles de Gaulle, Katherine Hepburn, Francois Mitterand sint personalitati nascute in zodia Scorpionului sau care au Ascendentul in acest semn. Semn de apa, fix (stabilitate), feminin (introvertit), dominat de planetele Marte (nocturn) si Pluto. Piatra pretioasa: topazul Zi norocoasa: marti Numere norocoase: 3 si 5 Culoare: rosu inchis Metal: fierul Locuri favorabile: cele situate linga ape Verb reprezentativ: "a dori" Tina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...