Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noiembrie-decembrie 2004


Recommended Posts

Buna,fetelor. Eu abia daca mai am putina putere sa va scriu.Sint f obosita,noaptea nu dorm prea bine(mai ales din cauza durerilor de sini;n-as fi crezut ca pot sa ma doar atit de rau).De o sapt am greturi de nu mai stiu ce sa fac;macar daca le-as avea numai dimineata,dar eu le am toata ziua[bang].N-am vomat pina acum,dar cred ca nici mult nu mai am.Mi-e foame de mor,dar nu pot sa maninc aproape nimic.[:(!] Daca o sa ma tina asa 9 luni,nu stiu cum o sa ma descurc. Ieri mi-am luat o zi libera in care am stat acasa-mai mult in pat ca mi-a fost rau toata ziua. Azi am fost la medicul de familie sa-mi fac analize. Incerc sa fiu optimista,dar nu prea reusesc. Voi ce stiti se poate lua emetiral (sau altceva impotriva gretei) in timpul sarcinii? Ela2001 - 7 saptamini de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Imi pare rau ca nu te simti bine, draga Ela. Eu deocamdata (bat in lemn !)in afara de durerile de sani (si alea suportabile ) nu am nimic. Sincer , asta mi-ar mai lipsi cu zvarluga de fiica-mea prin preajma , care vrea cate ceva la fiecare 2 minute. Noroc ca pe mine ma solicita doar 3 ore /zi (de cand o luam de la mama dupa servici si pana se culca).Sper ca bebe nr. 2 sa fie mai linistit , ca altfel nu stiu sincer cum ne vom descurca. Stiu ca impotriva starilor de greata se mai putea lua Metroclopramid (sper ca am scris corect), dar trebuie intrebat pentru mai multa siguranta. Altii zic ca un bun remediu este de a rontai ceva sticksuri sau alte uscaturi inainte de a te scula din pat. Vestea buna e ca in marea majoritate a cazurilor, greturile trec dupa primele 3 luni. Asa ca .... rabdare si capul sus! Numai bine tuturor. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[biz]Hello fetelor, imi pare rau sa aud ca va este rau, eu una inca o duc bine, nu mi-e somn nu mi-e rau doar sanii ma dor[bang][bang]dar hai sa nu ma plang caci doar eu mi-am dorit asa de mult sa raman gravida si eu ma gandesc ca totul merita, toate durerile si disconforturile astea vor aduce pe lume minunatii de copii[bb][:D]. Ca, atata va las acum caci sunt la munca[:D]si nu vreau sa ma prinda sefa[box]. Va pupic si sa auzim de bine. Princess [gravi].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ! Chiar ca suntem cam lenese la scris,trebuie sa indreptam situatia. Cum va mai simtiti? Eu deocamdata nu prea am neplaceri, ma mai supara burtica din cand in cand, in special cand o ridic pe fetita , dar asta este , cateodata n-am incotro . E si o vreme asa mohorata , parca nu am chef de nimic. Astia parca ziceau ca in weekend se mai indreapta , cel putin in Bucuresti. Pentru fetele din Bucuresti, la ce medici mergeti? V-ati hotarat ? Eu voi ramane tot la Giulesti- Ion Ionut Numai bine si week-end placut Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri n-am apucta sa va scriu deloc. Am fost cam ocupata si... tare ingretosata. Pana am ajuns la servici am zic c-o sa vars de 10 ori. Am momente cand ma mai lasa (in cate-o dimineata sau seara), dar cand ti-e lumea mai draga apar din nou. Am starile-astea de greata tot timpul, nu exista limita: dimineta sau seara. Ce e mai rau e ca nu am deloc-deloc pofta de mancare. Mananc pentru ca stiu ca trebuie sa mananc. De ce nu treceti toate varsta sarcinii la semnatura, sa putem vedea care-s treptele la fiecare???? Mi-e greu sa tin minte care fiecare in ce sapt. este... "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 6 sapt. DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Try, multumesc pentru raspunsuri si incurajare. Nu pream ma descurc eu cu sait-ul acesta [bang], nu am stiut unde sa-ti trimit raspunsul.M-am hotarat aici pentru ca eram sigura ca verifici aproape zilnic. Sunt foarte bucuroasa ca iesti din nou insarcinata.Iti tin pumnii si cu ajutorul lui Dumnezeu o sa ajungem toate mamici si o sa ne bucuram de "mimunea ce o s-o tinem in brate"[copil][copil][copil] La mamici de sept-oct unde suntem noi(Laura[gravi]si "samburica"[copil] 10 saptamani, sunt burtici care nu au avut probleme sau nici macar nu le venea sa creada ca sunt insarcinate. In cazul tau cred ca este bine sa faci controale medicale, mai dese. Eu am facut pana acum 3 eco. si eram speriata rupta, dar m-au linistit doctorii.Vineri am fost la spital am facut analize, eco si am servit un coktail perfuzabil (vitamine din complexul B, Vit C, Ca..), nu mai putema sa stau pe picioare (de la nemancare).Mai am de facut 3 perfuzi dupa care o sa incep cu prenatalele. Multa bafta, si sa aveti grija de voi![bis][bis][bis] Onitoiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este normal ca la trei saptamani de la conceptie sa nu am prea multe simpomele? Cel putin cele evidente... Ma dor sanii, dar acum doua zile incetasera sa ma doara, acum tensiune si durerea au revenit. Sunt obosita, dar, in acelasi timp, am renuntat la cafea. Greata nu-mi este inca. Imi urmaresc toate simptomele pentru ca la sarcina trecuta lipsa simptomelor a fost semnul ca sarcina s-a oprit in evolutie. Va pupicesc!!! Hena - DNP 16 NOV
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare burticoaselor!Ma primiti si pe mine? Cred ca la nov-dec.ma incadrez,desi nu am fost pina acum la dr. Am facut testul de sarcina pe 9 martie ,cind aveam 5 zile intriziere,si a iesit fff.pozitiv[:D][:D] Dupa calculele mele,as avea cam 3 sapt si 4-5 zile.Dr. mi-a zis sa mai astept pina la sf lunii ,abia apoi sa ma duc la control. Ceea ce ma ingrijoreaza aici in japonia ,este faptul ca medicii astia nu iti dau nici un fel de medicamente.nu tu acid folic,nu fier nu vitamine,nimic ,nimic.Asa a fost si la prima sarcina,dar atunci nici eu nu prea stiam ,asa ca nu am intrebat,dar de data asta nu scapa ei asa usor. Greturi nu am ,nici la prima sarcina nu am avut,insa maninc muuuult tare,daca o tin in ritmul asta o sa ajung cit casa poporului[q][q] Va pup si mai vb . Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...