Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noiembrie-decembrie 2004


Recommended Posts

Bine ai venit Hannen! Sarcina usoara si un bb sanatos iti doresc. Nici eu nu am greturi , dar in schimb cu pofta de mancare stau fooooaarteeeee bine[bang]. Sper sa ma ponderez, ca sarcina trecuta nu am pus decat 11 kg si nu as vrea sa bat acum recordul , mai ales ca nici nu sunt asa silfida.Nu am fost inca la control , m-am gandit sa "implinesc" 8 sptamani, sa se vada macar inimioara (data trecuta , de nerabdare , m-am dus pe la 6 saptamani si se vedea doar sacul gestational). Hannen, vad ca mai ai si tu o fetita - sa-ti traiasca ! Cati anisori are? Va pup pe toate Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna.Simbata mi-a fost asa de rau toata ziua de credeam ca mor(sau cel putin asta imi doream atunci).Am stat mai mult in pat,m-am fortat sa maninc,desi mi-era greatza si n-aveam chef sa maninc nimic.Nici in picioare nu puteam sa stau de ameteala.Acum ma simt mai bine,mi-a mai revenit culoarea in obraji si optimismul.Poate ca totusi n-o sa ma tina o vesnicie greturile astea.Oare de ce s-or numi "greturi de dimineata" ca pe mine ma tin toata ziua? De oboseala ce sa mai zic, parca as lua pastile de somn tot timpul. Mi-am facut analizele,abia astept sa-mi iasa rezultatele. La medic m-am hotarit: prof. Crisan de la Maternitatea Bucur.Nu sint eu incintata de felul in care arata spitalul,dar cel putin am incredere in medic si asta cred ca e f important. Va pup. Ela2001 - 8 saptamini de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, nu-s departe de tine, si eu trec prin aceleasi nefericite stari. Am parti din anumite zile cand se mai inmoaie greata, dar de regula e nasol toata ziua. Pofta de mancare s-a dus de mult si la mine si adesea mananc fara nici cea mai mica placere. Vineri dup ce-am ajuns acasa, am dat sa ma descalt si-am simtit cum vine: fuga la baie. Azi dimineata am vomat din nou, dar fara prea multe "urme". Ieri am incheiat si eu sapte sapt. De-acum intram intr-a 8-a. Cu greturile o ducem noi, numai bebe sa fie bine. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 7 sapt. si 1 zi DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna viitoarelor mamici,imi fac si eu timid prezenta[hopsieu]! Zic,timid ,ca inca nu mi-a confirmat doctorul sarcina,dar mai bine s-o iau cu inceputul: Sunt in a29 -a zi de ciclu si de 2-3 zile am dureri de sani( eu niciodata inaintea menst. nu aveam dureri) asa ca azi dimineata am asteptat sa plece sotul la munca[:D]( aveam de gand sa-i zic numai daca-i pozitiv...luna trecuta 5 teste am facut 3au iesit f. slab pozitiv si totusi n-a fost bebe) ,am facut repejor un test ,si sa nu-mi vina sa cred[olala].....cele doua linii au aparut imediat si sunt amandoua la fel de groase.Am facut o poza la test si i-am trimis-o sotului.....Acum 90% cred ca-i bebe ,dar parca mam o mica retinere pana nu-mi confirma si doctorul ,tinand cond testele de luna trecuta. Menst. trebui sa-mi vina cam pe samb. ,iar sapt. viitoare ma duc la un control. O sa am o gramada de intrebari pt. voi[bibe] (e primul bebe) ,deocamdata cea mai importanta intrebare este: Pana in a cata luna de sarcina se poate calatorii cu avionul[avion]??? Vrem ca prin vara-toamna sa ne intoarcem acasa(sotul este roman) ?????
Cam atat pt. inceput,sper ca ma primiti printre voi . Pupici si pe curand!!![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Madachan,iti tin pumnii dar cred ca esti[gravi] Asa am facut si eu la prima sarcina,am facut testul inainte de ciclu si a iesit pozitiv,iar sinii ma dureau cu vreo doua saptamani inainte. Cu avionul o sa poti calatori pina in saptamana 38(o sarcina fara probleme)Depinde insa si de dr.El stie ce si cum iti recomanda,insa prin vara toamna sigur v-a fi numai bine. Draga Roxana,multumesc pt primire.Fetita mea are 2 ani si 5 luni. Nu stiu de ce ,dar am niste dureri de cap zilnic.Si pe seara o senzatie de greata. [pup] Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hannen,multumesc pt. raspuns[flo]In cate saptamani esti?[gravi]Iti doresc sarcina usoara!
Cum ma pot trece si eu pe lista mamicilor de noiembrie-decembrie??Cu cat trec orele cu atat sunt mai convinsa ca-i bebe,ca altfel nu aparea a doua linie imediat si asa groasa!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Madachan, bine ai venit! Mai mult ca sigur esti [gravi].Incet-incet vad ca ne inmultim pe aici. Hannen, si eu am dureri de cap zilnic, in general dimineata , dar nu f. deranjante, plus o oboseala mai accentuata (mai ales ca dupa amiaza trebuie sa fiu in priza pentru domnisoara cea mare).Oricum , in primele 2 trimestre scade si tensiunea, asa ca probabil asta o fi cauza. Bine ca (inca) nu si-au facut aparitia greturile , si sper sa scap si de data asta de asemenea "placeri" Roxana- 6 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Felicitari noilor [gravi]! Eu am fost vineri la ecografie; rezultatul - sarcina 6 saptamani in evolutie; am vazut cum "batea inimioara". Eu iau tratament in continuare utrogestan, no spa si acid folic. Este o sarcina cu risc deoarece am mai avut doua sarcini oprite in evolutie iar acum am si un chist destul de mare pe ovarul stang. Medicul mi-a spus ca in mod normal chistul ar trebuie sa se resoarba! O sa vedem peste doua saptamani! Sper ca de data aceasta sa fie totul bine. Numai bine, Gioni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mada,dupa calculele japonezilor am intrat in doua luni[alcool] Dar dupa calculatorul DC-ului,am 3 saptamani si 6 zile[:D] La dr . nu am fost inca,mi-au zis sa astept pina la sf lunii.[bang][bang]Cind e cea mai importanta perioada ei te pun sa astepti. Azi mi-am luat singura acid folic si calciu.O sa-mi cumpar si fier si niste B-uri. Deja sunt[consti][q][q][q]si ma doare mijlocul ingrozitor ca am carat-o pe Amira in brate[q][q] Fetele vreau sa va intreb ceva.Am inteles ca trebuie sa te feresti de brinzeturi moi ,de carne cruda,de scoici ,dar de peste crud stiti ceva.Adica de sushi,eu sunt innebunita dupa,deja am apa in gura numai cit ma gindesc.La prima sarcina nu papam,nu imi placea si de aia nu stiu nimic despre.Insa acum[pofta][pofta] Va pup[pup] Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...