Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FACEM O ASOCIATIE?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Aurelia
Cristi este un baetel a carui viata atirna de fire si furtune intr-un spital asteptind ca dumnezeu sa-i trimita salvarea,salvarea sintem noi ,toti cei care putem rupe o bucatica din putinul s-au multul nostru si io trimitem lui pentru ca picatura cu picatura sa se stringa o parte din costul operatiei ce i-ar putea salva viata,gestul acesta va aduce floricica in dreptul numelui si un loc de pret in inima celor ce-l iubesc pe Cristi si cred in sansa lui,aveti nevoie de amanunte ? intrebati si vi se va raspunde! Aura&Luca,2 ani! http://yamafoto.com/?ref=6538 De acord cu tine!! Pupici si multa sanatate!
Dana&bb Andy(1 an)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut Aurelia, Am trimis azi dimineata pliculetul cu ce am putut pt.micutul ingeras,ma gandesc in fiecare secunda la viata lui,eu am pierdut un ingeras acum 3 zile si sper ca sufletul lui sa se uneasca cu toti ingerasii si sa-l ajute pe Cristi sa se faca bine! Imi doresc din suflet sa ma unesc cu voi pt. ajutorarea celor fara ajutor.Cred ca "fundatie" sau "asociatie" nu este tocmai imaginea pe care ne-ar reprezenta pe noi de pe acest forum,ma rog vorbesc in numele meu. De ce sa nu o numim "SALVATI INGERSII"? Ionica
quote:
Originally posted by Aurelia
Cristi este un baetel a carui viata atirna de fire si furtune intr-un spital asteptind ca dumnezeu sa-i trimita salvarea,salvarea sintem noi ,toti cei care putem rupe o bucatica din putinul s-au multul nostru si io trimitem lui pentru ca picatura cu picatura sa se stringa o parte din costul operatiei ce i-ar putea salva viata,gestul acesta va aduce floricica in dreptul numelui si un loc de pret in inima celor ce-l iubesc pe Cristi si cred in sansa lui,aveti nevoie de amanunte ? intrebati si vi se va raspunde! Aura&Luca,2 ani! http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Eu am o fundatie infiintata acum cativa ani buni. In tot acest timp chiar ne-am ocupat sa ii ajutam pe cei nevoiasi ,ne-am ocupat d ecopii din orfelinate , carora le-am oferit ce am putut si noi colecta de prin afara(bani, medicamente, hrana, pampersi )am cumparat si utilaje pentru orfelinate care vroiau sa se autofinanteze intr-un final. Numai ca din pacate la un astfel de transport , un primar, sau prefect nu mai tin minte ce era, s-a apucat sa comercializeze ceea ce tineam noi intr-un depozit si uite asha ne-am pierdut credibilitatea in fata celor care ne" aprovizionau", din afara. Acum nu mai avem activitate, fundatia insa poate functiona fara probleme si are un statut care ii perminte sa aiba activitati diverse. Mi-as dori insa sa fac ceva pentru copii talentati, dar din pacate fara posibilitati materiale, sau pentru copii care la 18 ani trebuie sa paraseasca orfelinatele si din pakata ajung in starda , cersind, etc. Am putea face ceva pentru ei.. Eu am sa intru in concediu prenatal pe 22 martie si de atunci poate putem sa discutam mai pe larg. Din pakate nu am un computer acasa , asha ca daca sunteti incantate de ideea mea scrieti-mi pe despre copii sau pe stir.andreea@tvr.ro. Va astept fetelor !!! Andreea, 30 saptamani[biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Cristi se doneaza prin banca la conturile indicate in subiectul "Raport Financiar Cazul Cristi" s-au prin plic la adresa adminilor pe care ti-o trimit pe P.M! imediat! Aura&Luca,2 ani! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu promit mare lucru ci prefer sa ajung sa realizez sa fac fapte. De aici de unde sunt pot sa ma ocup de colectare de donatii ce consta in medicamente pt.batrani cu pensii mici sau pentru copii. Am curajul sa ma alatur voua cei cu suflet mare si sincer! Nu conteaza vorbele ci faptele! Deci ma luati in calcul? Ionica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de acord cu acest lucru, iar in ceea ce priveste donatiile cam care ar trebui sa fie suma minima pe care sa o depunem? Si intreb acest lucru pt. ca multe dintre noi care au copii si pb.totodata cu ei,au posibilitati limitate. Banuiesc ca v-ati gandit totusi la o suma. In ceea ce priveste asociatie, si mie termenul de FUNDATIE nu-mi aduce in minte decat lucruri urate.Trafic de carne vie, arme,etc. Trebuie sa ne gandim la un nume senzational care totodata sa impuna respect. Nici nu stiu cu ce pot ajuta pt,. inceput poate cu ceva mediatizare/ nu publicitate/ eu lucrez la radio romania si cine stie/ calculator imprimanta poate cu sfatul vreunui notar/ primari/ nu stiu zic si eu. ganditi-va si spuneti-mi. cu drag , andreea mamica lui theo si a lui bebi http://webshots.comunity.com/user/mamicaluitheo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...