Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Superstitii si remedii impotriva superstitiilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am la superstiiiii...cu carul...[:D] Sa le insir pe rand: -pisica neagra... -numarul 13 -nu dau cutitul in mana la cineva -nu plec de acasa fara sa nu inchid toate usile la dulap -daca ma intorc cumva din drum, stau pe scaun 5 sec ca sa plece "efectul" cu intorsul din drum.. -nu am cactusi (se zice ca aduc ghinion) Mai vreti??? [:D][:D][:D] M-ai am un amic...cu care ma inteleg bine la superstii...am zis ca o sa scriem o carte..[:D][:D] [pup] AniS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am cateva, zic eu, dar suficiente cat sa tin cont de ele: -mancarimi in palma stanga- iau bani (se intampla intodeauna) -mancarimi i palma drepata dau bani....la greu.[bang] - ma manca nasul..neaparat ma supar/imi este ciuda/plang..dar ca nu se intample astea..dau 3 palme primului iesit in cale si il imi intoarce una...si cica am scapat:-) - nu calc pe gurile de canal cu 6 gauri - nu incep nimic intr-o zi de sambata - nu dau acul direct din mana sau inelul altei persoane si cred ca mai sunt destule..da nu-mi amintesc, problema este ca tin cont de ele..o fi bine nu o fi... Anis ce inseamna "-nu plec de acasa fara sa nu inchid toate usile la dulap"..ca io le cam las deschise...[mariaj]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa precizez si ce inseamna fiecare...aia cu "inchisul usilor la toate dulapurile din casa"..inseamna ca daca nu le inchizi iti pleaca norocul din casa si tragi la o paguba... Mai adaug: -nu dau bani niciodata lunea... -alea cu mancarimea la palme,plus cu scarpinatul la ochi(ca ar veni cineva).. - imi pun incaltamintea intotdeauna orientata spre sud...ca sa-mi mearga bine, si nu mai zic...ca va inspaimant...cate am...[:D] [pup] AniS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am una. Anul asta e anul maimutei si mi-a zis o chinezoaica sa port rosu ca aduce noroc. Asa ca m-am dus si mi-am cumparat o duzina de chiloti rosii ca sa fiu sigura ca am mereu ceva rosu pe mine[:D] Chestia cu geanta o stiam si eu, dar la naiba, ca n-o tin niciodata pe jos si...tot degeaba. Cred ca inversul nu e valabil- adica sa tii geanta cit mai sus ca se umple de bani [:D],ca mi-as atirna-o de tavan. Mai am una- nu pun niciodata piinea invers (adica cu partea crescuta inspre masa), nu stiu ce vrea sa zica dar o stiu de la bunica mea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anis
Am uitat sa precizez si ce inseamna fiecare...aia cu "inchisul usilor la toate dulapurile din casa"..inseamna ca daca nu le inchizi iti pleaca norocul din casa si tragi la o paguba... Mai adaug: -nu dau bani niciodata lunea... -alea cu mancarimea la palme,plus cu scarpinatul la ochi(ca ar veni cineva).. - imi pun incaltamintea intotdeauna orientata spre sud...ca sa-mi mearga bine, si nu mai zic...ca va inspaimant...cate am...[:D] [pup] AniS
SI EU CAM ACELEASI superstitii ca tine,in afara de faptul cu datul banilor luni. Tu luni nu faci nici cumparaturi? Aha,si cu incaltamintea,eu o pun spre nord miru&nana=>fetele mele frumoase
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...