Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Superstitii si remedii impotriva superstitiilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, am si eu o garmada de superstitii, dar cred ca cea mai mare e atunci cind plec de acasa si ma indrept spre ceva important (un examen, de ex.) si imi iese cineva in cale. Daca e femeie, e de rau, daca e barbat e de bine. Daca imi iese cu plinul e de bine (lase de cumparaturi, de ex.), daca cu "golul" e de rau. Tragedie mare daca e femeie si e cu golul... Iar la Anul nou prima persoana pe care o pupi de anul nou trebuie sa fie barbat sa-si mearga anul bine. GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha!!! Doamne, cat am fost gravida daca nu am auzit la bazaconii de genul asta de m-am prapadit de ras! Ia auziti aici: sa nu pui mana pe pisica ca-ti iese copilul paros! Si daca pui mana din intamplare sa o impingi cu piciorul si sa scuipi a "piei drace"! Sa nu dai apa din mana ca nasti greu! Eu am nascut prin cezariana si asta a picat din start! Hahaha!!! Si nu mai stiu acum sa va zic dar ma mai gandsc! A! Sa nu cumperi nimic pt copil inainte! Si asa, luandu-ma dupa tot neamul am ajuns acasa cu copilul si nu aveam nici patut! Doamne fereste! Dana si bb Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da legat de supertiite din timpul sarcinii, cica sa nu porti margele la gat pentru ca ar fii copilul cu cordonul ombilical in jurul gatului. M-am spart de ras cand am auzit-o pe asta, vis-a-vis de faptul ca eu purtam multe droage la gat cand eram insarcinata. Fireste ca nu le-am crezut! Mai ca s-a suprat pe mine o matusa mai superstitioasa, care imi zise aceasta. In Romania, aveam si eu o superstitie, si anume, daca scapam cutitul din mana, venea soacra pe la mine!![bang] MAi si asa era, daca scapam cutitul din mana, in maxim jumatate de ora era la usa. Acum la mine pot sa stea cutitele numai pe jos, ca nu mai ajunge in juma de ora!Doar cu gandul, cine stie! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, vreau sa va spun ca m-am prapadit de ras cu voi.... de unde la mai scoateti???? .... eu intotdeauna m-am considerat o persoana fara superstitii da la cate scrieti voi aici nu mai pot sa zic ca nu m-am gandit (cel putin )ce inseamna una -alta ... oricum sunteti dulci tare ..... cred ca , daca ar fi sa ne luam dupa toate am muri de inima rea... hai va pupppp pupici pt bebici,mamici si burtici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...