Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Voi comunicati cu BEBE din burtica ?


Recommended Posts

Buna gravidute si proaspete mamici ! Vous vi s-a intamplat sa aveti impresia ca exista o comunicare intensa cu bebe din burtica [hia]? Eu am niste sentimente tare interesante si care imi fac mare placere. Am impresia ca uneori bebe este deacord cu actiunile mele, sau uneori in dezacord total. uneori parca ma impinge sa fac anumite chestii, cum ar fi sa pun anumita muzica sau sa inchid televizorul. cred ca va fi un adevarat "tiran" bebelusul meu. Chestia e ca pana acum nu a fost deacord cu nici un nume pe care i l-am propus. Parca imi spune din burtica: nu mami, asta nu imi place, cauta altul[bang]. Dar oricum, doctorul mi-a spus ca am doar impresia, dar e cam puternica, [:I]impresia asta, si eu tot cred ca baiatul meu sta de vorba cu mamica lui: acum ne luam o inghetata, sau acum vreaaaaau PIZZA![:D] Voi ce spuneti de asta, nu-i asa ca e adevarat ca putem comunica cu bebeii din burtici ? [dual] Ana O viitoare mamica fericita de baietzel!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu i-am spu intai Fabiana si apoi Taisia, da' pt ca asa am vrut, nu stiu daca a dat semne ca nu-i place numele..Stiu ca ea a reactionat la muzica...Ii puneam Sade - Lovers rock...Si dupa ce-am nascut, in perioada in care nu o puteam potoli cu nimic, puneam caseta si aveam garantata o perioada de liniste..Incearcati si voi! sa vezi ce o sa-ti mai foloseasca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anaraluca, vorbeste cat poti cu bebe, daca nu ti se pare straniu. ii poti citi povesti, ii poti pune muzica, poti vorbi cu el cu un ton care ii va fi de acum destinat numai lui... medicii americani spun ca bebe reactioneaza inca din burtica la toate acestea. mai reactioneaza, de prin luna a sasea parca, la lumina, si e sensibil mai ales la starea ta sufleteasca. asa ca e firesc sa-l simti, sa simti ca te aproba sau nu cu ceva. cauta sa faci ceea ce te face fericita, sa eviti motivele de suparare, dar ai grija, in avantul de a comunica bu bebe; nu te mangaia pe burtica! iti poti provoca contractii! in rest... sarcina placuta si nastere usoara! Bianca si [copil] Iulia Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu primul copil am vb tare mult - bunica mea ii citea povesti, eu dansam cu e, vb cu el ca si cum ar fi fost in bratele mele nu in burtica. Cu al doilea, poate si unde am lucrat pana in luna a9a, am vb mai putin si mi-a parut rau ca simteam ca nu s-a stabilit asa o legatura stransa intre noi doi. Acum cand ma uit la el, imi dau seama ca nu este asa - Ii iubesc pe amandoi la fel si sunt topita de dragul lor, Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4ani si 5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da... vorbeste cu bebe in burtica...., pune-i si muzica, spune-i povesti. Cum nu.. noi am vorbit despre luna si stele, despre ce face mami la serviciu... Cum simteam ca as incepe sa ma enervez...incepeam sa-i explic asa in detaliu ce si cum. Si dadea din picioruse se incrancena putin contra railor.. si gata tot necazul. Apoi inainte a manca spanac si chestii pe care nu le prea adoram... stateam de povesti si-i spuneam ca trebuie ca sa creasca mare puiul... Si parca, parca intelegea. Iar dupa... e hehe... eram deja parteneri de conversatie vechi. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...