Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MEDICATIA IN TIMPUL ALAPTARII


Recommended Posts

In octombrie ,cand Iris avea 3 luni m-am vaccinat antigripal,si cu toate astea de 2 ori m-a incercat o raceala,gripa,cu frisoane,calduri ,dureri de cap.Remediul cu care mi-a trecut a fost o doza dubla de paracetamol sinus,(o singura data),ceaiuri calde cu miere si lamaie,Halls si printre picaturi stat in pat(n-am putut din cauza copiilor).O zi am "bolit" a doua zi eram fresh !Pe Iris inca o alaptez si nu s-a imbolnavit niciodata si nici n-am observat alte semne atunci cand am luat pastilele. Sanatate multa si tie si puiului! Isabela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Poti lua paracetamol. In State mi-au zis ca pot lua si Tylenol care contine pe capsula 500 mg acetaminophen (poate gasesti si in ro un medicament cu aceeasi substanta activa dar alt nume). Stiu ca ampicilina mi-au administrat in vena chiar la nasterea puiului ca sa nu ia nu stiu ce infectie cu streptococ haemophilus B, pe care o avea eu. Toate acestea nu-s medicamente interzise in timpul sarcinii sau alaptarii doar ca nu trebuiesc luate fara avizul medicului (asa scrie pe prospectele mele). Probabil in scopul evitarii abuzurilor si pentru ca unii pui si mamici pot fi intoleranti la ele. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...