Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

A doua oara cu sufletul gol :(


Recommended Posts

draga oana, Si eu mi-am pierdut bunica care a murit la 5 saptamini dupa ce am fost in Romania sa imi botez baietii, norocul meu a fost ca ea a apucat sa ma vada mireasa si copiii botezati...dar am luptat sa ma duc acolo cu copii de 4 luni numai ca sa fim cu totii...a murit la 71 de ani cu numele lui Luca pe buze, baietelul meu...am plins luni de zile si acum o visez ca era tare apropiata de sufletul meu si personalitatea mea...Dumnezeu sa o aiba in paza Lui si sa iti incalzeasca tie sufletul...cu drag oana olson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va multumesc mult,lai si lucamatei. Va multumesc ca sunteti langa mine. Vreau sa zic ca nu am dormi toata noaptea, desi eram obosita, m-am intors pe toate partile...Si azi nu m-am dus la munca ca sa dorm mai mul, ca stiam ca am sa am o noapte grea, si, totusi, m-am trezit la ora 8. Stau si ma gandesc ca ai mei, toata familia sunt in drum spre ea si ma doare sufletul ca nu o voi vedea pentru ultima oara, eu, care m-a iubit cel mai mult...Nu mai spun de iubirea mea, care cred ca acum, ea asteapta sa i-o arat pentru ultima oara. Simt ca incep sa vorbesc numai prostii, desi cred ca vorbeste doar sufletul, nu si capul... oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare sincer rau, Oana.E cumplit sa pierzi persoane dragi si sa culpabilizezi ca nu ai reusit in ultimele clipe sa fii alaturi de ele.Subiectul tau m-a rascolit profund ptr ca intre noi doua exista multe similitudini.S-a intimplat sa sune telefonul, noaptea si sa ma trezesc cu sufletul strins, intrebindu-ma ce s-a intimplat......Eu am o familie tare mica;pe lume, din pacate nu mi-a mai ramas decit mama si doua bunice.Si tremur mereu, gindindu-ma ca s-ar putea sa se intimple ceva si eu sa fiu departe.....Mereu ma gindesc daca merita ceea ce fac.....Pe de-o parte e Justin ( adica sa ramin!), pe cealalta e mama ( cu un infarct la activ, care desi vine de 2-3 ori pe an aici, imi spune mereu sa vin acasa!!!)......Acum 10 ani , l-am pierdut pe tata ( stupid, de la o cazatura!!!)......si singurul lucru pe care mi l-am reprosat, a fost ca nu i-am zis niciodata cit de mult il iubeam....;;Nu prea sint capabila sa gasesc cuvinte de incurajare.......doar iti spun ca sint cu tot sufletul alaturi de tine![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc din tot sufletul, MD. Intr-adevar, culpabilizez foarte tare, pentru ca a fost a doua MAMA pentru mine. Poate chiar prima cand ma gandesc ca ea m-a crescut atunci cand mama venea dupa-amiaza de la servici...Tot timpul cu ea mi-l petreceam. Imi aduc aminte ca ne cunosteau multi in cartier ca ea ma ducea in parc in fiecare zi si se obisnuisera cu fetele noastre...Ea nu pleca nicaieri fara sa ma ia cu ea. Dar acum a plecat fara mine... oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sufar alaturi de tine pentru ca stiu ce inseamna sa pierzi pe cineva drag.Pe aceste persoane le consideram niste simboluri de viata,exemple demne de urmat.Cu siguranta ca vei mai plange,iti va mai fi dor de ea...probabil pentru toata viata;si asa si trebuie sa fie!Epistola ta mi-a adus aminte de bunicii mei;desi au trecut ani buni de cand au murit sunt seri cand ma culc plangand;nu mai pot de dorul lor;au constituit un model de viata pentru mine din toate punctele de vedere;trist este ca suntem lipsiti de prezenta lor zilnica dar sa stii ca sufletul lor este cu noi,ne privesc de acolo de sus;cand cineva iubit pleaca atunci ne amintim ca suntem muritori,ca nu vom trai o vesnicie si ca trebuie sa lasam ceva durabil in urma noastra;ma bucur ca ne-ai impartasit din durerea ta si as face orice ca sa ti-o fac suportabila pt.ca doare,si ce doare....!as dori ca toata lumea sa-si aprecieze bunicii,parintii asa cum ai apreciat-o tu pe cea care ti-a dat sens vietii;[V]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CONDOLEANTE! Acum este momentul sa-ti arati tie insati cat esti de puternica ca fiinta si bunicii, caci asa te vrea. Toti am pierdut, pierdem sau vom pierde la un moment dat persoane dragi noua. Daca reusim sa-i pastram in sufletele nostre vii, atunci insemna ca i-am iubit cu-adevarat. La intrebarea ta nu poate sa raspunda nimeni. Dumnezeu alege clipa plecarii pt fiecare. Strabunica stia cat de mult o iubesti, sa nu te temi de asta. Si eu am fost crescuta de bunica, inteleg ce este in sufletul tau. Este ca si mama mea si mi-e groaza doar sa ma gandesc la inevitabila clipa cand se va stinge. Nu stiu ce m-as face fara ea si daca as putea sa trec peste asta. Mi-e groaza...dar totusi sper s-o intalnesc si-n alta viata, sa fim la fel. Haide fii tare, macar pt bunica ta incearca. Ana Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumes din suflet, Teodora si Ana...Intr-adevar, numai D-zeu stie de ce s-a intamplat, si acum, recitind toate mesajele voastre si gandindu-ma icontinuu la ce mi-au spus ai mei, am puterea sa recunosc ca e mai bine asa, ca de 5 saptamani se chinuia sa moara, au stat femei cu lumanarea la capul ei...Intotdeauna am zis ca mei bine e ca un om, decat sa se chinuie, sa moara linistit, dar lacrimile curg din cauza ca amintirile revin, si cand sunt multe amintiri, durerea e si mai mare...Plangeam cand stiam ca traieste, plangeam de dorul ei, si de frica ca nu am s-o apuc sa o mai strang in brate, cum imi placea sa o fac mereu, inchipuiti-va cum plange sufletul acum in mine, cand stiu ca D-zeu mi-a luat aceasta mica speranta care o mai aveam...Dar trebuie sa recunosc, pentru a-mi fi mai usor sa trec peste asta, ca D-zeu a vrut sa-i fie mai bine, sa nu se mai chinuie...Dar cand sti ca o viata un om a avut sanatate si putere din plin, e greu sa accepti situatia inversa. Va pup si va iubesc ca ma ajutati! oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Oana, Condoleante si sa stii ca sunt alaturi de tine. Si eu am pierdut acum ceva timp pe bunica mea, bunica care m-a crescut cand eram mica si care apoi ma astepta tot timpul cu bratele deschise sa vin in vacante, acolo, departe, intr-un catun uitat de lume. Eu nu pot accepta nici acum ca nu mai e printre noi, si de aceea repet, te inteleg si nu pot sa iti zic decat ca acolo sus unde e strabunica ta acuma te priveste si te va veghea intotdeauna! Te pup si fii tare! alinus_bb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...