Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce am fost in viata anterioara?


Recommended Posts

Povestea vietii tale anterioare: -------------------------------------------------------------------------------- Se pare ca ai fost FEMEIE in viata anterioara. Te-ai nascut si ai trait undeva prin Arabia Saudita in jurul anului 1250.Ocupatia ta a fost aceea de cioban, padurar, vacar. -------------------------------------------------------------------------------- Ce fel de om ai fost in viata anterioara: Ai fost un revolutionar, dornic de noutate si schimbare. Ai fost initiatorul multor mofificari in societatea in care ai trait, cu reale calitati de lider -------------------------------------------------------------------------------- Ce trebuie sa faci in aceasta viata: Invata umilinta si credinta in divinitate. Trebuie sa gasesti calea catre latura spirituala a vietii. -------------------------------------------------------------------------------- Iti aduci aminte? Pai poate asa se iecsplica unde m-a tras ata:-)...dar chiar vacar:-)))))sa fi fost:-)??? Ortansa-de[copil][copil]X mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sa vedeti la mine... Povestea vietii tale anterioare: Se pare ca ai fost FEMEIE in viata anterioara. Te-ai nascut si ai trait undeva prin Newfoundland in jurul anului 1050. Ocupatia ta a fost aceea de medic, chirurg, vraci. Ce fel de om ai fost in viata anterioara: Ai avut o minte stiintifica, mereu in cautarea explicatiilor logice. Nu ai fost intotdeauna inteles de ceilalti, dar ai castigat respectul tuturor pentru inteligenta ta. Ce trebuie sa faci in aceasta viata: Invata sa gasesti in toate magia care sa-i ajute pe oameni sa vada ceea ce nu se vede la suprafata! Ai talente deosebite ce se cer dezvoltate Iti aduci aminte? Nu imi aduc aminte nimic nu nmai stiuuu. Si asa uit eu. Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis] Din pacate nu imi aduc aminte, dar ma regasesc[:D] Povestea vietii tale anterioare: Se pare ca ai fost BARBAT in viata anterioara. Te-ai nascut si ai trait undeva prin Sudul Noii Zeelande in jurul anului 775. Ocupatia ta a fost aceea de scriitor, dramaturg, un om de litere. Ce fel de om ai fost in viata anterioara: Ai avut o minte stiintifica, mereu in cautarea explicatiilor logice. Nu ai fost intotdeauna inteles de ceilalti, dar ai castigat respectul tuturor pentru inteligenta ta. Ce trebuie sa faci in aceasta viata: Invata sa gasesti in toate magia care sa-i ajute pe oameni sa vada ceea ce nu se vede la suprafata! Ai talente deosebite ce se cer dezvoltate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Povestea vietii tale anterioare: -------------------------------------------------------------------------------- Se pare ca ai fost BARBAT in viata anterioara. Te-ai nascut si ai trait undeva prin Sudul Noii Zeelande in jurul anului 1150. Ocupatia ta a fost aceea de dansator, cantaret, actor, un om al artelor. -------------------------------------------------------------------------------- Ce fel de om ai fost in viata anterioara: Ai avut o minte stiintifica, mereu in cautarea explicatiilor logice. Nu ai fost intotdeauna inteles de ceilalti, dar ai castigat respectul tuturor pentru inteligenta ta. -------------------------------------------------------------------------------- Ce trebuie sa faci in aceasta viata: Invata sa gasesti in toate magia care sa-i ajute pe oameni sa vada ceea ce nu se vede la suprafata! Ai talente deosebite ce se cer dezvoltate -------------------------------------------------------------------------------- Iti aduci aminte? Nu-mi aduc aminte... Dansam din buric, cu aborigenii, mincam kiwi si alergam dupa canguri... Vai, ce frumos! "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Povestea vietii tale anterioare: -------------------------------------------------------------------------------- Se pare ca ai fost FEMEIE in viata anterioara. Te-ai nascut si ai trait undeva prin Iugoslavia in jurul anului 1450. Ocupatia ta a fost aceea de chimist, alchimist, farmacist. -------------------------------------------------------------------------------- Ce fel de om ai fost in viata anterioara: Ai fost o persoana extrem de materialista, deloc atrasa de lumea spirituala. Banul si posesiunile au fost cele mai importante valori pe care le-ai pretuit. -------------------------------------------------------------------------------- Ce trebuie sa faci in aceasta viata: Invata sa-ti controlezi gelozia si furia. Trebuie sa intelegi ca propriile slabiciuni sunt cauzate de teama si auto-compatimire. iar prietenul meu a trait in Romania!!!!!!!!!!![bis] [bis] ciudat.. poate de aia a revenit dupa..704 ani?? si sa ma ia pe mine???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
quote:
Originally posted by danacaltan Cu aceasta ocazie vreau sa-mi gasesc colegii de santier: cine a lucrat in anii 700 la proiecte de constructii in Noua Zeelanda, este rugat sa ma contacteze, pentru a ma informa si pe mine despre stadiul lucrarilor.
Dani, poate pe alta planeta, ca Noua Zeelanda a fost descoperita in sec. XVII abia, idem Tasmania si Australia. :)) acum, depinde ce numim proiecte de constructii :))
In cazul acesta d-soara Acvaria trebuie anuntzata sa mai umble la program. Dar daca in acea vreme (respectiv anii 700) NZ nu era cunoscuta de europeni, acest lucru inseamna ca nu existam sau ca lucram la negru....of. [pup]pt toate mamicile si nu numai, de la Danny mama & Vladutz fiul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, dar stiti ceva? pe mine m-a uimit partea cu ce trebuie sa faci in aceasta viata......pt ca este exact singurul lucru pe care vreau sa-l fac, singura concluzie la care am ajuns eu, gandindu-ma..."Ce mi-ar face placere sa fac" Se pare ca ai fost FEMEIE in viata anterioara. Te-ai nascut si ai trait undeva prin Portugalia in jurul anului 400. Ocupatia ta a fost aceea de bijutier, ceasornicar. -------------------------------------------------------------------------------- Ce fel de om ai fost in viata anterioara: Ai fost o persoana extrem de inventiva, studioasa, cautatoare a esentei lucrurilor pana in profunzime, un real cercetator. Ai avut talent dramatic, poate cu preocupari in lumea teatrului. -------------------------------------------------------------------------------- Ce trebuie sa faci in aceasta viata: Trebuie sa te apleci asupra oamenilor bolnavi si singuri, ajuta-i pe cei mai putin favorizati de soarta! Oricum, e un joc, si vad ca multora dintre voi le-a iesit ceva identic sau aproape identic cu raspunsul altora. Probabil ca au ramas in pana de inspiratie pana la urma. Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine ca io am fost femeie si al meu barbat ca altfel cine stie, imi dadea de gandit [:D] Povestea vietii tale anterioare: -------------------------------------------------------------------------------- Se pare ca ai fost FEMEIE in viata anterioara. Te-ai nascut si ai trait undeva prin Vestul Africii in jurul anului 1050. Ocupatia ta a fost aceea de medic, chirurg, vraci. -------------------------------------------------------------------------------- Ce fel de om ai fost in viata anterioara: Ai avut un caracter aspru, ai stiut sa cantaresti bine deciziile in momentele critice, ai dat dovada de un bun auto-control si vointa puternica. Astfel de oameni sunt, in general, apreciati, dar nu si iubiti. -------------------------------------------------------------------------------- Ce trebuie sa faci in aceasta viata: Invata sa gasesti in toate magia care sa-i ajute pe oameni sa vada ceea ce nu se vede la suprafata! Ai talente deosebite ce se cer dezvoltate ---------------------------------------------------------------------- numai ca si lui i-a spus ca e la fel ca si mine....hmm, mai stii poate de-aia ne potrivim [cool] Lena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Povestea vietii tale anterioare: -------------------------------------------------------------------------------- Se pare ca ai fost BARBAT in viata anterioara. Te-ai nascut si ai trait undeva prin Nordul Indiei in jurul anului 1150. Ocupatia ta a fost aceea de dansator, cantaret, actor, un om al artelor. -------------------------------------------------------------------------------- Ce fel de om ai fost in viata anterioara: Ai avut o minte stiintifica, mereu in cautarea explicatiilor logice. Nu ai fost intotdeauna inteles de ceilalti, dar ai castigat respectul tuturor pentru inteligenta ta. -------------------------------------------------------------------------------- Ce trebuie sa faci in aceasta viata: Invata sa-ti folosesti mintea, sa dobandesti intelepciunea, studiaza stiintele psihice si umaniste. -------------------------------------------------------------------------------- Iti aduci aminte? O zi placuta! [pup] [:)] Eli
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cat este de adevarat , dar asta a iesit[:D] Povestea vietii tale anterioare: -------------------------------------------------------------------------------- Se pare ca ai fost BARBAT in viata anterioara. Te-ai nascut si ai trait undeva prin Turcia in jurul anului 825. Ocupatia ta a fost aceea de mestesugar, mecanic, muncitor. -------------------------------------------------------------------------------- Ce fel de om ai fost in viata anterioara: Ti-a placut sa umbli, sa calatoresti, sa cunosti locuri, lucruri si oameni noi. Ai dorit mereu sa afli mai mult, mai departe, mai profund, in orice domeniu. -------------------------------------------------------------------------------- Ce trebuie sa faci in aceasta viata: Dezvolta-ti mintea si constiinta, studiaza mereu cate ceva si extinde-ti orizonturile cunoasterii. -------------------------------------------------------------------------------- Iti aduci aminte?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...