Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre (2)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ah ce m-ai speriat Vilma!!cand am vazut celelat subiect inschis, asa fara vreo explicatie! Deja ma pregateam sa pun intrebari moderatorilor unde este subiectul! Bine ca l-am gasit! Despre intinderea parului cu placa, nu-ti pot zice nimic, pentru ca nu practic, parul meu fiind intins de la placa naturii!!! Cat as vrea eu sa fie parul meu nitel ondulat macat, nu lins ca la pisica si moale pe deasupra! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iegzact..si eu am parul lung si ondulat, si dupa ce a aparut furia cu ' ïntinsul" si coaforul aproape mi-a luat scalpul sa mi-l intinda cu peria, foehnul fierbinte si placa, am cedat psihic si ...financiar si m-am intros la buclele mele....si, mai ales, cand am vazut cata femei stateau ore intregi cu bigudiurile sub casca pentru a obtine bucle ca ale mele, mi-am bagat mintzile in cap... Asta nu inseamna ca nu mai sunt muuuuulte aspecte ale fizicului meu de care nu sunt multumita si incerc sa le schimb.... Pupici, v. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, abia acum descoperii si eu sobectu asta interesant! Vreau sa va spun ca am trecut prin toate experientele privind vopsitul parului de la blond (care l-a uscat de am zis ca posed sarmulite in loc de par) pana la saten inchis (negru nu am avut coraj). Acum, de vreo 2 ani m-am stabilit la roscat care mi se pare mai usor de intretinut, in cazul meu (naturelul meu a fost acum fo 12 ani saten nu prea inchis...acum nu mai stiu). In ce priveste sampoanele, eu am constatat ca nu e cazul sa le schimb sau oricum trebuie sa folosesc din gama pentru par vopsit. Cel mai bine ma impac cu Wella Vivality. Daca mi se termina si nu ajung prin tara folosesc alt fel de Wella sau L'Oreal, dar tot pentru par vopsit si normal conditionner si tratament de par din aceleasi game! Oricum de cate ori calatoresc nu uit sa cumpar sampoane si vopsele caci cela care se gasesc in Japonica nu mi se prea potrivesc...asta probabil pentru ca eu am parul moale, subtire si ondulat, iar ei tare, gros si drept! Cu parul ondulat alta problema, caci normal mi-l doresc drept (am crezut ca sunt eu asa mai bolnavioara, dar se pare ca am multe colege de suferinta)! Asa ca am achizitionat un National (Promode), care poseda si iron si steam. Il folosesc cam de 2-3 ori pe saptamana si inca mai am par (chiar prea mult dupa cum zice sotul meu iubit...asta din cauza ca e ondulat si pare voluminos). Sigur ca folosesc aburii caci degradeaza mai putin firul de par! In ceea ce priveste gherutele, am trecut si cu ele prin toate felurile de manichiuri! De curand am costatat ca imi place si rosul aprins (pentru Craciun si Revelion), si maro inchis (in anumite ocazii si cu anumite hainute), ceea ce inainte nu credeam ca voi folosi vreodata! Dar in mod curent folosesc culori pale si pastel, mai putin sidef (doar la plaja). Pupici[pup] Dana C. http://uk.geocities.com/dana_claudia/mypage.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga vilma,eu am incercat indreptatul parului la placa.Prima data am apelat la programul scurt de patru ore.Fiindca dupa citeva spalaturi si-a revenit la cirlionti am facut cel de 8(opt)ore. Aici in japonia,fetele stiu ,sunt solutii de indreptat parul,ultima operatiune fiind placa.Daca ai noroc si daca parul nu este stricat te tine un an. Am fost fff incintata de rezultate.Eu care am o carutza de par,dupa cele opt ore nu ma recunosteam.A stat asa mai mult de 6 luni.Cind creste la radacina trebuie sa-l indrepti iar,dar nu am avut curaj,ca eram gravida. Acum vreau sa ma fac iar,dar din cauza ca l-am filat mult,pe dedesupt am locuri unde parul este mai scurt.La sfatul profesionistului am optat sa il las sa creasca tot la acelasi nivel ,abia apoi sa-l indrept iar. Cind am vorbit cu coafeza mea din ro.mi-a zis ca in ro.nu exista inca solutii de indreptat,doar placa si ca la primul spalat se duce. Poate de atunci a aparut si la noi,voi fetele din romania sigur stiti. [pup] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...