Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre (2)


vilma

Recommended Posts

Chiar asa! Prima data din ce a scris Hannen, am inteles ca a stat 8 ore in cap cu solutie din aia de intins parul(pe aici este asa ceva si o folosesc mai mult negresele care au parul cret-cret, si cred ca nu numai ele, dar pe cutie ara cate o negresa. sunt si pentru copii chiar solutii din alea!), dar dupa aceea recitind am inteles ca si-a intins parul cu placa timp de 8 ore!!(scuze Hannen, tu ai scris clar, dar eu am citit aiurea adica printre randuri! unul da si unul nu!) Si acum vin si eu cu intrebarea: Cum a fost precesul de intindere de 8 ore!!! Ai stat 8 oer la coafor???[bang] Eu ma plictisesc cand stau cate o ora la un tuns, dar 8 ? Nococ ca am parul drept pentru ca ar fii prea mult 8 ore pentru mine la coafor! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da petra,am stat opt ore la coafor[bang] In primul rind trebuie sa va zic ca eu am foaarte mult par,adica des,si mereu lungut. Nu am stat opt ore continuu cu solutia in cap,a constat in n spalari,masari,etc etc.Apoi presa,care iti ia suvita cu suvita ,proces care il fac de doua ori.La cit par am,numai cine ma vede ,ma crede[:D][:D][:D] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu n-am auzit sa fi aparut solutia aia de intins parul la noi, in Ro, dar tin minte ca pe timpul facultatii aveam o colega din Congo-Brazaville care era de culoare si care a venit intr-o zi la cursuri cu o coafura total schimbata incat n-am recunoscut-o. Nimeni n-a recunoscut-o!!!! Isi intinsese parul, fusese in vacanta la familia (o parte din ea, ca erau numerosi tare...[:D]) in Franta si facuse aceasta operatiune. Si ne-a povestit ca e destul de naspa operatiunea si ca e foarte scump. Ma rog, pentru noi, la vremea aia era SF oricum! Deci, saptamana viitoare ma duc (daca ma lasa Tudor) sa-mi intind parul, sa vad cum imi sta. Sper sa se mai goleasca pe la saloane de coafura, ca acum e crima si pedeapsa (8 martie, deh...) Cu drag, Vilma, Anca si Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, ca m-am lamurit si eu acum, cum vine treaba cu intinsul asta de 8 ore! Mult al naibii pentru mine. In fine incep sa cred ca si parul des si mult este o probema pentru unele femei, la fel cum pentru altele ca parul este prea moale si nu sta in nici un fel. Nici nu mai stii cum este bine! Ieri am reusit de mi-am facut si eu manichiura french! Acum pe unghii ceva mai lungute, am mai avut (tot dupa ce am citit acest subiect partea 1) french pe unghii scute si tare mi-a placut. Acum m-am chinuit de vreo 3 ori sa le reusesc bine la dreapta, ca la stanga au iesit perfecte din prima. Si acum vorba nu stiu cui de pe aici, fac ce fac si ma tot uit la unghii. Si daca tot este deschis si un subiect cu superstiile, se zice ca daca te uiti mult la unghii, te vorbeste cineva de rau!!!!![:D][:D][:D].M-o vorbii, nu m-o vorbii, eu trebuie sa-mi admir minunatele unghiute cu french manichiure! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor!! vreau si eu o marca de lac de unghii si pt french!!! mi-am cumparat de toate (aproape) si nici una nu rezista pe unghii mai mult de 2-3 zile. cand spal folosesc manusi, am grija si tousi sare repede... please!!!! eventual pe private sa nu fiu amendata ca fac publicitate... multumesc frumos!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by louisea
fetelor!! vreau si eu o marca de lac de unghii si pt french!!!
Louisea, n-as stii sa iti spun, eu am cumparat primul kit care mi-a iesit in cale la supermarket, a costat vreo $8. scrie Kiss Product pe cutie, este o casetuta de plastic (storage case) unde poti sa si pastrezi ustensilele cu pricina, contine doua lacuri in culori si un top coat. plus instructiunile de folosire. ti l-am descris ca sa stii dupa ce sa te uiti in magazine. probabil ca au asa ceva si firmele mai de renume, succes in cautari. [flo] cat despre marci in general, sa stii ca n-am dat inca de vreuna care sa dureze mai mult de 3 zile. eu oricum imi schimb culoarea unghiilor des, aproape in fiecare zi, in functie de culoarea hainelor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
quote:
Originally posted by louisea
fetelor!! vreau si eu o marca de lac de unghii si pt french!!!
Louisea, n-as stii sa iti spun, eu am cumparat primul kit care mi-a iesit in cale la supermarket, a costat vreo $8. scrie Kiss Product pe cutie, este o casetuta de plastic (storage case) unde poti sa si pastrezi ustensilele cu pricina, contine doua lacuri in culori si un top coat. plus instructiunile de folosire. ti l-am descris ca sa stii dupa ce sa te uiti in magazine. probabil ca au asa ceva si firmele mai de renume, succes in cautari. [flo] cat despre marci in general, sa stii ca n-am dat inca de vreuna care sa dureze mai mult de 3 zile. eu oricum imi schimb culoarea unghiilor des, aproape in fiecare zi, in functie de culoarea hainelor.
multam fain!!!![flo] [flo] si pupici!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne, ne, ne, nu este chiar asa simpla treaba asta cu french manichiure asta! De cand cu subiectul asta parca m-am prostit la cap, nu alta, trag cu ochiul pe la mainile cucoanelor care au facuta french, si am observat ca unele au partea lacuita cu un alb ceva mai transparent si nu iese asa de tare in evidenta albul de restul unghiei, si mi-a placut mult chestia asta! Si acum intrebarea : Care este secretul? eu am un set de asta alb cu lacul bejuliu si am obsevat ca partea alba, dupa ce dau unghia cu lacul transparent bej, devine nitel cam galbuie, drept pentru care am pus gand rau setului meu de french, de al schimba cu un altul. Daca exita vreo diferenta intre lacurile alea albe , sa-mi lumineze si mie calea!sa nu-mi cumpar acelasi lucru dar cu alt nume! Merci! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...