Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre (2)


vilma

Recommended Posts

quote:
Originally posted by CORNELIAP33
Draga Vilma, Unde te duci sa-ti intinzi parul, sau mai corect, in ce fel ti-l intinzi? Normal, adica cu peria si foenul sau cu acea placa?. Nu am aflat inca daca in Romania se practica undeva aceasta procedura. Va rog, daca stie cineva sa-mi spuna!.... Cornelia si bb Rares
Draga Cornelia, am de gand sa mi-l intind cu placa deoarece intinsul simplu numai din perie si foen nu tine prea mult, la prima umezeala/ abureala [:D] s-a terminat. Despre ce procedura nu stii? Cea cu substanta cu care trebuie sa stai 8 ore? Eu n-am auzit pe nimeni sa fi "beneficiat" de ea in Ro, dar cine stie.... Cat despre placa, se practica pe scara larga, aproape orice coafor face operatiunea. Asa, si acum, fara nici o legatura, ai observat ca avem acelasi nume de familie? [;)] Vilma, Anca si Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mey, placa de intins parul am io acasa - arata de fapt ca un cleste[:D] si, daca n-ai experienta, intr-adevar, arde si par, si scalp, si tot ce mai poate fi ars. Din ce am constatat la coafor - trebuie folosita pe parul umed. Solutiile de indreptat parul se numesc "solutii de permanent drept". Nu stiu daca se gasesc in Ro, aici e plin - si sunt destul de eficiente. Eu mi-am tras la coafor un "straight perm", a durat fo 5 ore si, pt. ca am parul lung, m-a costat o gramada de parale - dar am fost multumita de rezultat. Mi s-a zis sa nu-mi mai fac un nou permanent de genul asta decat dupa minimum 6 luni si sa folosesc masca de par zilnic, in prima luna de dupa permanent. Vedeti ca am povestit mai multe despre aventura asta la Vara samurailor [:D] Hai pupici! Jul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Julie,ma bucur ca nu`s prima care a experimentat asa ceva,ca ziceau fetele ca m-am scrintit.Eu am stat prima data 4 ore apoi ,8[bang]si cu putina reducere,deh era coaforul un cunoscut m-a ajuns la 25.000 de yeni(daca tin bine minte) Este o adevarata aventura,dar dupa ai un par de[zana] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Asa, si acum, fara nici o legatura, ai observat ca avem acelasi nume de familie? Vilma, Anca si Tudor" Scuze, nu aici e locul, dar... Pentru Vilma, Da, acum am observat ca avem acelasi nume de familie si ca ai doi copii foarte reusiti, sa-ti traiasca. Despre placa aceea stiu, dar nu tine decat, in cel mai fericit caz, pana la primul spalat. Multumesc, oricum Va pup Cornelia si bb Rares
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema....As vrea sa pun bigudiuri pe parul meu lung pt a-i da volum si definitie[vampa].Ma ajuta cineva??plssss[pup]As vrea sa stiu cum fac....pun parul sub bigudiu si rulez sau deasupra?Parul din fata cum il rulez,fac carare si dupa aia iau suvite??Se incepe cu varful capului sau cu baza?? Sper ca nu v-am innebunit cu intrebarile astea si va multumesc anticipat[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va-ntreb si io o-ntrebare, sper sa ma scoateti din dilema: de ce au produsele cosmetice termen de garantie, ce anume expira din ele? Acum, ca v-am tot vazut discutand despre creme/lotiuni/potiuni/elixire, m-am apucat de cautat in arsenalul cosmetic din dulapiorul din baie si am constatat ca au mai expirat unele, altele. Ce patesc daca le mai folosesc?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lexi,sigur ceva din ele tot expira [:D]la cite au in compozitie.Ce expira sigur nu stiu ,insa te poti irita ,poti avea mincarimi si/sau usturimi ,cosuri. Eu am patit-o ,asa ca nu folosesc nimic expirat. http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, Eu de cand ma stiu imi doresc sa am parul ondulat,visez la bucle si toate cele....am un par asa drept si moale incat nu-l pot coafa deloc. Il mai ondulez eu,dar imediat revine. Haideti sa facem schimb[cool] Mai am o problema,am unghile foarte moi si se rup foarte usor...aveti idee ce tratament pentru unghii pot folosi?Ca sa le mai intareasca si sa-si mai revina si ele... Va multumesc[dual] Sorina. "Zambeste,maine poate fi mai rau!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toate ca toate! Pär lung sau scurt, drept sau buclat ... dar cu ce stiti voi cä este cel mai bine sä ne periem pärul? Ce materiale sunt permise la periile de pär si/sau pieptene? Asta pt. a evita 'electrizarea' firelor de pär, in special a celor mai subtiri, si pentru a nu deteriora firul de pär in general ... Pärul meu se electrizeazä si bänuiesc cä peria folositä este de vinä ... Multam! [flo] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...