Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre (2)


vilma

Recommended Posts

Sorina, si eu am unghile moi si se exfoliazä ... am incercat cu zeama de lämaie panä acum ... dar cel mai bine este atunci cand le dau cu lac frecvent ... pot sä le las si un picutz mai lungi si nu se mai rup ... Am observat cä si crema specialä pt. unghii, chiar si cea pt. ingrijirea pielii, folosite frecvent, dau rezultate la mine. [flo] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Anda, eu am fost la un fel de masaj (la chiropractor). aveam niste puncte dureroase pe coloana (cred ca din cauza alaptatului - in loc sa-l ridic pe bebe la nivelul sanilor, ma aplecam eu :)). a fost foarte bine si relaxant, insa durerile tot le mai am din cand in cand. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AAAAAA, masaj fac de vreo 10 ani, intai terapeutic (coloana operata) apoi de relaxare...Anul trecut am avut abonament la o sala - elegant, frumos, muzica de relaxare, betisoare parfumate,etc.. - de multe ori adormeam pe masa...Apoi, din comoditate si e si mai ieftin, am chemat o maseuza acasa...Nu stiu ce sa va spun, nu am urmarit cu centimetrul sau altfel rezultatele, dar m-a ajutat mult intr-o perioada cand eram f. stresata, si in loc sa iau calmantele si somniferele prescrise de medic, m-am dus la fitness&masaj, si plecam de acolo linistita. Plus ca am pielea foarte uscata, oricum eu ma dau cu crema din cap pana in picioare in fiecare seara, si e mai comod s-o faca altcineva[:D] V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis] Mi-am intins parul cu placa!!!!!! E minunat, in sfarsit sta si el locului si e usor de pieptanat si matasos. Imi place. Intinsul asta se face pe par uscat, nu umed si eu una nu cred ca as putea sa ma fac singura acasa. Respectivul instrument e muasai sa aiba termostat. Si cica cel mai des poti sa te faci o data la 2 saptamani. Asta e partea proasta, ca io mi l-as fi facut dupa fiecare spalat. Ah, si au inceput sa intoarca baietii capul dupa mine....iuuupiii (asta ramane intre noi, sssshhhttt [:D]) Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (3 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci fetele. Am primit anu trecut de ziua mea un certificat d-ala cu ore la masaj, si eu fata de tara cum mi-ar zice sor-mea ezitam... Hai c-o incerc si p-asta si va spui cum e, Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by louisea
fetelor!! vreau si eu o marca de lac de unghii si pt french!!! mi-am cumparat de toate (aproape) si nici una nu rezista pe unghii mai mult de 2-3 zile. cand spal folosesc manusi, am grija si tousi sare repede... please!!!! eventual pe private sa nu fiu amendata ca fac publicitate... multumesc frumos!!!!
Incearca Farmec desi nu prea au de french si nici foarte multe culori. pentru french gasesti nuante super de la seventeen. iar oja sare pentru ca e pasta, adica groasa, cauta mai subtire, lac, dar sub nici o forma nu o ajusta tu cu acetona. asta din ce stiu de la manichiurista mea ( femeie in varsta de altfel). eu scriu zilnic la comp. si spal la mana si nu imi sare. un truc tot de la ea pe care il mai fac ca sa reziste super mult : ma dau cu lac incolor cu putin sclipici peste lacul colorat sau french si nu mai sare. si poti mai la 2-3 zile sa dai un lac simplu incolor dar smecheria cu la 2-3 zile nu tine mai mult de 1 sapt ca se face stratul gros si iar sare. bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Buna fetelor! Ma speriasem ca nu mai reuseam sa gasesc subiectul! Sunt tare incantata caci mi-am luat inima in dinti si mi-am facut permanent drept! Arata super si in sfarsit am putut sa ma tund si eu asa cum imi doream (si pe parul ondulat nu se vedea)! Operatiunea a durat cam 4 ore! Prima data a aplicat solutia de permanent (care e o crema alba, asemanatoare cu vopseaua de la L'Oreal la consistenta), apoi m-a spalat si deja varfurile mele erau mai drepte decat au fost vreodata in viata lor! Apoi a urmat indreptare cu placa, care a durat foarte mult caci mi-a luat pe rand cate o suvita subtire si a intins-o! Apoi din nou spalat si tratament si la final uscat, tuns varfuri si putin aranjat (nici nu mai e nevoie)! Partea cea mai frumoasa este ca acum nu fac altceva decat sa imi spal si usuc parul si el sta asa cum vreau eu! Sigur ca folosesc si un tratament pentru par de fiecare data cand il spal caci altfel ar fii foarte uscat! Daca vrati sa vedeti rezultatul am pus poza cu noua mea coafura pe pagina mea de web! Dana C. http://uk.geocities.com/dana_claudia/mypage.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...