Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghearele si pletele noastre (2)


vilma

Recommended Posts

Multumesc Oana_B. In majoritatea pozelor dinainte, parul era intins cu fierul(cu aburi) si niciodata nu am reusit sa obtin nici macar ceva apropiat de ceea ce a iesit acum cu permanentul! In plus dupa ce ma chinuiam o ora sa-l intind, in nici o ora incepea sa se onduleze incet de la varfuri. Sper sa ma tina cat mai mult permanentul, caci e asa usor de intretinut! Dana C. http://uk.geocities.com/dana_claudia/mypage.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Salmida
Sorina, si eu am unghile moi si se exfoliazä ... am incercat cu zeama de lämaie panä acum ... dar cel mai bine este atunci cand le dau cu lac frecvent ... pot sä le las si un picutz mai lungi si nu se mai rup ... Am observat cä si crema specialä pt. unghii, chiar si cea pt. ingrijirea pielii, folosite frecvent, dau rezultate la mine. [flo]Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Pentru unghii e super tratamentul cu ulei (cel mai bine de masline dar merge si cu floarea soarelui ca de , eu asa am facut ) . Pui intr-o canita de metal ulei cat sa cuprinda unghiile si-l incalzesti cat de mult suporti . Tii cca 5 min si repeti cam de 2 -3 ori pe saptamana la inceput . Rezultatele nu or sa intarzie . Eu am neglijat acum si nu am mai facut bai de ulei cam de 1 an de zile , dar tot nu mai am probleme . Fetelor eu am placa de intins , am dat cam 40€ pe ea , ma fac o data la 2 saptamani o luna , iese super si folosesc si ceara dupa dar m-ar tenta un permanent . Arde mai putin parul ? Spuneti-mi si mie un pret estimativ in euro sau lei . Mersi ! Nimeni nu e perfect !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu disperata sa-mi fac parul lins. Aproape un an in urma am avut si eu o tentativa sa-l indrept. Am fost asa deluzionata !!!. Operatiunea a costat vreo 50 euro, si mi s-a spus ca o sa ma tina cel putin 3 luni,insa dupa primul spalat a revenit la loc, si asa nu era foarte lins cum am vazut fotografia Danei. Eu am stat la coafor mai bine de doua ore,si a folosit o crema ceva...,dupa cere mi-au spalat parul si l-au uscat, cat au mai tras de par!!! As vrea si eu un permanent de asta sa ma tina ... Eu acum folosesc samponuri pentru parul lins, care imi ordoneaza un pic parul,dar il vreau lins-lins. AJUTOR!!! Stela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by stelutica
Sunt si eu disperata sa-mi fac parul lins. Aproape un an in urma am avut si eu o tentativa sa-l indrept. Am fost asa deluzionata !!!. Operatiunea a costat vreo 50 euro, si mi s-a spus ca o sa ma tina cel putin 3 luni,insa dupa primul spalat a revenit la loc, si asa nu era foarte lins cum am vazut fotografia Danei. Eu am stat la coafor mai bine de doua ore,si a folosit o crema ceva...,dupa cere mi-au spalat parul si l-au uscat, cat au mai tras de par!!! As vrea si eu un permanent de asta sa ma tina ... Eu acum folosesc samponuri pentru parul lins, care imi ordoneaza un pic parul,dar il vreau lins-lins. AJUTOR!!! Stela
Ma bag si eu in discutie:incarca cu o presa de indreptat parul.Eu o folosesc si nu mi-a ars parul.Daca te fraci o data si bine te tine(in cazul meu) vam 4 zile si am un par lung in trepte si filat!Iar pretul...cam 1 milion jumate', nu mai ti minte ca am luat-o mai demut. LOUISEA-eu chiar acuma am unghiile facute french cu lacuri de la SELENE.Succes!!! DANA-arati misto rau![flo] miru&nana=>fetele mele frumoase
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...