Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Loc de dat cu rosii


Recommended Posts

Fetele, auziti ce mi-a fost dat sa aud cu urechile proprietate personala: cica alaptatul este un obicei vechi tare care nu mai e la moda si acum isi alapteaza copiii numai saracii care nu au bani de lapte praf care este mult mai bun Ma scuzati daca v-am retinut din timp, dar eu am fost f furioasa [:(!] cand am auzit. Dati cu rosii, fetele !!!!![haibat] Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am auzit-o la o prietena acasa. Da nu a spus ea ci cumnata ei. Si fiind in vizita nu m-am luat tare de ea. Unde mai pui ca intre timp a si nascut si i-am recomandat pediatra mea.(Sa vedeti ce ma injura doctorita ca am trimis-o la o nebuna!) A si inceput sa se planga ca nu are lapte si sa-i dea praf(desi nu a alaptat copilu' niciodata ca cica nu poate si s-a muls ca sa nu-si strice sanii). Pupici si sa auzim de bine Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De, ce sa-i faci! Nu da Dumnezeu copii numai la oameni destepti! Mai da si la prosti, si la inculti, si la snobi!!! Da' ma da ea o sa fie o doamna! Cu sani frumosi! In timp ce voi, fraierelor vi-i stricati cu alaptatul! Ce sa va fac daca nu aveti bani!!! Doamne fereste cata prostie! Si pun pariu ca a spus-o cu atata importanta de parca ar fi facut afirmatia secolului! Lasa sa fie copii nostri alaptati "incorect" si al ei "corect" si sa-i fie bine! Dana si bb Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca este tocmai invers, adica laptele matern este cel mai bun, iar cei care se hranesc cu lapte praf trebuie sa treaca mai repede pe hrana solida ! Dar probabil ca este mai bine pentru respectiva sa creada asa, ca se mai consoleaza intr-un fel... Dar sa nu isi faca probleme, din pacate nu toate mamicile au lapte suficient pentru [bb] , dar cresc toti BB-ii. Sanatate [bibe] si sa cresteti mari [flo] Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, dar de ce te enervezi pentru toti (beeeeep) din lume? Fiecare cu (beeeep) lui. Vorbeam intr-un alt loc de diversitate. As mai putea adauga ca prostia nu doare.....ca daca ar durea..... Un om inteligent si rational (deh, unii nu s-au departat prea mult de maimute!) stie ca e cel mai bine sa-si alapteze copiii, restul....asta e.... Dr mea de familie imi povestea ca din cauza laptelui praf a fost decimata populatia unor triburi din Africa. Era aceeasi chestie, ca e mai bun, ca nu deformeaza sanii, etc. Acum lupta OMS sa rectifice si sa salveze ce mai e de salvat. Fetelor, inca o data, lasati (beeeep) si faceci cum va dicteaza instinctul matern!PS.am folosit multe beepuri ca sa nu fiu data in judecata pt.calomnie ca erau cuvinte grele rau.... Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...